POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Quoted post

Lena

#951

2016-02-04 19:13

Kada su proslog septembra produzili rok pisalo se da ce fakulteti pomoci, organizovati konsultacije, kolokvijume, dodatne rokove .... Ja nista od toga ne videh .... U utorak  profesorka me oborila na ispitu samo zato sto izlazim prvi put ..  Gde da me pusti iz prvog puta....  Upitala me je koji put polazem pre nego sto sam pocela da odgovaram. Rekla sam da sam dosla prvi put .Njen komentar na moj odgovor da sam prvi put izasla na taj ispit bio je  samo :  ''Teska situacija ''... 

Nije da sam nesto briljirala ali sam mogla da prodjem sa sesticom ... Ne samo da nece da pomognu nego jos i odmazu .... zar svaki ispit moram da prijavim i izadjem po deset puta da bih konacno polozila ... Iskreno, nemam ni novca za bacanje ... cekam  da spremim ispit  koliko -toliko pristojno i onda izlazim... ne vidim izlazenje na ispit cim kupim knjigu .. ali izgleda da je u tome poenta ... 

Bolonjci imaju rok ali imaju i clan 94. Zakona o visokom obrazovanju  na koji mogu da se pozovu .. napises licni zahtev, predas fakultetu i oni odluce da li ce da ti produze ... Znaci i oni imaju resenje iako im je sistem neuporedivo laksi nego nama ...  Samo mi nista ....

 Inace imam jos tri ispita do kraja ....  Najgore od svega je ovaj pritisak i neizvesnost koja ubija .... Nadam se da ce se nesto resiti sa ovom peticijom.  Pozdrav svim kolegama !!!

Odgovori


Gost

#953 Re:

2016-02-04 19:19:45

#951: Lena -  

 ista situacija. pa sta ako prvi put izlazimo mogli smo da ucimo dve godine i da ne izadjemo dok sve ne naucimo i sta s tim. kakvo je to merilo naseg znanja kolko puta izlazim.mogu i sto puta da izadjm a knjigu da ne pipnem ..


Gost

#954 Re:

2016-02-04 19:29:50

#951: Lena -  

 ne vidim izlazenje na ispit cim kupim knjigu

 

Ne razumem.


Gost

#970 Re:

2016-02-05 13:48:34

#951: Lena -  

 BRAVO ZA KOMENTAR! Potpuno se slažem, i dodala bih da su  samo starim studentima UKINULI PARCIJALNO POLAGANJE ISPITA (barem na mom faxu, Pravnom). 

Ana

#984 Re:

2016-02-06 03:35:53

#951: Lena -  

 Isto je na Filološkom fakultetu. Nijedan dodatni rok nam nisu dali. Ostao decembar za usmene iz četvrte i mart koji su nazvali ''slobodnim rokom'' a oduvek je bio apsolventski, nažalost, isto samo za usmene iz četvrte.

Nekad mi dođe žao i teško kad krenem sa kolegama da moljakam profesore da nam omoguće odgovaranje na konsultacijama ili nekom predroku, žao mi i nas i naših roditelja i osećam se užasno obeshrabreno. Nekad mi dođe da im kažem Znate li vi da smo i mi nečija deca, mnogi od nas jedva sastavljaju kraj sa krajem, ionako ćemo sa tom diplomom ostariti na birou.  Kada smo prethodni put bili odbijeni od strane jednog profesora za ispitivanje van roka i pre juna, prosto sam od nerviranja i bespomoćnosti zaplakala. A on mi je rekao: Ko vam kriv kad vi studenti nikad ne učite na vreme, stari studenti ionako više ne postoje.

Važno da smo mi vama profesorima i fakultetu platili ogromne sume za apsolventski, tada smo studenti koji postoje. I šta smo dobili?