POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

#1126 Re: HITNO!!!

2016-02-17 16:34

#1125: Pokretači - Solunski - HITNO!!! 

 Na fizickom fakultetu u beogradu je 2014 god. pisana peticija od strane studenata da se odobre apsolventski rokovi. Ali nije odobrena

Pokretači - Solunski

#1127 VAŽNO!!!

2016-02-17 16:36

Još nešto, jako važno! MOLIM SVE KOLEGE KOJIMA ISPITNI ROKOVI NA FAKULTETU NISU BILI ODOBRENI SVAKOG MESECA DA NAPIŠU KOJI JE TO FAKULTET I NEKA NAPIŠU KOLIKO ROKOVA IMAJU. Tadašnji ministar Jovanović je na sednici Odbora rekao da svi fakulteti starim studentima moraju odobriti rokove svakog meseca, jer kad može Medicinski, mogu i svi ostali. Na nekim fakulteima je to ostalo samo mrtvo slovo na papiru. Jako je bitno da to podvučemo u peticiji.

 

P.S. Imamo podatke za Filološki u BG, Fizički u BG, FTN u NS, Pravni u NS, Hemijski u BG, PMF u BG, Biološki u BG, Pravni u KM, Filozofski u NS, Pravni u BG, Filozofski u BG, Filozofski u KM, Medicinski u BG, Učiteljski u BG, Fakultet bezbednosti u BG, Pravni u KG, Filozofski u NI, ETF u BG, Geografski u BG, PMF u NS.


Gost

#1128

2016-02-17 16:56

Filozofski fakultet u Nisu>

januraski, martovski, aprilski, majski, junski, septembarski, oktobar 1 i 2.

Pera

#1129 Re: HITNO!!!

2016-02-17 16:56

#1125: Pokretači - Solunski - HITNO!!! 

 ETF Beograd- Samo pet rokova kao i za ostale studente. Januar,Februar,Jun,Septembar,Oktobar

O dodatnim rokovima ili o rokovima svakog meseca ni reci!


Gost

#1130

2016-02-17 17:41

Imam jos 3 ispita i diplomski rad.Zbog smrti oca (majka je preminula pre vise godina) i moje bolesti vreme je prolazilo- nije mi bilo dobro,mogu verovatno do kraja septembra da plozim 2 ispita,ali ostao bi mi 1 ispit i diplomski rad. Imam prosek 9,nesto, dugo i ozbiljno spremam ispite,ali sam imala prekide u studiranju zbog (svih ovih) problema i sta vise da kazem...to je to.


Gost

#1131

2016-02-17 19:28

Stomatoloski u Beogradu, skolska godina 2015/2016, jedan rok za Januar i Februar umesto dva.


Gost

#1132

2016-02-17 20:05

Geografski u Beogradu: januar, mart, april, maj, jun, septembar, oktobar, novembar i decembar.


Gost

#1133 Re:

2016-02-17 20:31

#1130: -  

 Pokusavam da ne skrecem sa teme ali moram da odgovorim na tvoj komentar. Jako mi je zao zbog svega sto se desilo, bas zbog ovakvih slucajeva ne smemo dozvoliti da nas poraze i uniste sav trud, odricanje i buducnost. Nisi jedina, ima nas mnogo, radimo, ucimo i uspecemo! Ja imam 2 ispita, dala sve cetiri godine u roku, prosek 9, posle se odselila iz Srbije, radila 7 godina, dala otkaz da zavrsim faks. Sutra imam deo ispita. Hajde, i ti zapni sada, stigla si do kraja, nema odustajanja! Budi srecna kad budes uzela tu diplomu, tvoji roditelji bi bili ponosni na tebe! Veliki pozdrav!


Gost

#1134

2016-02-17 21:05

Sumarski fakulet u Beogradu daje rokove koji su tako zbijeni,razmak izmedju rokova je dve nedelje,da jednostavno izgubimo po tri roka dok ne spremimo nov ispit.Npr februar je krajem meseca,mart gotovo pocetkom,april krajem marta pocetko aprila a maj ne postoji kao rok.

gost

#1135 Re: Re:

2016-02-17 21:06

#1133: - Re:  

 hvala ti puno <3


Gost

#1136

2016-02-17 21:13

Da razmišljamo korak unapred - ako ne dobijemo čvrsta uveravanja da će nam produžiti rok - treba pozvati sve stare studente i njihove uže i šire porodice da na izborima glasaju protiv aktuelne vlasti.

Posle izbora - naravno ulica i sva dozvoljena i nedozvoljena sredstva.

Niko nema prava da nam uništi živote!

marina

#1137 Re:

2016-02-17 21:17

#1136: -  

 Ja ipak mislimda je to jedan od glavnih argumennata da nam produze,jer znaju da nas ima mnogo,veliko je to glasacko telo.A i zakon je na nasoj strani.


Gost

#1138 Re:

2016-02-17 21:42

#1134: -  

Pogledaj samo ovaj skandalozni razmak između rokova na Fizičkom fakultetu:

http://www.ff.bg.ac.rs/DokumentaOsnovne/Kal_2015_2016.pdf

veciti-nicim-izazvan

#1139 Re: VAŽNO!!!

2016-02-17 21:46

#1127: Pokretači - Solunski - VAŽNO!!! 

 Gradjevinski Fakultet Beograd. Ukinut Apslolventski oktobar, ukinut aprilski redovan po starom programu je postojao. Sada postoji januar i februar. Pauza izmedju jan i feb roka je 7 dana, ako treba npr. da polozoite ispit koji vam je izostao sa trece godine, i on je npr. uslovan za neke predmete. Morate da cekate redovan rok a to je jun -  sada prvi sledeci. Znam kolege ukljucujuci i sebe kojima je ostao jedan ispit iz 3ce i jos dva iz 4te ostalo su sve dali dakle fali ima 3 ispita. Oni ne mogu da poloze ta dva iz 4 moraju da cekju jun da poloze ispit iz 3ce pa ove iz 4te godine, imaju prazan hod izmedju koji nije mali. Moj fakultet je specifican po tome sto nakon svih ispita koje polozite morate da uradite i dipllomski rad cija izrada traje u proseku 3-6 meseci sve zavisi na kojoij temi radite-ako zelite da uradite kako treba min 4 dobra meseca rada da ne dizete glavu. Od rokova jednom mesecno nema nista, od kada je uveden produzetak starim sudentima od toga ni traga ni glasa. Jos su smanjili broj rokova. Meni bi mnogo znacilo da mogu da izadjem na Mehaniku Tla koja je po mom starom programu bila na 3coj godini da bi mogao da polazem Fundiranje, Podzemne Konstrukcije i Specijalne Konstrukcioje u Geotehnici koji su iz 5-te godine. Ostalo sam sve od ispita polozio. Mnogo bi mi znacilo da mogu da polozem ispite svakih mesec dana. Postoje aposolventski rokovi koji su na mesec dana u proseku ali problem je sto u njima ne mozete izaci na ispite iz 3 godine nema ih.

Ako su vec imali vojle da produze i ako su produzili taj rok zavrsavanja po starom red bi bio da pomognu i da barem na ovo sto jm preeostalo ako ne produze daju rokove svaki mesec, da si u mogucnosti da prijavis svaki ispit koji si slusao po starom programu.

Dakle svakih mesec dana mogucnost izlaska na sve ispite po starom bez obzira sa koje su godine, neka pomognu malo.

Ima slucajeva a i ja sam jedna od njihh da su ljudi zbog bolesti morali da odsustvuju duze sa fakulteta.

Stari studenti nisu opasni ako zavrse nego su opasni oni koji polazu ispite preko VIBER-a. Kod mene na fakultetu ispit se sastoji iz dva dela pismenog i usmenog, sada vidim da se mnogi nekim cudom solobadjau ispita tako sto skupljaju neke poene, dobijaju viosoke ocene. Video sam lika koji na viber polaze Betonske konstrukcije i hvali se da je tako dao i obe Statike, za nas dugacak staz studiranja nama nije palo na pamet da nam ispit radi neko drugi.

Iskreno se nadam da ce produziti da mogu svi da zavrse i dati ispitne rokove da olaksaju celu stvar. 

 

Lokia

#1140 Re: Re: 50 000

2016-02-17 21:47

#1137: marina - Re:  

 Po slobodnoj proceni ako nas ima 19 000 svako ima u proseku bar 3 clana u porodici ako ne i 4. Matematika je jasna 


Gost

#1141

2016-02-17 22:02

Mene samo zanima da preciziramo jednu bitnu stvar da ne bi bilo zabune: šta to znači svakog meseca rok? Znači li to januarski, februarski, martovski, aprilski, majski, junski, julski, septembarski, oktobarski, novembarski, i decembarski rok? Neke od kolega gore navele su da njihovi fakulteti imaju 9 od ovih 11 rokova, što je izvrsno u poređenju s onima koji imaju jedva 6. I druga stvar jeste traži li se neki poseban razmak između rokova? A treća je da je na nekim fakultetima kao omogućeno da im sada pismeni ispiti važe tri roka kada već nemaju apsolventskih rokova, gde su pismeni ispiti važili u roku u kojem su položeni. Je li to bitno kao trampa ili nije? Pri tom, to što važi tri roka poništava se u trenutku kada krenu predavanja i vežbe iz tog predmeta. Dakle, ako ste nešto položili u februaru pismeno, a predavanja i vežbe kreću u letnjem semestru, u junu ćete ponovo morati na pismeni.


Gost

#1142

2016-02-17 22:09

Samo da kazem nesto: moj komsija koji je upisao tamo negde '77 ili 78' ili cak '75-te godine Ekonomski fakultet u Beogradu- znaci po starom, pre nekoliko meseci je diplomirao.Ne znam tacno koliko je ispita polozio, mozda 3 ili 4 koja su mu nedostajala...ali sigurno pre toga bar 20 godina nije studirao.Eto, on je dobio diplomu. Da li je dakle fer da mi ne dobijemo sansu, a neko ko je imao srece... da uspe da diplomira posle 40godina???Ja nikako nisam ostecana zato sto je covek diplomirao,znaci pitala bi to ministra Verbica koji postavlja pitanje fer-pleja u SRBIJI???

veciti-nicim-izazvan

#1143 Re:

2016-02-17 22:23

#1141: -  

Svaki mesec bi znacilo da ispitni rok npr. pocne 1.11.2015 novembarski traje dve nedelje i da imate dve ned. pauze, i da opet imate sledeci rok 1.12.2015 decembarski i da on traje dve ned  pa sledeci 3.1.2016 i sve sve tako. Da vam usemni vazi najvise dva roka dakle, ako ste polozili pismeni deo 1.11.2015 da mozete da izadjete na usmeni 1.12.2015 zakljucno sa 3.1.2016. Dakle u januarskom roku, akoo ne polozite usmeni u dva sledeca roka racunato od ispitnog roka u kom ste polozili pismeni on vam se ponistava i morate ponovo izaci na pismeni.

Dakle imate 3x pravo da polazete usmeni deo, u roku kome ste polozili pismeni deo i u naredna dva. I da prilikom prijavljivanja ispita u tim rokovima na mesec dana mozete da prijavite bilo koji sipit koji ste odslusali po starom planu i programu identicno kao i u ovim sadasnjim redovnim rokovima koje imate na fakultetu. Ja sam to tako shvatio i milsim da bi to bilo sasvim korektno.


Gost

#1144

2016-02-17 22:27

Lepo je što pojedini fakilteti odobravaju apsolventske rokove, ali i oni su džaba jer su razmaci u rokovima mizerni. 

veciti-nicim-izazvan

#1145 Re:

2016-02-17 22:31

#1144: -  

Razmaci bi trebali da budi min 10 dana - 14 dana i to je sasvim ok ako ucite. Mislim da veci razmaci nisu moguci posto rokovi idu na mesec dana a majni razmaci bi bili besmisleni, jer morate imati neko vreme izmedju rokova da bi to nekako islo, naravno sve zaviodsi od fakulteta  koji zavrsavate i kompleksnosti materiji kojom se predmet koji polazete bavi. Ja sam na tehnickom faklultetu pa po nekoj mojo porceni 2 nedelje bi bile na granici dovoljnog a 10 dana pauze minimun minimuma da biste nesto uradili na ispitu u sledecem roku ako omanete u ovom.

Npr. padnete sada u ovom roku ispit za 14 dana doradite, razjjasnite sta vam nije bilo jasno i polozite u sledecem koji je za 2 nedelje.

veciti-nicim-izazvan

#1146 Re:

2016-02-17 22:49

#1142: -  

 Koleginice, ovde se ne radi o tome da li je nesto fer ili nije druga je pozadina price. Minitsra stari ili novi studenti ne brinu niti se on time opterecuje. To je izjava za TV. Verovatno ce se dosetiti nacina da se studije nastave ali uz odredjenu nadoknadu.
A ako nemate novac ili vam onemoguce da zavrsite skolu, upropaste vam zivot i to je to. Taj vas komsija je verovatno radio 

vratio se na fakultet da zaokuzi tu svooju diplomu i znanje i tu nema niceg loseg po meni. Onaj ko se vrati  na fakultet i zeli da zavrsi treba i da zavrsi. Nez nam ko uopste ima interesa da od toga sto ce se nekom ponistiti 40 ispita a ostalo mu je svega 2 do kraja, totoalni apsurd. 

Oni kazu upisite se ponovo na fakultet ali neki drugi sto je totalno apsurdno. Ne znam uopste kakav plan imaju sa ljudm akoji ne uspeju sve da ispolazu i dobrane diplomeske radove do oktobra ove godine, verovatno nemaju plan. Ili ce nas sve pustiti niz vodu akko nestignemo ili ce nam traziti novac i dodati ispite ili ce produziti.


Gost

#1147 Re: Re:

2016-02-17 23:47

#1146: veciti-nicim-izazvan - Re:  

 Verovatno je tako kolega sto se prvog dela tice, ali za mene je apsurd da mi traze novac i da mi dodaju ispite...Meni su vec dodavali ispite i to teske,a drugo ako mi  traze novac i dodaju ispite to je vec pustanje niz vodu tj. prelazak na Bolonju= ponovo se upisujemo,priznaju nam polozene ispite i dodaju nekih 10-ak novih po Bolonji,to su nam vec i rekli da ce uraditi ako ne diplomiramo do kraja septembra 2016. godine (meni su to rekli u Dekanatu na filozofskom). Znaci to je prva opcija koja vec vazi,receno je da ce tako biti od oktobra 2016, a druga je produzavanje roka. I sada na pr. meni ostane jos 1 ispit i diplomski,ali ja moramda polazem JOS 10 NOVIH???Znaci jos 3-4 godine??? Ponovo sve ispocetka niti mogu niti imam snage,ali na filozofskom su mi rekli 10-ak ispita???Znaci 3 godine???

Nazadna institucija

#1148 PMF Nis

2016-02-18 00:30

Pmf u Nisu stalno pravi probleme sa apsolventskim rokovima i pricom da na pr ove godine do juna moramo dati sve ispite ili da nam ostane eventualno 1(+diplomski) da bi jelte u oktobru zavrsili...tesko seljacenje...oni se "brinu" da sve bude kako "treba" i da slucajno pred kraj neko ne napravi "akcident" :) i polozi vise ispita i ne daj Boze diplomira!Pu,pu daleko bilo...Meni je to ispod svakog nivoa ali takva atmosfera na pmf-u u Nisu je oduvek postojala...


Gost

#1149 Re: Re: HITNO!!!

2016-02-18 00:38

#1095: - Re: HITNO!!! 

 

I novembarski i decembarski na Pravnom u NS
Boban

#1150 "Danas"

2016-02-18 00:43