POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

G

#1226

2016-02-18 23:35

KOLEGE, MISLIM DA NE TREBA DA ZATRPAVAMO OVU STRANICU KOMENTARIMA O TOME KO JE ŠTA REKAO, KOME JE KOLIKO ISPITA OSTALO, ŠTA JE FER ILI NIJE ITD. HAJDE DA KOMENTARI BUDU KONSTRUKTIVNI I OD SADA BUDU USMERENI NA POSLEDNJI APEL POSTAVLJEN OD STRANE VASE RESPEKTA I ODGOVARAJTE NA TAJ DIREKTNO, VREME LETI, DA POKRETAČI PETICIJE NE MORAJU DA ISCITAVAJU 1000 KOMENTARI BEZ POTREBE. ŠALJITE RELEVANTNE PODATKE, POSLE ĆEMO OSTALO! Pozdrav!!!

Pokretači - Solunski

#1227 Re:

2016-02-18 23:53

#1226: G -  

 Tako je. I da ponovimo i ovdje:

 

Kolege, obratite pažnju na ovu objavu!

Molim vas da napišete sve problema sa kojima ste se susreli u protekle dve godine od produženja roka do sada, da napišete koji fakultet je u pitanju. Ovde dolazi u obzir:

1. Broj rokova,

2. Nipodaštavanje od strane profesore

3. drugi problemi koji se tiču fakulteta u odnosu na vas.

Jako je važno da nam ovo dostavite što pre, kako bismo u što kraćem roku završili peticiju.

 

P.S. Svi komentari koji se ne tiču odgovora na ove tri stavke biće brisani, pošto nam treba preglednost do završetka posla u ovih desetak dana. Za sve ostalo imate dvije fb grupe, zatvorenu i otvorenu - https://www.facebook.com/groups/1423501481210458/?fref=ts i https://www.facebook.com/Stari-studenti-na%C5%A1-glas-170684699976873/?fref=ts


 


Gost

#1228 Re: PAŽNJA! PAŽNJA! PAŽNJA!

2016-02-19 01:39

#1224: Pokretači - Vasa Rešpekt - PAŽNJA! PAŽNJA! PAŽNJA! 

 Ukidanje parcijalnog polaganje ispita iz svih predmeta na Pravnom u Novom Sadu.

Mare

#1229

2016-02-19 04:06

Na Visoj elektrotehnickoj ne dozvoljavaju apsolventske rokove + ispiti su po 4000... Sto je mnogo, mnogo je...

jedna od mnogih

#1230 staro za novo

2016-02-19 06:43

Juce kod Jovane i Srdjana na Pinku gospodja iz  MP je potencirala nas prelazak na Bolonju jer ne mozemo polagati po "starom" zato sto se sve menjalo. U neku ruku je i u pravu, ali neka nam dokazu gde se i na kom fakultetu uci po starom. Ja sam konkretno na Ekonomskom fakultetu, u "nase" vreme knjiga iz Strategijskog menadzmenta npr. nije ni postojala, tada se polagalo iz knjige prof. sa BG Univerziteta. Sada postoji knjiga iz Strategijskog menadzmenta i svi studenti po svim programima polazu iz iste. Tacnije ima 2 knjige koje su oko 1000 strana jedina je razlika sto Bolonjci polazu preko 2 kolokvijuma, a mi idemo na ceo ispit....Moram napomenuti da je profesorica jako korektna prema nama starim studentima, ali sam ovo navela samo kao primer, da niko od nas ne uci iz starih knjiga, nego novih...samo sto je nacin polaganja malo drugaciji...


Gost

#1231

2016-02-19 07:05

Upravno pravo na pravnom u n.s strasno zahtevni profesori na ispitu , prave velike probleme studentima, pogotovo nama starim..

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2016-02-19 07:27



Gost

#1233

2016-02-19 08:31

Na Pravnom N.S obnova apsolventskog 22000, sa tri i vise ispita, sa jedan, dva, 12000din, prijava ispita hiljadu dinara, sta se to placa noko ne zna, mozda vazduh na faksu, dodjemo na ispit ciju prijavu platimo i to je to, upravno, medj.privatno, radno, su ispiti gde je nikakva prolaznost, pogotovo prva dva,mnogi su samo zbog tih ispita napustili fax, i ja cu ako ne produze i sa tim ne znam da li vise ima smisla boriti se sa vetrenjenjacama i truliti na tom fakultstu, gde je prosek studiranja preko osam godiba, uz to bilo je mnogo korupcije, placanje ispita, upisivanje ocena u kabinetima, gde sinovi mnogih advokata nisu ni videli ispite, svi to znaju, javna tajna, a danas su ugledni gradjani, advokati, ovi na privatnon barem plats tw diplome i trpe zbog toga omalovazavanje a ovi preko roditelja sve na vezu stddjuju na drzavnom, to je sve ok, zalosno..

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2016-02-19 08:41


Biolog

#1235 STARI ISPITI, A NOVA LITERATURA I NOVA ISPITNA PITANJA

2016-02-19 08:54

Na Bioloskom fakultetu u Beogradu mi "stari studenti" spremamo i polazemo ispite iz novih knjiga i po predavanjima za bolonjce, cak iz pojedinih predmeta odgovaramo i po novim ispitnim pitanjima. Razlika je samo u tome sto oni polazu iz vise delova, a mi najcesce sve i usmeno. Prema tome, prica o zastarelosti je besmislena.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2016-02-19 09:11


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2016-02-19 09:23


Filolog

#1238

2016-02-19 09:26

Filološki fakultet u Beogradu, srpski jezik -  Moram da kažem da od profesora zaista nisam doživela nikakvu neprijatnost zato što sam stari student. Nisam primetila ni da nas tretiraju drugačije nego studente po novom programu, osim što nas podele u dve grupe kad odgovaramo. Na nekim ispitima sam čak doživela i razumevanje i bodrenje, npr. od strane profesora metodike.  Od prošle peticije do danas, zahvaljujući produženju, položila sam ,,samo‚‚ dva ispita. To zvuči kao da sam bila lenja, međutim prvi od njih je opšta književnost, ispit koji se (što je stvarno dobro rešenje!) polaže kroz 4 ispita, pismenih i jako obimnih, a na sve to i sa užasno niskom prolaznošću. Bolonjcima su to 4 ispita, a nama se upisuje u indeks kao jedan ispit, a polažemo 4 ispita u stvari. Dakle - tokom dodatnog vremena koje sam dobila, uspela sam da položim u stvari 5 ispita. Problem je u tome što su kod nas skoro svi ispiti i pismeni i usmeni. Trenutno imam 3 ispita do kraja i samo 4 roka na raspolaganju. Razmak između letnjih rokova je oko 10 dana, a slično je i sa jesenjim. Jedan od mojih preostalih ispita je obimna književnost 20. veka, koju ne mogu da računam da ću položiti iz prvog puta. Razmak od dve nedelje između dva ispitna roka ne znači mnogo, jer kod nas na fakultetu ni jedan ispit sa viših godina ne može da se spremi za manje od mesec dana intenzivnog rada (a često treba daleko više od toga). Da rezimiram - moj glavni problem su rokovi - ima ih malo, loše su raspoređeni i niko ne vodi računa o tome da svaki ispit praktično polažemo dva puta.   

Pokretači - Solunski

#1239

2016-02-19 09:32

Kolege, braćo, sestre, drugovi, drugarice, ajmo malo konkretnije. Šta nam vrijedi što vi sve napišete, a mi nemamo pojma o kom se fakulteti radi. I još nešto - NE MOŽEMO GENERALIZOVATI! Gore fino piše - napišete sve problema sa kojima ste se susreli u protekle dve godine od produženja roka do sada. To rekla-kazala, urbane legende, priča se, svi znamo, opšte je poznato itd, ne pije vodu, samo konkretno. Kod mene je tako i tako, desilo mi se to ti to, problem je takav i takav, plaćam toliko i toliko, nemam ovo i ono, diskriminisan/-a sam ovako i onako, dajte nešto što može da se "maže na leba". Hvala na pažnji i nastavite s pisanjem.


Gost

#1240 јашта

2016-02-19 11:02

Факултет ветеринарске медицине коректан што се тиче рокова, а плаћа се само пријава испита 1 000,00 динара.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2016-02-19 11:17



Gost

#1242 Re: PAŽNJA! PAŽNJA! PAŽNJA!

2016-02-19 11:17

#1224: Pokretači - Vasa Rešpekt - PAŽNJA! PAŽNJA! PAŽNJA! 

 Na Filozofskom fakultetu u Kosovskoj Mitrovici izlaze u susret starim studentima kad su ispitni rokovi u pitanju, međutim, džaba za pojedine predmete jer pojedini profesori non stop obaraju studente po starom. Aludiram na katedru za književnost. Plus, poslednji ispiti su toliko obimni da je za njihovo spremanje potrebno NAJMANJE šest meseci. Bez pročitanih dela ne smemo na ispit, plus tovar literature. 

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2016-02-19 13:13


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2016-02-19 13:27


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2016-02-19 13:28



Gost

#1246 Re:

2016-02-19 15:08

#1238: Filolog -  

 Na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu su korektni profesori, i ispitnih rokova je dovoljan broj ali se ispit srpska knjizevnost dvadesetog veka sprema minumum cetiri meseca ko hoce da je spremi kako valja. Istovetna situacija sa devetnaestim vekom u srpskoj knjizevnosti. Ispit narodna knjizevnost se svojevremeno spremao i po pola godine a i tad je, po kriterijumu ispitivaca, bilo rupa u znanju.

Realni pravnik

#1247 produzenje neograniceno

2016-02-19 17:19

Da li je lobi privatnih fakulteta toliko jak, da se uopste govori o ogranicenju studiranja, osnovnom ljudskom pravu, koje je zagarantovano ustavom? Na pravnom fakultetu u nisu, na pojedinim ispitima postoji samo jedan predmetni profesor. Gde su tu prava studenata? Na pravnom u nisu deru na sledeci nacin, 8000 uplata apsolventskog staza, svaki ispit 1000 dinara. Necu da gresim dusu sto se rokova tice, jer su nam svi rokovi na raspolaganju, jan-feb, mart, april, maj * ( * kome je ostao jedan ispit), jun, sept, okt, nov i dec. Na pravnom u nisu nije bilo moguce davati ispite iz naredne godine, pre ociscene prethodne godine studija, niti parcijalno polaganje ispita. To je skoro promenjeno. U mnogo gorem polozaju smo od bolonjaca. Ako ima nekog sa pravnog u Nisu, nek podeli jos neka iskustva.

Tv

#1248 Predlog

2016-02-19 18:29

Smatram da mogu na jednij niskoj televiziji, zbog poznanstva sa jednim od voditelja, da nekako ''uguram'' nas problem. Molim vas da mi ostavite link profila kome bih mogao da se obratim (i da mu budu otkljucane poruke, tj. da moze da ih vidi). Jednostavno, moramo izgurati ovo, to je nase pravo. Ako ima nekog iz Nisa, ko bi u eventualnoj emisiji ucestvovao, i da mu to predlozim, neka se javi ovde na komentarma ili fb grupi.

Molim pokretace da seruju grupu sa fejsbuka.

Pokretači - Solunski

#1249 Re: Predlog

2016-02-19 18:37


Gost

#1250

2016-02-19 20:39

Je li bilo nešto danas u Dnevniku RTS-a ili nekoj drugoj informativnoj emisiji?