POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Quoted post


Gost

#433

2016-01-16 14:11

A pa bude tu svakakvih komentara, omiljeni mi je " Sta ste cekali do sad ?" A kad cuju da radite...

Nego, sta se zaista dogadja ukoliko bi nas prebacili na bolonjski sistem? Polazemo opet prijemni? Mislim da ce zbog izbora odobriti nase zahteve.

Odgovori


Gost

#434 Re:

2016-01-16 15:17:05

#433: -  

 E to mi je omiljeno pitanje, šta ste čekali do sada?! Dok sam bila mlađa, ćutala sam i osećala se poniženo. Više ne. Odgovorim lepo, dosadilo mi je maltretiranje i izlaženje desetak puta na ispit, i sami znaju da ti što su meni ostali su problematični, i radila sam. I onda još dodam, da li i ja da spremim puškice kao bolonjci, vidim da se to sada tako polaže. Bolje rečeno izlazi sto puta sa puškicama dok se profesor ne umilostivi da te pusti. I tu se završi svaki njihov pokušaj omalovažavanja moje malenkosti. Jednostavno znaju da sam u pravu. Nemaju lepo mišljenje ni o bolonji ni o sadašnjim studentima. Dovoljno sam stara da više ne želim da prihvatim kritiku na takav način. Kao što je rekla jedna koleginica ovde, sama sebi sam najteža zbog tog tereta što vučem.

Bedni crv (a.k.a stari student)

#436 Re:

2016-01-16 16:19:23

#433: -  

 Za mene je to "sta ste cekali do sad" luk i voda, tako neinovativno i neinvazivno, ozbiljan pokazatelj nedostatka maste i viska lepog vaspitanja. Vise volim npr."Kako Vas nije stid, nemate decu, a opet ste otegli studije!", "Cime se bavi Vas bracni drug i od cega placate ovaj kapric zvani fakultet?", " He, he, bolje zaradite svoj dinar, jer kada dodjete u moje godine, on ce naci mladju i Vi cete zavrsiti na ulici!" Filozofski fakultet je uvek bio perjanica nase prosvecenosti i kulture.