POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

#1026 Re: Bolonja je užas

2016-02-06 21:17

#1020: Milja.G - Bolonja je užas 

 Ima teorije, verovali vi ili ne. I deco, sklonite se ne ometajte. Kako se uvek oni koji vrede ometaju...ccc...poznata nam je ta slika današnjice. Radite, izlazite, uživajte i brinite svoju brigu.


Gost

#1027

2016-02-06 21:18

Očekujem adekvatan komentar administratora. :)

Gost

#1028

2016-02-06 21:20

Polagao sam ja ispit sa bolonjcima i naslusao se nebuloza. Cak i profesor je prokomentarisao da je sramno sa kakvim znanjem (neznanjem) dolaze na ispit. Cak je i pohvalio stare studente, a ovima rekao da slusaju kako se odgovara. Malo koji od starih studenata ce doci nespreman i brukati se na ispitu. Cast izuzecima, jer ima dobrih studenata i medju bolonjcima. Dosta nas radi i ima iskustva u svom poslu i samo nam fali ta diploma. Ne znam ko vama drma kavez i zasto se oglasavate? Gledajte svoja posla i zivite svoj zivot. Borite se za sebe, a mi cemo za sebe. 


Gost

#1029 Re: Viđeno

2016-02-06 21:23

#1017: Marija - Viđeno 

 Niste idioti, daleko od tog. Zašto si ti besna?! Pa na konkursu za posao ćeš ti uvek imati prednost, u odnosu na nas "stare". Ali treba da znaš da mnogi poslodavci traže i diplomu i iskustvo u jednom. Isto tako, mnogi od nas ovde rade u struci, stvorili su svoje kontakte i mnooogo iskustva. Tržište rada je surovo, ako si sigurna u svoje znanje i kvalitete, nemaš čega da se plašiš.


Gost

#1030

2016-02-06 21:23

#1017: Marija - Viđeno 

 Marija, svaka cast na uspehu. Moram ti reci da sam ja stari student koji je video potpuno obrnutu situaciju u kojoj su se mladje kolege pojavljivale pred profesorima sa slabim znanjem i nekakvim zahtevima i napomenama da je profesor rekao da ce ih pitati ovo i ovo a ne ono. Nije posteno da obelezavas stare studente na taj nacin niti da odlucujes ko ce i koliko dugo da studira. To bi imala pravo da odlucujes u slucaju da si ti te studente hranila, oblacila i placala im sve potrepstine. I jos moram dodati da sam bila zaposlena i u trafici i u prodavnici a ni mnogo gori poslovi me nisu zaobisli. Tako se moralo. Smatram tvoj komentar vrlo nepromisljenim i nepodesnim za ovo mesto. To se komentarise kad sedis sa prijateljima na kafi ili iz straha da ce ti neki stari student uzeti radno mesto na koje pretendujes. Tako se ne pise na mestu na kojem se svi bore za nesto sto im pripada. Tebi svako dobro i puno srece u daljem skolovanju.


Gost

#1031 Re:

2016-02-06 21:24

#1027: -  

 I ja! Da se malo nasmejem, čovek je duhovit. :)


Gost

#1032 Re:

2016-02-06 21:25

#1030: -  

 Lepo rečeno. Akademski.


Gost

#1033 Re: Re:

2016-02-06 21:40

#1032: - Re:  

 Kad je neko vaspitan kako treba onda na ovaj nacin odgovori na uvrede.


Gost

#1034 Re: Re:

2016-02-06 21:41

#1032: - Re:  

 Hvala. Neki ljudi se izgleda moraju staviti na svoje mesto i pored toga sto se apsolutno slazem sa osobom koja je rekla da mi stari studenti imamo vaspitanja a i slifa. A mislim da devojce ima sasvim dovoljno godina da zna gde i sta treba da pise. Komentar mlade dame me je zaprepastio ali me nije obeshrabrio a to je daleko vaznije.


Gost

#1035

2016-02-06 22:00

Meni nije jasno kako ne kapirate da je to isti lik koji vas troluje. Bio pre neki dan, danas sa ova 3 nick-a.

 

I zašto se pravdate tamo nekom anonimusu?

Pokretač - Solunski

#1036 Karavani prolaze...

2016-02-06 22:09

Kao što napisah prije par dana, to što neko dugo studira, a neko drugi završi u roku, to što je neko "stari student", a neko drugi "bolonjac", ne znači ama baš ništa. Svako je ime i prezime za sebe, ni bolji ni gori od onog drugog, i bolji i gori od onog drugog, u zavisnosti od toga kako se pokaže tamo gdje se znanje dokazuje. A i to opet ne mora ništa da znači, vještina i znanje se usvaja i mimo fakultetskih zidina, a iskustvo, pa i ono životno, stiče se (s) godinama. I kad je već tako, a tako je, jer sam život potvrđuje da je tako i nikako drugačije, ostaje da se zapitamo koja to bolja tamo neko čeljade navodi da jedno prijatno subotnje veče, kad mlađani svijet tek izlazi u život, provodi kraj monitora, kopajući po netu i tražeći način da povrijedi nekoga ko je, eto, jednostavno drugačiji. Odakle izviru te frustracije, čime su izazvane, to mi nikada neće biti jasno. Ovi i ovakvi, drugačiji, s ovu stranu rijeke, krivi su jedino što su živi, što i pored svih izazova koji su ih snašli i dalje imaju motivaciju, i dalje dižu glas, bore se za pravo i pravdu i žele završiti ono što su započeli. I neka su to i koraci jedne kornjače, ispred sebe vide jasan cilj. I vjerovatno treba sada da se stide što žive u zemlji u kojoj je ubijena svaka nada, što vjeruju da još mogu, što ne pristaju da "prelome preko koljena", ne žele da plate to "sveto parče papira", žele da ga zarade. Stvarno, kako se samo usuđuju da se podignu iz blata, ti studenti stari. Drage kolege, imate vi možda odlične ocjene, možda završavate i u roku, svaki ispit polažete iz prve, ali onaj ispit nad ispitima, najvažniji ispit, ispit iz ljudskosti, njega ćete možda položiti, ali ne u ovom roku. Pali ste.


Gost

#1037 Re: Karavani prolaze...

2016-02-06 22:13


Gost

#1038 Re: Karavani prolaze...

2016-02-06 22:15

Svaka čast na odgovoru! Živ bio!
Lena

#1039 Re: Karavani prolaze...

2016-02-06 22:25

#1036: Pokretač - Solunski - Karavani prolaze... 

  Bravo !!!! Svaka ti je ka u Njegoša !!!!


Gost

#1040

2016-02-07 00:40

Cesto vidim kako neki ljudi svoji uspeh zapravo hrane tudjim neuspehom , odnosno kao da bez tudjeg neuspeha oni ne bi ni mogli biti uspesni. Greota za takve ljude


Gost

#1041 Nestrpljiva

2016-02-07 08:27

Imam pitanje za pokretace posto vidim da cemo za dan, dva napuniti cifru od 3000 potpisa ,dali ce vec sledece nedelje krenuti u neke razgovore oko ovog naseg problema i kad bi nadlezni mogli o tome bar orjentaciono da odlucuju?


Gost

#1042 Re: Nestrpljiva

2016-02-07 08:51

#1041: - Nestrpljiva 

Nedostaje ti jedan slog u reči o-ri-jen-ta-ci-o-no. :)


Gost

#1043 Re: Re: Nestrpljiva

2016-02-07 09:09

#1042: - Re: Nestrpljiva 

 Ne pametuj, nije ni mesto ni vreme. 


Gost

#1044 Re: Re: Re: Nestrpljiva

2016-02-07 09:42

#1043: - Re: Re: Nestrpljiva 

 Tačno. Osim toga i nekulturno je. 

Marija pmf

#1045

2016-02-07 09:44

Nadam se da cemo uspeti i biti istrajni u svojim ciljevima. Imam jaku zelju i volju da zavrsim iako godinama sti zbog posla sti zbog porodicnih problema nisam izasla na ispit. Nije mi ostalo malo, sest ispita. Svaki sam vec presla neke i spremila ali kako se priblizi termin polaganja ja odustanem zarad svoje nesigurnosti i kazem sebi spremicu bolje za naredni rok. I tako, kao da sam upala u neki zacarani krug i nikako da izadjem. Nz da li je neko bio u slicnoj situaciji i kako je uspeo da se izbori sa tim, ako ima neki savet. Pozdrav za sve i svima zelim puno uspeha 


Gost

#1046 Re: Re: Re: Nestrpljiva

2016-02-07 09:47

#1043: - Re: Re: Nestrpljiva 

Nije pametovanje. Obiđi svih 40 stranica pa vidi koliko su puta drugi ljudi pisali o pravopisu svojih sukomentatora. :)


Gost

#1047 Re: Re: Re: Re: Nestrpljiva

2016-02-07 10:10

#1046: - Re: Re: Re: Nestrpljiva 

 Ako su drugi ne moras i ti. BOLJE DA SE SKONCENTRISEMO NA SIRENJE INFORMACIJA O PETICIJI A NE DA SE PREPUCAVAMO KO JE STA I KAKO NAPISAO! HAJDE, JOS 15 POTPISA!!!!!!


Gost

#1048 Re:

2016-02-07 10:34

#1045: Marija pmf -  

 Marija, ja sam bila u sličnoj situaciji neposredno pre prošle peticije. Višegodišnja pauza, koju nisam provela u lenčarenju nego u intenzivnom radu da ne bude posle zabune :D Uglavnom, kada sam shvatila da ipak želim tu diplomu, suočila sam se s problemom koncentracije. Trebalo mi je puno vremena da se nateram da pročitam jednu stranicu u knjizi! Bilo je strašno zaista. Nekako, meni je u glavi ostalo ono od ranije, ja sam dobar student, meni malo treba pa da naučim i onda krrrc šok pa ja ne mogu da zapamtim jednu običnu stranicu. Naravno da to nije prošlo bez suza i drame, a onda sam se smirila i prihvatila činjenicu. Možeš da budeš super maratonac, ali ako napraviš pauzu i ne trčiš nekoliko godina uopšte, pa teško da ćeš moći da trčiš i do kraja ulice u početku. Znači, za početak nemoj od sebe da puno očekuješ. Nemoj da očekuješ ni da ćeš da položiš ni da ćeš da padneš. Samo izađi, pa šta bude. Tamo nikog nije briga ni da li Marija zna za 10 ni da li Marija ne zna ništa. Njima je svejedno, tamo si jedna od mnogo studenata. Znači, izađeš pa ako položiš super jedan ispit manje, a ako ne, pa Bože moj, nije smak sveta, ima još rokova. Ako ne uspeš tako, meni je pomoglo to što sam u početku krenula na privatne časove, kao kada sam se spremala za prijemni. Bilo mi je potrebno da me neko tera :D I kod mene je to dalo rezultate zaista :)   


Gost

#1049 Re: Karavani prolaze...

2016-02-07 10:41


Gost

#1050 Nestrpljiva

2016-02-07 11:58

Rekla bih studentu koji je napisao da  nedostaje slog u recenici da sam pisala brzo pa nisam primetila, takodje i ono najvaznije da sam od prošle godine dala nekoliko ispita i  najbitnije mi je da uspem da zavrsim kao i svima,  sto i  njemu zelim.