POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

#426

2016-01-15 23:53

Stvar je u tome da i ako nam uslise molbe, prebacice nas na Bolonju, jer onda placamo punu skolarinu. Njima je cilj sto vise para u kasi. Vrlo prosto. 

Jedino mi nije jasno zbog cega molimo, kad je, zapravo prekrsen zakon i nama oduzeto pravo koje nam pripada. Mi treba da zahtevamo,a ne da molimo!


Gost

#427

2016-01-16 00:29

Zelite li da kazete da nas prebacuju na bolonjski program, polazes samo ono sto ti je ostalo od ispita i placas im skolarinu za celu godinu? Nejasno mi je.


Gost

#428

2016-01-16 01:29

Postovane kolege, da li se vama desava ono sto se desilo meni danas tokom ispita (koji sam "razvalila"), ali i mnogo puta ranije, da cim plemeniti profesor shvati da ima posla sa ''starim" studentom, bukvalno vas najbrutalnije verbalno napadne i ponizi pred masom ljudi? Ja sam takav stres i sikaniranje dozivela zahvaljujuci profesorki Filozofskog fakulteta, da sam se satima nakon toga tresla. Sta se desava sa tim ljudima (cast izuzecima), da cim vide stari indeks, bez ikakvog blama i obzira krenu da vredjaju i najjadnije ponizavaju odrasle ljude, kao da sam ja dosla sva preponosna na svoj studentski staz, a pritom sam joj neposredno pred ispit i ubila oca! Da li oni imaju pravo da se tako sadisticki izivljavaju nad ljudima koji im nista nisu skrivili (samo naskodili sebi) i da li ce nas iko zastiti od takvih vajnih pedagoga? Isto redovno dozivljava i moja koleginica sa odeljenja; ja sam nedavo od dva ispita (polozena) -dvaput dozivela psihicko maltretiranje. Da li ista moze da se ucini da se stane na put tom bulingu, mobingu i kome se obratiti ili treba da cutim i trpim (posto sam matora kobila stara 30 godina, veciti student i olos sa dna kace) ? 


Gost

#429 Re:

2016-01-16 01:41

#428: -  

 Svaka čast na istrajnosti i položenim ispitima.Samo ponosno do kraja.Inače se i meni dešava slično,još me i šalju da polažem u sledećem roku,a bolonjcima samo kažu ''kolega,Vi ste redovno dolazili na predavanja to Vam je dovoljno za prolaznu ocenu''.Pritom mi u studentskoj službi kažu: Bolje ti je da pređeš na Bolonju pa studiraj i do stote godine ako želiš.....Strašno šta nam rade.Nismo svi u srećnim okolnostima živeli.Mnogo je tu i obaveza i psihičkog iscrpljivanja i klonulog duha...


Gost

#430

2016-01-16 01:42

Treba biti spreman na najgore, a nadati se najboljem. A što se tiče ishoda svega ovoga, kao i uvek-odlučiće materijalni interesi ili eventualno strana volja, to su mogući faktori. Osećam se malo čudno, jer prvi put navijam da neko zadovolji svoju pohlepu za tuđim (našim) parama.


Gost

#431

2016-01-16 07:43

Mislim da bi bilo od koristi kontaktirati univerzitetskog ombudsmana Branka Rakica, profesora Pravnog fakulteta. On je i

inače pozvan da se bavi studentskim problemima, a u intervjuima koje je davao iskazivao je razumevanje naročito za

težak materijalni položaj studenata u današnje vreme.

 


Gost

#432 Re:

2016-01-16 09:27

#431:Ajde da se izborimo za prava koja nam pripadaju,pre nekoliko dana sam polagala ispit sa bolonjcima,svi bolonjci su polozili ispit na osnovu nekoliko recenica,a ja sam morala da pisem koncept u obliku romanan da bih polozila,to nije  fer prema nama.Moramo zajdnicim snagama da uspemo,to nam pripada.Ne smeju biti 'jaci' od nas,ipak smo mukom dosli do apsolvenata.Volela bih da svi sirimo optimizam,zbog nas samih i zbog ucenja u narednom periodu.Zivimo u drzavi nemastine a ipak smo dosli do kraja,i sada hoce da nam ukinu pravo koje nam pripada.Sta kazu pravnici na ovakav zakon,volela bih da cujem njihovo misljenje?


Gost

#433

2016-01-16 14:11

A pa bude tu svakakvih komentara, omiljeni mi je " Sta ste cekali do sad ?" A kad cuju da radite...

Nego, sta se zaista dogadja ukoliko bi nas prebacili na bolonjski sistem? Polazemo opet prijemni? Mislim da ce zbog izbora odobriti nase zahteve.


Gost

#434 Re:

2016-01-16 15:17

#433: -  

 E to mi je omiljeno pitanje, šta ste čekali do sada?! Dok sam bila mlađa, ćutala sam i osećala se poniženo. Više ne. Odgovorim lepo, dosadilo mi je maltretiranje i izlaženje desetak puta na ispit, i sami znaju da ti što su meni ostali su problematični, i radila sam. I onda još dodam, da li i ja da spremim puškice kao bolonjci, vidim da se to sada tako polaže. Bolje rečeno izlazi sto puta sa puškicama dok se profesor ne umilostivi da te pusti. I tu se završi svaki njihov pokušaj omalovažavanja moje malenkosti. Jednostavno znaju da sam u pravu. Nemaju lepo mišljenje ni o bolonji ni o sadašnjim studentima. Dovoljno sam stara da više ne želim da prihvatim kritiku na takav način. Kao što je rekla jedna koleginica ovde, sama sebi sam najteža zbog tog tereta što vučem.


Gost

#435

2016-01-16 15:39

Poruka pokretačima da čim prođe januarski rok krenu u pregovore sa institucijama. Ako se krene sa vanrednim parlamentarnim izborima imaćemo vladu u tehničkom mandatu koja ne donosi nikakve odluke do formiranja nove. 

Bedni crv (a.k.a stari student)

#436 Re:

2016-01-16 16:19

#433: -  

 Za mene je to "sta ste cekali do sad" luk i voda, tako neinovativno i neinvazivno, ozbiljan pokazatelj nedostatka maste i viska lepog vaspitanja. Vise volim npr."Kako Vas nije stid, nemate decu, a opet ste otegli studije!", "Cime se bavi Vas bracni drug i od cega placate ovaj kapric zvani fakultet?", " He, he, bolje zaradite svoj dinar, jer kada dodjete u moje godine, on ce naci mladju i Vi cete zavrsiti na ulici!" Filozofski fakultet je uvek bio perjanica nase prosvecenosti i kulture. 


Gost

#437 Re: Re:

2016-01-16 17:08

#436: Bedni crv (a.k.a stari student) - Re:  

 Slatko se nasmejah, u svoj ovoj našoj muci. :)


Gost

#438

2016-01-16 17:17

Kapric? Ahahaha! E onda da se kapriciramo do zadnjeg, valjda nas nece kastigovati. Salu na stranu, pravo na obrazovanje ne moze se i ne sme nikome ukinuti. Sad znam sta cu odgovoriti: " Studiram jer imam kade!".


Gost

#439 Re:

2016-01-16 17:28

#427: -  

 I meni je sve to s prelaskom na bolonju nejasno. Ali svi govore da dolazi do ponistavanja nekih ispita, polaganja novih, i naravno, placanja pune skolarine.

Zato mislim da pokretaci peticije i mi zajedno treba da odredimo stav prema mogucnosti da nas prebace na bolonju. Koliko nas je za to? Licno, smatram da Bolonja ne sme da nam bude opcija. Samo ono sto nam s pravom pripada - da diplomiramo u skladu sa zakonom koji je bio na snazi kada smo se upisali!


Gost

#440

2016-01-16 17:35

Ljudi, kakva vas je Bolonja spopala?! Moramo da zahtevao da završimo po programu koji je bio na snazi kada smo upisali fakultet. 


Gost

#441

2016-01-16 17:40

Tako je. ''Borimo se'' samo za ono sto nam s pravom pripada - da diplomiramo u skladu sa zakonom koji je bio na snazi kada smo se upisali!


Gost

#442

2016-01-16 17:44

Kakvi su planovi pokretaca peticije?


Gost

#443 Re:

2016-01-16 17:50

#442: -  

I mene interesuje.

Frojd

#444 Re: Re:

2016-01-16 22:10

#443: - Re:  

 Citajte prethodne objave administratora. Cilj je skupiti minimum cistih 3000 potpisa. I tek na leto idu izmene zakona u skupstinu. Peticija je samo parce papira. GLAVNI PREGOVORI TEK IDU KASNIJE. .Ja sam  procitao svih 400 komentara. Nemojte da vas mrzi da citate. Nisam zlonameran. Pozdrav

 


Gost

#445 Re: Re: Re:

2016-01-17 00:19

#444: Frojd - Re: Re:  

 Tačno. Na svakoj strani neko priziva pokretače.

 

Ljudi čitajte malo. Ne može sve na kašičicu. Ako se neko trudi, to su ljudi koji su se organizovali oko svega ovoga.


Gost

#446

2016-01-17 08:42

Ako se Vlada ne bude formirala do leta nećemo imati sa kime da razgovaramo.Bolje je da se sa pregovorima počne što pre.


Gost

#447

2016-01-17 10:58

Premijer je odlučio da se raspišu vanredni parlamentarni izbori. Neka pokretači reaguju u skladu sa novonastalom situacijom. DO POBEDE.

Mislim da je na televiziji neko izjavio da će parlamentarni izbori biti zakazani 26. aprila.

#448 Re:

2016-01-17 13:34


Gost

#450

2016-01-17 17:44

Da li postoji mogucnost da neko progura u medije informaciju da se potpisuje peticija, tako bi vise ljudi saznalo i potpisalo peticiju.