POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Lena

#951

2016-02-04 19:13

Kada su proslog septembra produzili rok pisalo se da ce fakulteti pomoci, organizovati konsultacije, kolokvijume, dodatne rokove .... Ja nista od toga ne videh .... U utorak  profesorka me oborila na ispitu samo zato sto izlazim prvi put ..  Gde da me pusti iz prvog puta....  Upitala me je koji put polazem pre nego sto sam pocela da odgovaram. Rekla sam da sam dosla prvi put .Njen komentar na moj odgovor da sam prvi put izasla na taj ispit bio je  samo :  ''Teska situacija ''... 

Nije da sam nesto briljirala ali sam mogla da prodjem sa sesticom ... Ne samo da nece da pomognu nego jos i odmazu .... zar svaki ispit moram da prijavim i izadjem po deset puta da bih konacno polozila ... Iskreno, nemam ni novca za bacanje ... cekam  da spremim ispit  koliko -toliko pristojno i onda izlazim... ne vidim izlazenje na ispit cim kupim knjigu .. ali izgleda da je u tome poenta ... 

Bolonjci imaju rok ali imaju i clan 94. Zakona o visokom obrazovanju  na koji mogu da se pozovu .. napises licni zahtev, predas fakultetu i oni odluce da li ce da ti produze ... Znaci i oni imaju resenje iako im je sistem neuporedivo laksi nego nama ...  Samo mi nista ....

 Inace imam jos tri ispita do kraja ....  Najgore od svega je ovaj pritisak i neizvesnost koja ubija .... Nadam se da ce se nesto resiti sa ovom peticijom.  Pozdrav svim kolegama !!!


Gost

#952 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-02-04 19:17

#857: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 ulozili silno vreme i novac.mogla sam dva privatna da zavrsim .pa nije ok da nam sad sve to oduzmu


Gost

#953 Re:

2016-02-04 19:19

#951: Lena -  

 ista situacija. pa sta ako prvi put izlazimo mogli smo da ucimo dve godine i da ne izadjemo dok sve ne naucimo i sta s tim. kakvo je to merilo naseg znanja kolko puta izlazim.mogu i sto puta da izadjm a knjigu da ne pipnem ..


Gost

#954 Re:

2016-02-04 19:29

#951: Lena -  

 ne vidim izlazenje na ispit cim kupim knjigu

 

Ne razumem.

Lena

#955 Re: Re:

2016-02-04 19:30

#953: - Re:  

 Bas tako ..  Ne vidim svrhu da prijavim ispit za koji nemam ni 1 % sanse da polozim samo da bi me profesor video tamo. Gluposti. O novcu da i ne pricam .... Posle svakog drugog puta 1000 din.  ... Ionako jedva skupim za obnovu apsolventskog .

Lena

#956 Re: Re:

2016-02-04 19:33

#954: - Re:  

 Htela sam da kazem da mi je potrebno vreme da spremim ispit. Ne mogu danas da kupim knjigu, pocnem da citam i za dva dana izadjem na ispit . U cemu je poenta ? Da vratim pitanja samo da bi me zapamtili tamo ... Svaka cast ko moze tako ... ja ne mogu


Gost

#957 Re: Re: Re:

2016-02-04 20:07

#956: Lena - Re: Re:  

Aha. Zapravo kažeš da je, po profesorkinom izgleda, trebalo da izađeš jednom pre ovog sadašnjeg puta onako potpuno nespremna da bi te zapamtila i da bi sad iole imala neku šansu da položiš.

biolo

#958

2016-02-04 20:09

Olaksica nema nikakvih,kao sto je najavljeno.Na ispitu obaraju za sitnicu.Treba malo zaci po fakultete,pa videti sta se desava!

Glas razuma

#959

2016-02-04 20:15

Imam pitanje za pokretače peticije i kolegu Bobana, kojem veruje zanima mnoge od nas. Kako teče komunikacija sa novinarima i hoće li biti nešto o nama narednih dana. I da li se zna stav bar nekog od profesora koji su nas prošlog puta podržavali o našem pitanju?

p.s. Jako je teško učiti pod ovolikom presijom. Nadam se da se nekako borite sa tim, ja jedva uspevam. Neurotični pozdrav za sve saborce! :)  


Gost

#960

2016-02-04 20:46

Svima nam je isto, ali... Verujem da Pokretači znaju šta rade, ne treba puno da zapitkujemo, samo da slušamo šta nam kažu. Ponekad treba čitati i između redova. 

 

 


Gost

#961

2016-02-04 22:19

p.s. Jako je teško učiti pod ovolikom presijom. Nadam se da se nekako borite sa tim, ja jedva uspevam. Neurotični pozdrav za sve saborce! :)  

A zamisli, prošli je put peticija predata u februaru, a odluka donesena u septembru! Ako dobro zapamtih šta je pisalo u komentaru s ključajućom vodom. Tako da stvarno treba raditi na pribranosti, jer ovo može potrajati. Ledi mi se krv u žilama kad pomislim da će trebati meseci da se ovo ispregovara. Ali šta da radiš...

 


Gost

#962

2016-02-04 22:26

Solidarnost sa studentima

Gost

#963

2016-02-04 22:41

Danas 74 potpisa. Lepo.


Gost

#964

2016-02-04 22:57

Bice to sve dobro. Sve sto mozete da uradite je da ucite i date sve od sebe, pa da se do kraja septembra bar nesto polozi. Watched pot never boils.


Gost

#965 Re:

2016-02-04 23:08

#961: -  

 Jako je tesko uciti pod ovolikim pritiskom. Bas me usporava u ucenju. Ne mogu da stignem do septembra sve da dam. Ostalo bi mi jos malo.  Posao mi oduzima dosta vremena, a moram da radim. Ako ne produze mogu da se pozdravim sa studiranjem. Uzalud sav trud i svo potroseno vreme. Nadam se da nece tako biti i da ce nam dozvoliti da zavrsimo po starom programu. 


Gost

#966

2016-02-04 23:14

Odavno nije bio ovako uspešan dan po potpisima... Napred do 3.600...

Boban

#967 Re:

2016-02-04 23:15

#959: Glas razuma -  

Čekamo razgovor srdačne novinarke Sandre Gucijan sa prof. Atlagićem. Tada ćemo moći da odredimo kako stojimo i šta nam je činiti. Moj savet - opustite se - ovako ili ONAKO završićemo kako Bog zapoveda... Mislim da je samo pitanje sa kojom potrošenom energijom ćemo dobiti to što nam pripada, a ne da li ćemo dobiti... Apsolutni sam optimista.


Gost

#968 Re: Re:

2016-02-04 23:27

#967: Boban - Re:  

 Hvala Bobane :-) I na divnim rečima i na svemu dobrom što činiš i za sebe i za sve nas ovde :-) Profesor Atlagić je divan čovek, ima srca i duše, nadam se da će biti uz nas i dalje i da će nam dati još jednu šansu. Pa realno, ako nam samo još ovog puta produže rok na dve godine, mnogima od nas će spasiti živote... Pa nema nas malo, zašto da nas gurnu u ambis?... 


Gost

#969 Prokipi, vodo!

2016-02-05 08:06

Watched pot never boils.

 

Ahaha! :) Dobra! Kako je ne čuh pre!


Gost

#970 Re:

2016-02-05 13:48

#951: Lena -  

 BRAVO ZA KOMENTAR! Potpuno se slažem, i dodala bih da su  samo starim studentima UKINULI PARCIJALNO POLAGANJE ISPITA (barem na mom faxu, Pravnom). 

marina

#971

2016-02-05 14:31

Jos 44 potpisa do 3000.Istarjacemo u nasoj nameri.

 


Gost

#972 Re:

2016-02-05 14:33

#971: marina -  

 jeeej


Gost

#973 Re:

2016-02-05 15:39

Samohrana majka

#974

2016-02-05 16:05

Evo moje price... Bila sam i vise nego odlican student, sa prosekom 9. Postala sam apsolvent i istovremeno ostala u drugom stanju. Odrzavala sam trudnocu i nakon rodjenja deteta nisam mogla da se odmah vratim na fakultet jer bukvalno nisam spavala po celu noc. Nakon 2 godine sledi i razvod braka i ja ostajem sama sa detetom, ujedno se i vracam na fakultet u odlucnoj nameri da diplomiram, sama sa detetom, imala sam samo pomoc majke, spavala sam po 4h dnevno i nikad nisam posustala. Ni kada mi je dete imalo boginje, 3 uzastopna bronhitisa, upale uva,temperature, i sve sto prati odrastanje male dece sa slabim imunitetom koja borave u vrticu, mada uglavnom vise ne ide nego sto ide u vrtic. I pored svih problema, pakla koji sam prozivela od bivseg muza koji se na sve moguce nacine trudio da mi svaki dan zagorca, nikad nisam odustala. Imam jos 3 ispita koja sigurno necu uspeti da polozim do septembra. Jedino sto zelim je da mi se omoguci da diplomiram kako bi se moje dete ponosilo svojom majkom!


Gost

#975 Re:

2016-02-05 17:26

#974: Samohrana majka -  

 Svaka čast na istrajnosti....To je primer hrabrosti. Sve najbolje i tebi i svim studentima. Verujem u uspeh i u prave vrednosti.