POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

/ #1334

2016-02-22 18:34

Ma ljudi, dokle će oni da se ponašaju prema nama kao da smo budale? Mi smo odrasli, samosvesni, zreli ljudi kojima ne mogu poturati kojekakve gluposti kao istinu a da je mi prihvatimo kao takvu! Na šta ovo liči:diskriminacija na više nivoa(godine, materijalno stanje itd.), nemerljivi sadizam-pa oni hoće da se mi njima izvinjavamo što sve vreme plaćamo, sami sebe izdržavamo, borimo se za svoje i zdravlje svoje porodice; žele da slušaju naše istinite problematične životne ispovesti da bi likovali i iživljavali se nad našim životima a samo zbog namere da završimo studije po statutu po kom smo ih i upisivali?!

Pa zar mi treba njima da se izvinjavamo što oni hoće da krše zakon ukidajući nam pravo da završimo po statutu po kom smo i upisali? Ma ne možemo mi lečiti njihove komplekse i njihovu impotenciju( na bilo kom polju).Znam da:"Koga valja moliti ne valja ga srditi", ali ovo je bezobrazluk! I kakva priča o tome šta je fer, ne mogu se mešati različite kategorije ljudi(studije po starom statutu i po bolonji)! Ovo se svelo na licitiranje, na pijačno pogađanje: ja tebi uzmem sve pa ti možda nešto vratim.

Ko zna koliko ljudi ni sad nema novca  da izađe na ispit, doputuje do mesta u kom studira, pa da li ga zbog "siromaštva" treba osuditi da izgubi pravo da ikada završi započeto?

Kao da su izgubljene prave vrednosti( navodili su u pret.komentarima) pa treba da se smejemo nekom ambicioznom, istrajnom i pametnom a da se divimo kojekakvim polupismenim likovima što su došli na sumnjiv način do svega: novca, posla, pozicija itd. Ove reakcije treba da nas osnaže i okuraže da istrajemo do kraja, širite peticiju.Do pobede!