POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

veciti-nicim-izazvan

/ #1139 Re: VAŽNO!!!

2016-02-17 21:46

#1127: Pokretači - Solunski - VAŽNO!!! 

 Gradjevinski Fakultet Beograd. Ukinut Apslolventski oktobar, ukinut aprilski redovan po starom programu je postojao. Sada postoji januar i februar. Pauza izmedju jan i feb roka je 7 dana, ako treba npr. da polozoite ispit koji vam je izostao sa trece godine, i on je npr. uslovan za neke predmete. Morate da cekate redovan rok a to je jun -  sada prvi sledeci. Znam kolege ukljucujuci i sebe kojima je ostao jedan ispit iz 3ce i jos dva iz 4te ostalo su sve dali dakle fali ima 3 ispita. Oni ne mogu da poloze ta dva iz 4 moraju da cekju jun da poloze ispit iz 3ce pa ove iz 4te godine, imaju prazan hod izmedju koji nije mali. Moj fakultet je specifican po tome sto nakon svih ispita koje polozite morate da uradite i dipllomski rad cija izrada traje u proseku 3-6 meseci sve zavisi na kojoij temi radite-ako zelite da uradite kako treba min 4 dobra meseca rada da ne dizete glavu. Od rokova jednom mesecno nema nista, od kada je uveden produzetak starim sudentima od toga ni traga ni glasa. Jos su smanjili broj rokova. Meni bi mnogo znacilo da mogu da izadjem na Mehaniku Tla koja je po mom starom programu bila na 3coj godini da bi mogao da polazem Fundiranje, Podzemne Konstrukcije i Specijalne Konstrukcioje u Geotehnici koji su iz 5-te godine. Ostalo sam sve od ispita polozio. Mnogo bi mi znacilo da mogu da polozem ispite svakih mesec dana. Postoje aposolventski rokovi koji su na mesec dana u proseku ali problem je sto u njima ne mozete izaci na ispite iz 3 godine nema ih.

Ako su vec imali vojle da produze i ako su produzili taj rok zavrsavanja po starom red bi bio da pomognu i da barem na ovo sto jm preeostalo ako ne produze daju rokove svaki mesec, da si u mogucnosti da prijavis svaki ispit koji si slusao po starom programu.

Dakle svakih mesec dana mogucnost izlaska na sve ispite po starom bez obzira sa koje su godine, neka pomognu malo.

Ima slucajeva a i ja sam jedna od njihh da su ljudi zbog bolesti morali da odsustvuju duze sa fakulteta.

Stari studenti nisu opasni ako zavrse nego su opasni oni koji polazu ispite preko VIBER-a. Kod mene na fakultetu ispit se sastoji iz dva dela pismenog i usmenog, sada vidim da se mnogi nekim cudom solobadjau ispita tako sto skupljaju neke poene, dobijaju viosoke ocene. Video sam lika koji na viber polaze Betonske konstrukcije i hvali se da je tako dao i obe Statike, za nas dugacak staz studiranja nama nije palo na pamet da nam ispit radi neko drugi.

Iskreno se nadam da ce produziti da mogu svi da zavrse i dati ispitne rokove da olaksaju celu stvar.