POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Quoted post

Marija pmf

#1045

2016-02-07 09:44

Nadam se da cemo uspeti i biti istrajni u svojim ciljevima. Imam jaku zelju i volju da zavrsim iako godinama sti zbog posla sti zbog porodicnih problema nisam izasla na ispit. Nije mi ostalo malo, sest ispita. Svaki sam vec presla neke i spremila ali kako se priblizi termin polaganja ja odustanem zarad svoje nesigurnosti i kazem sebi spremicu bolje za naredni rok. I tako, kao da sam upala u neki zacarani krug i nikako da izadjem. Nz da li je neko bio u slicnoj situaciji i kako je uspeo da se izbori sa tim, ako ima neki savet. Pozdrav za sve i svima zelim puno uspeha 

Odgovori


Gost

#1048 Re:

2016-02-07 10:34:34

#1045: Marija pmf -  

 Marija, ja sam bila u sličnoj situaciji neposredno pre prošle peticije. Višegodišnja pauza, koju nisam provela u lenčarenju nego u intenzivnom radu da ne bude posle zabune :D Uglavnom, kada sam shvatila da ipak želim tu diplomu, suočila sam se s problemom koncentracije. Trebalo mi je puno vremena da se nateram da pročitam jednu stranicu u knjizi! Bilo je strašno zaista. Nekako, meni je u glavi ostalo ono od ranije, ja sam dobar student, meni malo treba pa da naučim i onda krrrc šok pa ja ne mogu da zapamtim jednu običnu stranicu. Naravno da to nije prošlo bez suza i drame, a onda sam se smirila i prihvatila činjenicu. Možeš da budeš super maratonac, ali ako napraviš pauzu i ne trčiš nekoliko godina uopšte, pa teško da ćeš moći da trčiš i do kraja ulice u početku. Znači, za početak nemoj od sebe da puno očekuješ. Nemoj da očekuješ ni da ćeš da položiš ni da ćeš da padneš. Samo izađi, pa šta bude. Tamo nikog nije briga ni da li Marija zna za 10 ni da li Marija ne zna ništa. Njima je svejedno, tamo si jedna od mnogo studenata. Znači, izađeš pa ako položiš super jedan ispit manje, a ako ne, pa Bože moj, nije smak sveta, ima još rokova. Ako ne uspeš tako, meni je pomoglo to što sam u početku krenula na privatne časove, kao kada sam se spremala za prijemni. Bilo mi je potrebno da me neko tera :D I kod mene je to dalo rezultate zaista :)   


Gost

#1052 Re:

2016-02-07 12:15:42

#1045: Marija pmf -  

 Marija, samo navali na nauku. Podvlaci, prepisuj, citaj pa ponavljaj. Ako treba i sesnaest puta. Osmisli nacin kako ces sebi pribliziti tesko gradivo. Mozes  koristiti one lepljive papirice u jarkim bojama i izlepiti ih po celoj kuci. Ja citam naglas i slusam sebe. Onda dodjem na ovaj forum i vidim da nas ima u velikom broju i ohrabrim se. Mislim da je najvaznije da izlazis na ispite jer samo tako ces ispolagati to sto ti je ostalo.