POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

#1376

2016-02-23 12:01

Ljudi GLAVU GORE! Nemojte dozvoliti da vas savlada tuga i bes, izbacite to iz sebe, pretočite sav bes i ozlojeđenost u energiju i usmerite je ka ovima što hoće da nam uskrate pravo da završimo studije po statutu po kom smo i upisali(širite peticiju)! Ovakvim tekstovima (i "Alo" je danas objavio neki tekst ali kao i ostali sve je to copy-paste fazon) ne samo da hoće da nas nerviraju i devastiraju(a vi ne dozvolite da u tome uspeju) već je ovo svojevrsno opipavanje pulsa dokle mogu i šta! Za x stvari bilo je: uradićemo to i to a kad se svet pobunio bilo je: pa nećemo. 

Znate sa čim ste morali da se u životu suočavate i samo vi znate kako vam je bilo, ali prebrodiliste to i prevazićićete nevolje u kojima se sada nalazite, ne dozvolite da vas demorališu bezkičmeni razbojnici (razbojnici otimaju tuđe(pravo studiranja),bezkičmenjaci-odsustvo empatije)! Manite se suic.misli:sociopate baš briga kako vam je a kako su oni uzrok ovih vaših nevolja, uzvratite im načinom koji je adekvatan:BORITE SE ZA SEBE, ZA SVOJA PRAVA, UČITE I POLAŽITE ISPITE, POKAŽITE IM DA NISU U PRAVU!

Kada ste pisali o potencijalnom angažovanju advokata da li ste mislili na gđu Lidiju(Majku Terezu) koja nam je prošli put pomogla?    


Gost

#1377

2016-02-23 12:07

Studenti Filozofskog fakulteta u Novom Sadu su se ujedinili, u novembru mesecu izasli ispred fakulteta i lepo se pobunili i izborili da se studentima ne naplacuje obnova godine. Dakle bili su saslusani ali tek kad su izasli ispred fakulteta, naravno da su slali molbe, peticije i tome slicno. Pa eto dobre ideje ako nam budu naneli stetu.


Gost

#1378

2016-02-23 12:11

Studiram srpsku knjizevnost u Novom Sadu, ako nekome treba pomoc, skripta, neka knjiga.....tu sam.


Gost

#1379

2016-02-23 12:28

Nadam se da ce uskoro i pokretaci da se oglase i da nam kazu ima li ikakvih ideja sta dalje i da li se radi na tome? Ili je ova izjava od strane ministarstva sto se stalno provlaci kroz medije pokopala sve nase nade i sanse da se nesto preduzme. Nadam se da nije tako. I vama koji ste dosta toga preuzeli na sebe, a i nama je jako tesko. 


Gost

#1380 Borba

2016-02-23 12:38

Ministarstvo je i prosli put davalo slicne izjave, pa smo uspeli.

Moramo verovati, kolege.


Gost

#1381

2016-02-23 12:39

Ja se, nažalost, ne mogu uzdati u svoje kolege(većinu): svojevremeno nisu hteli ni da se potpišu kako bi nam odobrili okt2(a trebao im je!) a kamoli nešto drugo;  čast izuzecima, to su oni likovi(naravno ne svi ali takav ment.sklop) što ako ne stignu na predavanje da sednu u prva tri reda u amfiteatru, oni sede na stepenicama, bez preterivanja(naravno do III reda taman posla IV), tako da samo verujem u zajedničke snage. I da, hvala vam što me nećete pitati koji je fak. u pitanju;-)

veciti-nicim-izazvan
Gost

#1383 Re:

2016-02-23 13:59

#1382: Biolog -  

 Pa nista novo, za sada kategoricki odbijaju takvu mogucnost. Ne znam kome je to u interesu ali vidim da izgleda imaju debelu motivaciju da to ne usvoje.


Gost

#1384 oRe:

2016-02-23 14:01

#1376: -  

 opustite se, produzice nam :-) nisu bas toliko bezdusni. Samo mislite o pozitivnom ishodu da bi se sve pozitivno zavrsilo :-) od srca vam zelim da svi diplomirate


Gost

#1385 Re:

2016-02-23 14:05

#1382: Biolog -  

 Sve isti tekstovi, prepisani. Jednoumlje. Muka mi je i da ih citam. Ucite kolege, dajte sve od sebe. Valjda ce se videti svetlo na kraju tunela.


Gost

#1386

2016-02-23 14:12

Ali najzesce je sto stalno kao papagaji ponavljaju da se broj starih studenata ne zna, kao da smo mi krivi sto oni nemaju evidenciju i nisu sposobni da je obezbede.


Gost

#1387

2016-02-23 14:13

Joj mene najvise nervira taj cinizam u tekstovima, to nipodastavanje, ponizavanje, ismejavanje... Ne zelim navoditi primere ali u zemlji gde god se okrenes nepravilnosti koje niko "ne vidi" a uhvatili se za ljude koji zele ucenjem da zavrse zapoceto, jer da smo se laktali ne bi bili ovde. Svaka cast ljudima koji svojim radom postignu sve na vreme, ali nekad ti jednostavno nesto zakoci u zivotu.

Tamika

#1388

2016-02-23 15:02

Izgleda da su se stvari obrnule. Ljudi na vlasti,na drugim pozicijama su tu zbog naroda. Oni bi trebalo nama da cine usluge a ne mi njima. Oni su tu da bi nas slusali. Ali,ovde sve gubi smisao..vrednosti se bacaju na dno,a ovi sa dna idu k vrhu. 

Lepo Rambo rece Vrh Dna.. 

P.s.do nas je da se borimo,a jedan vid borbe je i da ucimo. 

Poz svima

BIOLOG

#1389 Re:

2016-02-23 15:09

#1388: Tamika -  

 Slazem se ,ali ne mogu da se poigraju sa sudbinom toliko napacenih ljudi.Moramo da istrajemo.Do pobede,kolege!


Gost

#1390

2016-02-23 15:30

Pokretaci, jel ste zivi :-)

Kakav je dalji plan ?


Gost

#1391

2016-02-23 15:54

Sve se može kad se hoće. Pa i to da se sazna tačan broj starih studenata, da nam se omogući da završimo bez stresova i dodatnih troškova-komplikovanih i bespotrebnih.


Gost

#1392

2016-02-23 15:56

Ovo samo kod nas ima...''Kako sam sistematski uništen od...''


Gost

#1393

2016-02-23 16:06

Po starom programu ako završim mi je bolje, jer po bolonji moram i master da imam, da bih stekla zvanje koje bih stekla diplomiranjem po ''starom programu''...a vremena za te njihove igrice NEMAM, zato nek nas lepo puste da završimo započeto.


Gost

#1394 Re: oRe:

2016-02-23 16:25

#1384: - oRe:  

 Apsolutno se slazem.Setite se da krse zakon, a ovamo sa strane se gadjaju kao na pijaci,dve, tri, pet godina produzetka. Rok ce biti produzen jer nema razloga da ne bude, razlog nije nekorektan odnos prema bolonjcima...nema bolonjaca kojima je ukinuto pravo na skolovanje.Svima je sve odobreno uz uslov da plate. Naravno da je u pitanju  novac jer je cilj svega ovoga uzeti jos para. Mislim da smo fakultetima dali pristojne sume do sada. Nemojte iscitvati kojekakve skribomanske tekstove po novinama i internetu nego ucite i ako mozete nekome pomozite. Knjigom, skriptom ili bar lepom recju.

bibi

#1395

2016-02-23 17:13

Da nije kasno da se diplomira posle tridesete pokazao je i predsednik..covek se uci dok je ziv!


Gost

#1396

2016-02-23 18:12

Nisam uzela neku knjigu iz 1736.-e, pratim trendove, završavam po starom programu a kad na fakultetu slušam bolonjce o istom pričaju. Čak nam je i profesor napisao knjigu po kojoj uče i bolonjci i mi, tako da mi je sve ovo toliko nebulozno.


Gost

#1397

2016-02-23 18:26

Rešenje je tako jednostavno i pošteno - neka svima produže.


Gost

#1398

2016-02-23 18:27

Ovaj Šuvarov je prepisivao, znaju ga ljudi...

optimista

#1399 Re:

2016-02-23 19:07

#1395: bibi -  

Tako je, samo napred. Nadam se da ce nam produziti, tj.omoguciti da zavrsimo. Nikad nije kasno!

 

 

 


Gost

#1400 Re: Re:

2016-02-23 19:50

#1399: optimista - Re:  

 U Federaciji BiH, u Sarajevskom kantonu, gde se nalazi najveći univerzitet u BiH, kao i najveći broj fakulteta, to je već učinjeno, izmenama Zakona o visokom obrazovanju