POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

#1326 Re:

2016-02-22 15:55

#1322: -  

 Vec je neko pominjao to u Kuriru


Gost

#1327

2016-02-22 16:06

Treba kontaktirati voditeljku SUZANU TRNINIĆ SA B92,  emisija "Kažiprst", odlična voditeljka, bila je na našoj strani pre 2 godine kada je Verbić gostovao u njenoj emisiji o temi produženja roka studiranja. Studenti su joj mejlom slali pitanja i skoro je sva postavila Verbiću u emisiji.

Besna

#1328

2016-02-22 16:21

Unapred se izvinjavam na prostim izrazima. U ovoj zemlji nije problem sto 10 sati dnevno gledamo Stanijino dupe i Kristijanov ponos. Nije problem trinaestogodisnji decak iz sela pored Uba koji zive u siromastvu, kupa se u koritu, nema vode u kuci, a spava u istoj sobi sa celom porodicom, koji je oboleo od raka kostiju i sam putuje autobusom do Beograda na terapiju zato sto nemaju novca za dve karte. Da ti srce pukne od tuge. I nasi megatrend koji su pokupili svo "znanje" ovog sveta. Ne. Problem su ljudi koji posteno zaradjuju i polazu svoje ispite i zele da zavrse zapoceti posao.A mene matoru sa 27 kako nije sramota da studiram. Ili vas sto radite i imate porodice ?? Sram nas bilo. Kada cujem ovo veciti, odzvonilo i sl.dodje mi da zapalim ove glupe i subjektivne novinare, jadnike zeljne pohvale od nadredjenog sto su objavili "eksplozivu vest". Od 2011 citam takve naslove i mislim da se tome treba stati na put. A ovog nakostrsenog Suvakova ne bih da komentarisem, odzonice i njemu nakon izbora.

Tamika

#1329

2016-02-22 16:48

Mene uzasava cinjenica kako su ljudi iskljucivi i bezosecajni. Ja to vidim u svojoj bliskoj okolini. Stalno mi ponavljaju : "zakon je donesen..zakon je zakon..nikog nije briga za vas ...".  Solidarnost se gubi. Ja se branim argumentima..ali oni ne mogu to da shvate..prepustili su se i ponasaju se kao marionete. Niko nece da se bori. Koje sve probleme drzava ima ,ovo sa nama je sitnica koju treba nama da ostave..da je mi resimo. 

Ja se nadam najboljem za nas..i idemo ka tome!


Gost

#1330

2016-02-22 16:53

Mislim da pojedini ovde imaju kratko pamcenje. Prof Jovanovic(bivsi ministar prosvete)  je hteo da nam produzi 4 godine, a Verbic je smanjio na 2, M. Suvakov je Verbicev covek, a stavovi nemaju veze sa stranackom pripadnoscu, obojica dolaze is sveta nauke- i koliko znam-jedni su od retkih vanstranackih u vladi.  Nas su prosli put podrzali i neki iz SNS-a( profesor Atlagic) , i iz SPS-a (mada se secam da nas je D.Vukomanovic kritikovala) i neki iz DS i Tadiceve stranke itd.  ; tako da nije bilo stranacki dirigovano, vec licni stavovi . Dalje, posle novih izbora ministarstvo ce izgledati drugacije, a mi ne mozemo znati ko ce biti u radnoj grupi odredjenoj za nasa pitanja, koji i ciji poslanici. Niti je  to presudno. Presudno je da je M.S. od starta protiv nas, nama je u interesu da vise ne bude zamenik ministra prosvete , a nek se bavi i dalje naukom- zelim mu uspeh u struci i da se mane ministrovanja ; i miniranja nas pred samim krajem. 

Unapred ste zbog njega digli paniku, to nas samo remeti i ne ide nam u prilog. 


Gost

#1331 Re:

2016-02-22 17:34

#1330: -  

 U pravu ste kolega. Ne treba se spustati na njegov nivo. Samo je bolno i jadno kada gledas kako nam se podsmeva kada izgovara rec Solunci. Ne smeta mi bilo kako da nas zovu,ali je on to izgovorio kao da smo niza rasa,kao da smo kriminalci pa nas treba odstraniti. Uzgred kriminalci se pojavljuju u rijaliti i odlaze im se sluzenje kazne,a nama nece da odloze. E nece moci. A ovog Suvakova da sretnem na ulici i pitam par pitanja ne bi se tako smejao. Krv i suze sam prolio da stignem do samog kraja,cela porodica mi se nervira oko ovog produzenja,godinama sklapali kraj sa krajem kako bi me finansirali i sada ce on meni tu nema produzenja,te prebacivanje na bolonju. Zivot mi zavisi od diplome. Hocu od drzave samo da mi omoguci da polozim i da budem covek. A ako se oni meni useru u zivot,usracu se i ja u njihov.


Gost

#1332

2016-02-22 17:39

Napisao sam RTS-u sledeće (nisu objavili):

Prvu godinu upisao sam 2005. Studirao sam na dva fakulteta. Jedan sam završio u roku, master takođe, radim doktorski. Bio sam na usavršavanju u inostranstvu, imam objavljenih desetak radova, knjigu, četiri godine radnog staža... Na drugom fakultetu ostalo mi je još nekoliko ispita. Sve uredno plaćam, nikome ništa ne dugujem. I ne treba mi dati mogućnost da ga završim?!

 

Pošteno?

#1333

2016-02-22 17:40

Napisao sam RTS-u sledeće (nisu objavili):

Prvu godinu upisao sam 2005. Studirao sam na dva fakulteta. Jedan sam završio u roku, master takođe, radim doktorski. Bio sam na usavršavanju u inostranstvu, imam objavljenih desetak radova, knjigu, četiri godine radnog staža... Na drugom fakultetu ostalo mi je još nekoliko ispita. Sve uredno plaćam, nikome ništa ne dugujem. I ne treba mi dati mogućnost da ga završim?!

Gost

#1334

2016-02-22 18:34

Ma ljudi, dokle će oni da se ponašaju prema nama kao da smo budale? Mi smo odrasli, samosvesni, zreli ljudi kojima ne mogu poturati kojekakve gluposti kao istinu a da je mi prihvatimo kao takvu! Na šta ovo liči:diskriminacija na više nivoa(godine, materijalno stanje itd.), nemerljivi sadizam-pa oni hoće da se mi njima izvinjavamo što sve vreme plaćamo, sami sebe izdržavamo, borimo se za svoje i zdravlje svoje porodice; žele da slušaju naše istinite problematične životne ispovesti da bi likovali i iživljavali se nad našim životima a samo zbog namere da završimo studije po statutu po kom smo ih i upisivali?!

Pa zar mi treba njima da se izvinjavamo što oni hoće da krše zakon ukidajući nam pravo da završimo po statutu po kom smo i upisali? Ma ne možemo mi lečiti njihove komplekse i njihovu impotenciju( na bilo kom polju).Znam da:"Koga valja moliti ne valja ga srditi", ali ovo je bezobrazluk! I kakva priča o tome šta je fer, ne mogu se mešati različite kategorije ljudi(studije po starom statutu i po bolonji)! Ovo se svelo na licitiranje, na pijačno pogađanje: ja tebi uzmem sve pa ti možda nešto vratim.

Ko zna koliko ljudi ni sad nema novca  da izađe na ispit, doputuje do mesta u kom studira, pa da li ga zbog "siromaštva" treba osuditi da izgubi pravo da ikada završi započeto?

Kao da su izgubljene prave vrednosti( navodili su u pret.komentarima) pa treba da se smejemo nekom ambicioznom, istrajnom i pametnom a da se divimo kojekakvim polupismenim likovima što su došli na sumnjiv način do svega: novca, posla, pozicija itd. Ove reakcije treba da nas osnaže i okuraže da istrajemo do kraja, širite peticiju.Do pobede! 

Borba

#1335

2016-02-22 18:54

Prosli put nam je mnogo pomogao dr Miodrag Stojkovic.

Vidim da je aktivan na twitteru, a ja ne koristim to cudo, pa se tu moze kontaktirati.

https://twitter.com/miostojkovic

 

Cini mi se da je on i vodio sednicu koja je razmatrala nase pitanje.


Gost

#1336 Re: Re:

2016-02-22 19:17

#1331: - Re:  

 koleginica, inace. ;) 

sve si u pravu. :) isti slucaj. 

Dzomla

#1337

2016-02-22 20:24

A gospodin predsednik je zavrsio fakultet, a na istom je bio krace nego u WC na malom odmoru. 


Gost

#1338 Re:

2016-02-22 20:52

#1337: Dzomla -  

 I sedeo na stiroporu, da ne na'ladi...


Gost

#1339

2016-02-22 21:21

Njih uopste nije briga sto mnogi od nas nemaju jednog ili oba roditelja, mnogi su se lecili od teskih bolesti,  pa vratili na fakultet da zavrse, neki moraju da rade, neki imaju decu....Ok, znamo da faks nije socijalna ustanova, ali mi placamo, ljudi moji, neke stvari smo i preplatili, barem ja jesam. I bolje da su nam produzili do 2018. iz prve, zar toliko nekome smetamo kad dajemo nas novac, ne razumem....Sta zajednica dobija ako nas se otarasi, u svakom slucaju vise dobija ako nam omoguci da dodjemo do diploma, posteno zaradjenih. 


Gost

#1340

2016-02-22 21:32

ja ako ne zavrsim, ja cu da se ubijem, ionako sumnjam da sam se razbolela od ovolikog stresa...ili da budem klosar na ulici....Nemam treci izbor. Nemam. Unistice mnoge, nisu ni svesni sta rade, ako nas puste niz vodu...


Gost

#1341

2016-02-22 21:43

Polako koleginice, ima nas i depresivnih. 5/5 sa moje generacije smo zavrsili na sedativima i kojecemu. I to svi zbog dugih i teskih u najblizem okruzenju, kao sto pomenu kolega iznad. Znam da nije tema, ali da znate da niste sami. Kada bilo koga od kolega uhvati frka, disite duboko i polako, terajte se. Prosetajte kad mozete, vezbajte zbog tenzije, isto kad mozete. Nece nista izleciti, ali ce doneti trenutno olaksanje. Kad diplomiramo bice mnogo lakse.


Gost

#1342

2016-02-22 21:46

Pokazaćemo im ubrzo sa čim se igraju !!! 

 

Do pobedeee!!!

veciti-nicim-izazvan

#1343 Re:

2016-02-22 21:53

#1340: -  

 Necete da se ubijete nego cete zavrsiti. Besmisleno je da sve nas iskljuce sa fakulteta kako bi ispali fer prema studentima koji studiranju po Bolonji. Mislim taj izgovor vredja inteligenciju. I sta ce sa tim ljudim koje ce odstraniti sa fakulteta?

Sta na biro rada ne razumem ?. Zato sto fali 3 ispita nekima i manje dodati jos 5-6 negde i 10 to dobro napaltiti i produziti studiranje tim ljudima jos koliko? Ne shvatam njihov interes u svemu tome osim da napalte nekome ako mogu, oni koji ne mogu da plate taj hir  a vecina ne moze, na ulicu i sta onda? Ni tamo ni ovamo.

Totalno je besmislena cela prica oko toga. Neka se zapitaju pre zasto toliko ima ljudi koji stuidiraju tako dugo? Bombardovanja ratovi protesti pucevi, nemastina beda, to nije slucajno zasto smo mi svi ovde gde smo. Nemoguce je da smo svi mi veciti kao nas nazivaju i smeju se po medjima nismo dovoljno pametni da zavrsaimo skolu, a ti voditelji i ta zgodna lica na tlevizijama sve neki kvazi univerziteti velioka vecina. Oni mogu da pricaju svasta sada, Cinjenica je da je cudno da neko ovoliko dugo studira alki nije sve bilo ni do nas niti je do nas, kamo srece da smo mogli svi da studiramo samo i da se bavimo skolom. Neki su morali da se bave porodcama da se bore za golu egzistenciju, da se bave svojom bolescu.

Ja se secam da sam bolestan isao na fakultet i jedva se drzao na nogama da bi pokupio potpise i kada sam video da to ne moze vise uzeo status mirovanja. I nakon svega toga ako ne stignem do tog 30tog sta onda?

Ali bitno je da budu fer. Van pameti


Gost

#1344

2016-02-22 22:17

Oni mi govore o nečemu što je fer - od zarđalih kašika do zakletih evropejaca!

Koleginice, nemoj da se ubiješ - nego da odbraniš svoj život! 

Tamika

#1345 Re:

2016-02-22 22:22

#1339: -  

Nazalost..i bolje da bude manje obrazovanih..sto vise primitivizma i zaglupljivanja treba ponuditi narodu. Eto to hoce..i sto da ne bude depresivna nacija? Prepisu nam bensedine..Lakse je za manipulisanje.

To oni hoce ili pare..ko ih ima. Zasto da izdrzavamo porodice kad je bolje te pare dati fakultetima? Ili zasto uopste zasnivati porodicu?

Samo da se rmbaci sa srednjom skolom za minimalac...tj za dzabe..za ovu drzavu. Tako ja sve ovo shvatam..

Besna sam i ja


Gost

#1346

2016-02-22 22:25

Vecina nas je u nekim najboljim godinama za rad 30-40 ; a i ovih 40+ nema mnogo , takodje su radno sposobni, mnogi visoko inteligentni i obrazovani, cesto daleko obrazovaniji od Bolonjaca,  bar vecina nije "nepismena" , ali nam do diplome fali tih nekoliko, od jednog do deset, nebitno. Poslati nas na biro rada sa nasim srednjoskolskim diplomama je pravo pravcato samoubistvo, oni to dobro znaju, jer su nase srednjoskolske diplome vise zastarele od naseg trenutnog univerzitetskog znanja.  Oni koji rade mozda i uspeju da zadrze posao, mi koji ne radimo vrlo tesko cemo ga naci sada. Igraju igru da nam uzmu ogromne sume (120 000 i vece su nove skolarine) , s tim sto su Bolonjci mladji i automatski imaju mladje roditelje , ugl. zive i u radnom odnosu ljude koji mozda i mogu to da izdrze, mi stari studenti koji nemamo jednog roditelja ili nas izdrzava penzioner ne mozemo da izdvojimo tu sumu sve i da hocemo ! Sta, da ljudi prodaju stanove i predju u garsonjere da bi zavrsili  ?  i to zbog 2 ili 3 ispita na primer, znaci-tragedija...Suvakov ce mnoge da nosi na dusi, ali on dusu nema, nazalost. 


Gost

#1347 Misljenje

2016-02-22 22:26

Jednu stvar ste zaboravili. Svakom kome je ostalo 3 , 4 ispita ostavice ga na cetvrtoj godini a gurnuce nam obavezni master na petoj godini. To je ljudi minimum 200 000 dinara. Puna i deo skolarine. Ja te pare nemam i jos 2 godine minimum. Dodji sutra

 


Gost

#1348

2016-02-22 22:28

Savet svima - čuvajte sav bes, biće vremena da ga iskalimo... Pobedićemo - na ovaj, ili ONAJ način...


Gost

#1349 Re:

2016-02-22 22:29

#1340: -  

 Naravno da se necete ubiti, vidite valjda da se svi borimo. Ne obazirite se puno sta se pise u novinama, nego se borite ucenjem i pozitivnim mislima. Svi smo u glibu ali se ne damo. Vi glavu gore i setite se izreke.......KERA LAJE, VETAR NOSI.


Gost

#1350 Re: Re:

2016-02-22 22:33

#1345: Tamika - Re:  

Bolje da se bave time sta im se sve pusta u medije. Raznorazne starlete necije svalerke, voditeljke na televizijama polugole koje osnovne stvarni ne znaju. Ali one imaju diplome sega mega drive fakulteti itd.. Da nas ispisu sa fakulteta i da idemo na farmu, sta? 

Oni su tu i oni rade na tome da postanemo kolonija i poslusnici, sa neobrazovnom nacijom je lako manipulisati. To je krajnji cilj.

I na dobrom su putu da to i ostvare. Sto vise nepismenih bolesnoh i depresivnih to bolje. Ubiti svaku nadu pojednicu i dovesti ga do nervnog sloma. Napraviti naciju kojoj je sve jedno koja tumara, kao zombi.