POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

veciti-nicim-izazvan
Gost

#1426 Re: Re: Samo bez panike

2016-02-24 11:10

#1425: - Re: Samo bez panike 

 Pozdrav, ako vam treba neka skripta upustvo i sl tu sam. Vecinu imam u digitalnoj formi tako da mozete dobiti mailom i sl.


Gost

#1427

2016-02-24 11:16

Pročitah sad Saopštenje Pokretača.

Ostavila sam ovde komentar, još na početku, da imam utisak da mnogi kalkulišu. Bila sam u pravu. Sram bilo sve vas koji niste potpisali, a stigli ste do ovde zahvaljujući prošloj peticiji.

veciti-nicim-izazvan

#1428 Re:

2016-02-24 11:23

#1427: -  

Gde ste procitali saopstenje, posto ne vidim?

Kako mislite kalkulisu?


Gost

#1429

2016-02-24 11:31

Dobila sam mail pa otišla na link gde ostavljaju obaveštenja.

Hvala na ponuđenoj ponudi za skripte. Ako bude trebalo, javiću se.


Gost

#1430 Re:

2016-02-24 11:41

#1418: -  

 Svaka čast!

medicina

#1431

2016-02-24 11:49

Nas u Novom Sadu,na medicinskom fakultetu vec poistovecuju sa bolonjcima,tj.moramo ispite polagati kao i oni a ne kao sto je bilo po starom. Tipa polaganje pedijatrije je komisisko polaganje,dok ranije nije bilo tako!

Bezbednjak

#1432

2016-02-24 12:04

Zdravo kolege, imam problem sa ispitom tehnicka komponenta sistema obezbedjenja lica, imovine i poslovanja, konkretno sa samim projektovanjem. U putanju je fakultet bezbednosti u Beogradu, pa ako neko moze da pomogne bila bih mu vecito zahvalna. P.s. predlagali su mi da pomoc potrazim od bolonjaca, naravno da sam naisla na neodobravanje najgore vrste.


Gost

#1433

2016-02-24 12:14

Umesto da se bave tzv. uskim grlima kojih na svakom fakultetu ima, oni su se setili da im smetaju stari apsolventi koji placaju svoje izlaske na ispit.

Bas na tom Pravnom fakultetu u BG najtezi ispit na trecoj godini (Obligaciono pravo) i najtezi ispit na cetvrtoj godini (Medjunarodno privatno pravo) se sada, po novom, a to NARAVNO VAZI I ZA STARE, polaze tako sto se polaze prvo pismeni eliminacioni test, koji je uslov za usmeni. Znaci, ne samo sto je materija identicna za stare i nove, vec i nacin polaganja. To je cisto izivljavanje nad studentima, jer test je pun trik pitanja i zamki sastavljen tako da od punog amfiteatra polozi njih 5-6 i time profesori sebi olaksaju jer testove kontrolisu asistenti koji i dezuraju na testu, a onda oni nakon 5-6 sati odrze usmeni ispit na kojem ispitaju samo tih 5-6 studenata koji su polozili test i koje venu na fakultetu izbezumljeni od treme jos od jutra kada su taj test radili. Koliko moze biti humano da polazes test u 10h ujutro, pa cekas podne da izadju rezultati, pa onda ako si kojim slucajem polozio cekas 16-17h popodne da bi to isto odgovarao? I niko nema da kaze da to ne moze tako. Ako drugi profesori sa drugih predmeta mogu da ispitaju sve studente koji su uredno prijavili ispit i na njega izadju, zasto to gospoda sa ove 2 katedre ne mogu? Gde je dekan da ukine te testove? Od kada se pravnicko obrazovanje svodi na zaokruzivanje tacnih odgovora? O tehnikama prepisivanja koje su bolonjci razvili da i ne govorim. Zar nije pravo merilo znanja sesti ispred profesora tete-a-tete i izlagati na dobijena pitanja dok ostale kolege slusaju i gledaju?

A onda se isti ti profesori zgrazavaju kako danasnji studenti ne znaju da izlazu materiju, kako lose govore i lose prezentuju svoje znanje, sto sa starima nije slucaj. Redovno na ispitima profesori kazu dok odgovara stari student koji je spremio ispit: molim bolonjce da obrate paznju kako treba jedan pravnik da izlaze materiju, i sl.

Pricaju o olaksicama za stare studente, dodatnim rokovima, dodatnoj nastavi, dodatnim konsultacijama, a od svega toga nije bilo bas nicega. Zar ne bi bilo normalno da su stari oslobodjeni bar tih glupih testova i da imamo direktan prolaz na usmeni, pa ko zna polozice, ko ne zna nece???


Gost

#1434

2016-02-24 12:42

I ja sad vidim saopstenje pokretaca : pa sta je sa tim ljudima ? O cemu se radi ? Zasto kalkulisu , da li su normalni ? Jedino ako  su svi promenili mejlove i ne primaju postu, ali to je malo verovatno.  Ok, postoje oni koji ni za proslu peticiju nisu znali, niti potpisali,  ali njih studiranje i zavrsetak po starom i ne zanima; ali ovi koji se ne oglasavaju i ne potpisuju(vec nesto kalkulisu) su bruka, ponavljam BRUKA !!! 

Fizicar

#1435

2016-02-24 13:03

Ko nece da potpise,nek ne potpise. Hajde da mi koji smo ovde izguramo stvar. Dovoljno nas je! 

Inace , sto se programa na fakultetu tice. Na fizici mi ucimo po istim knjigama i polazemo po istim pitanjima kao i bolonjci. Odnosno oni uce iz istih knjiga i polazu po istim pitanjima koja su nekad vazila i za stare. Kako vam draze :). Neke su im predmete podelili na pola. Razlika izmedju starog i novog programa su 4 ispita,a i ti ispiti nisu novi,vec je malo doslo do tumbanja. Sve u svemu,nema neke razlike. 


Gost

#1436

2016-02-24 13:33

Smrt kapitalizmu!


Gost

#1437

2016-02-24 13:57

Kolege,  čitam komentare i većina ima negativnu konotaciju. Da li je moguće da nam neće produžiti? Do danas sam bila optimista, ali se sada plašim.Svi su negativno nasrtojeni. Da li su i prošlog puta nadležni negodovali peticiju?


Gost

#1438

2016-02-24 14:02

na njima je da negoduju, na nama je da se izborimo !!! Glavu gore ! 


Gost

#1439 Re:

2016-02-24 14:03

#1437: -  

 Jesu, verovatano smo svi nervozni umorni od svega, otud ovi komentari. I besni. Prošli put su nas isto pljuvali.


Gost

#1440 Re:

2016-02-24 14:57

#1436: -  

 Sloboda starim dobrim studentima!


Gost

#1441 Re:

2016-02-24 15:12

#1436: -  

 Bravo, za sve je on kriv...

Zaratustra

#1442

2016-02-24 16:51

Kolege, prijatelji,

U zemlji razorenih društvenih vrednosti, u zemlji u kojoj se društvena patologija odavno prelila i na Univerzitet, gde su neki profesori mogli da opstaju i pored dugogodišnjeg jednocifrenog procenta prolaznosti na ispitima - što bi u civilizovanom svetu bila nezamisliva praksa - tzv. stari studenti su jedna od onih grupacija koja je platila najvišu cenu.

Ne dozvolite da vam bilo ko poljulja samopouzdanje i samopoštovanje. U teškim i nesigurnim vremenima, uložili ste u sebe mnogo više od većine članova našeg društva. Društva koje svi želimo da menjamo nabolje, ka ozdravljenju.

Zato, dostojanstveno, napred. 

 

 


Gost

#1443 Re:

2016-02-24 17:03


Gost

#1444

2016-02-24 18:29

Treba imati u vidu da i ova gospodja sa pinka i gospodin savetnik ministra nisu pravnici i ne znaju da njihovi stavovi nisu bitniji od Ustava Republike Srbije.

To o cemu oni govore su neka njihova shvatanja stvari. Nas problem se treba resiti na terenu prava.

Pokretaci bi trebalo da pregovaraju sa nekim ko zna o cemu se radi, a to ovi iz Ministarstva prosvete ne kapiraju.


Gost

#1445

2016-02-24 18:38

Potpisujem da bi se produzio rok studiranja, imam malu bebu od 8 meseci i ne stizem da ucim jer sam non stop sa njom i jako je zahtevna, prvo mi je dete i dojim je i dalje maltene i ne spavam, ali se nadam da cu zavrsiti ove godine jer imam jedan ispit do kraja, nemam diplomski. Pozdrav i neka nam je sa srecom! :)

Gost

#1446

2016-02-24 19:44

Savet pokretačima - svaki dan šaljite molbu na mejl, vidite da ima efekta...


Gost

#1447 Re:

2016-02-24 21:13

#1446: -  

 Pa da su kolege malo vise empaticne sve bi bilo ok, evo ja imam 1 ispit do kraja pa saljem svima ili kada sretnem nekog od kolega kazem im da sire glas o peticiji i naravno pratim sve sto se dogadja, zbog sebe manje vise zbog drugih najvise, a ne mozete ni da zamislite koiko njih u mojoj situaciji a najgore onih sa 10 ispita do kraja peticija ama apsolutno ne zanima i dodje mi da svakom od njih po jedan ili vise samara podelim , i ne nije apatija u pitanju nego cist sebicluk i lenjost !!!!!


Gost

#1448 Re: Re:

2016-02-24 21:17

#1447: - Re:  

 Frapantno je sto mi cak govore da sam luda sto se zamaram ili opterecujem time jer zaboga ja cu diplomirati pa neka me bude briga za sve ostale kolege....DNO DNA !

Loka

#1449 Re: Re: Re:

2016-02-24 22:59

#1448: - Re: Re:  Totalna podrska 

 Ja imam dva do kraja i diplomski i verovatno cu isto stici do oktobra i svim srcem se trudim da animiram sto vise ljudi. Zivkam trosim vreme, zivce i novac ali solidarnost je najbitnija. Pobedicemo. Glavu gore. Nema predaje


Gost

#1450

2016-02-25 07:32

Meni su ostala dva, teška. Čak i da ih ispolažem, nadam se da hoću, ostaje mi diplomski koji je ozbiljan. Ne mogu i njega paralelno da radim sa ispitima, zato što sam zaposlena. Primećujem da je juče bilo dosta potpisa, posle saopštenja. 

U ovim komentarima ovde, sam pročitala više pametnih stvari nego u štampi poslednjih godina. I to nešto govori o nama.

Hvala Pokretačima na izuzetnom trudu koji ulažu za sve nas.