POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Lena

/ #951

2016-02-04 19:13

Kada su proslog septembra produzili rok pisalo se da ce fakulteti pomoci, organizovati konsultacije, kolokvijume, dodatne rokove .... Ja nista od toga ne videh .... U utorak  profesorka me oborila na ispitu samo zato sto izlazim prvi put ..  Gde da me pusti iz prvog puta....  Upitala me je koji put polazem pre nego sto sam pocela da odgovaram. Rekla sam da sam dosla prvi put .Njen komentar na moj odgovor da sam prvi put izasla na taj ispit bio je  samo :  ''Teska situacija ''... 

Nije da sam nesto briljirala ali sam mogla da prodjem sa sesticom ... Ne samo da nece da pomognu nego jos i odmazu .... zar svaki ispit moram da prijavim i izadjem po deset puta da bih konacno polozila ... Iskreno, nemam ni novca za bacanje ... cekam  da spremim ispit  koliko -toliko pristojno i onda izlazim... ne vidim izlazenje na ispit cim kupim knjigu .. ali izgleda da je u tome poenta ... 

Bolonjci imaju rok ali imaju i clan 94. Zakona o visokom obrazovanju  na koji mogu da se pozovu .. napises licni zahtev, predas fakultetu i oni odluce da li ce da ti produze ... Znaci i oni imaju resenje iako im je sistem neuporedivo laksi nego nama ...  Samo mi nista ....

 Inace imam jos tri ispita do kraja ....  Najgore od svega je ovaj pritisak i neizvesnost koja ubija .... Nadam se da ce se nesto resiti sa ovom peticijom.  Pozdrav svim kolegama !!!