POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

veciti-nicim-izazvan

/ #1343 Re:

2016-02-22 21:53

#1340: -  

 Necete da se ubijete nego cete zavrsiti. Besmisleno je da sve nas iskljuce sa fakulteta kako bi ispali fer prema studentima koji studiranju po Bolonji. Mislim taj izgovor vredja inteligenciju. I sta ce sa tim ljudim koje ce odstraniti sa fakulteta?

Sta na biro rada ne razumem ?. Zato sto fali 3 ispita nekima i manje dodati jos 5-6 negde i 10 to dobro napaltiti i produziti studiranje tim ljudima jos koliko? Ne shvatam njihov interes u svemu tome osim da napalte nekome ako mogu, oni koji ne mogu da plate taj hir  a vecina ne moze, na ulicu i sta onda? Ni tamo ni ovamo.

Totalno je besmislena cela prica oko toga. Neka se zapitaju pre zasto toliko ima ljudi koji stuidiraju tako dugo? Bombardovanja ratovi protesti pucevi, nemastina beda, to nije slucajno zasto smo mi svi ovde gde smo. Nemoguce je da smo svi mi veciti kao nas nazivaju i smeju se po medjima nismo dovoljno pametni da zavrsaimo skolu, a ti voditelji i ta zgodna lica na tlevizijama sve neki kvazi univerziteti velioka vecina. Oni mogu da pricaju svasta sada, Cinjenica je da je cudno da neko ovoliko dugo studira alki nije sve bilo ni do nas niti je do nas, kamo srece da smo mogli svi da studiramo samo i da se bavimo skolom. Neki su morali da se bave porodcama da se bore za golu egzistenciju, da se bave svojom bolescu.

Ja se secam da sam bolestan isao na fakultet i jedva se drzao na nogama da bi pokupio potpise i kada sam video da to ne moze vise uzeo status mirovanja. I nakon svega toga ako ne stignem do tog 30tog sta onda?

Ali bitno je da budu fer. Van pameti