POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

#1501

2016-02-26 19:39

Jer radim.samog sebe izdržavam i plaćam školovanje.samim tim imam manje vremena što se odražava na tok i dužinu studiranja.i neophodno mi je više vremena da završim fakultet

Gost

#1502

2016-02-26 19:41

stevan vet

Fizicar

#1503 Re:

2016-02-26 19:56

#1500: -  

 Naravno! Imam pravo sa zavrsim po programu po kojem sam upisao! Tako pise u statutu po kojem sam upisao. Nema tu hoce li,da li ce... Nema alternativu! Ja idem do kraja...pa gde me to dovede...


Gost

#1504 Re: Re: Re:

2016-02-26 21:28

#1474: Večita studentkinja - Re: Re:  

 Ja sam bebca dobila nakon 4-5 godina pokusavanja, bas kada sam "shvatila" da mi se to nikad nece desiti, jer spontano ne ide, a nema para za asistirano...

Pokretači - Solunski

#1505 DOPUNA PODATAKA!!!

2016-02-26 23:17

Molim sljedeće kolege da se jave u inbox, ovdje ili na fb grupi, zbog dopune podataka koje su izostavili pri potpisivanju. Grehota da potpisi propadnu zbog toga.

 

- Marina Vranesević iz Bača - BROJ INDEKSA

- Đorđe Kovačević iz Šapca - IME FAKULTETA

- Magdalena Petrovic iz Beograda - BROJ INDEKSA
- Julija Sandulovic iz Negotina - BROJ INDEKSA
- Jasna Petrović iz Majdanpeka - BROJ INDEKSA
- Kristina Petrović iz Pirota - BROJ INDEKSA
- Sanja Grujić iz Beograda - BROJ INDEKSA
- Ivana Krstić iz Ratkova - NEJASAN BROJ INDEKSA
- Dušan Rešcanski iz Kikinde - BROJ INDEKSA
- Refik Felec iz Crne Gore - IME FAKULTETA

 

 

P.S. Izostavio sam određene podatke koje imamo, pošto ne znam da li su kolege izabrale inkognito opciju pri potpisivanju. U svakom slučaju, javite se, pa ćemo utvrditi jeste li to vi.


Gost

#1506

2016-02-27 00:24

Zato sto imam jedan ispit do zavrsetka studija

Gost

#1507

2016-02-27 02:03

Logicno je da nam produze, u startu krse zakon a i sumanuto zvuci razlog "da to nije fer prema bolonjcima". Mislim da vecina pozitivno misli. Hvala ljudima koji su pokrenuli peticiju i sto trose svoje vreme i svoju snagu na ovo, a verujem da imaju da je utrose na stosta drugo.

G

#1508

2016-02-27 09:02

KOLEGE, MISLIM DA NE TREBA DA ZATRPAVAMO OVU STRANICU KOMENTARIMA O TOME KO JE ŠTA REKAO, KOME JE KOLIKO ISPITA OSTALO, ŠTA JE FER ILI NIJE ITD. OD SVIH TIH KOMENTARA OVI LJUDI KOJI TREBA DA PROCITAJU I DOPUNE SVOJE PODATKE NEĆE VIDETI APEL POKRETACA!!!!, I RANIJE JE PISALO (STRANA 50): SALJITE SAMO KOMENTARE O PROBLEMIMA KOJE STE DOZIVELI NA FAKULTETU (DISKRIMINACIJA, MALO ROKOVA ITD.). VREME LETI, DA POKRETAČI PETICIJE NE MORAJU DA ISCITAVAJU 1000 KOMENTARI BEZ POTREBE. ŠALJITE RELEVANTNE PODATKE, POSLE ĆEMO OSTALO, U MEDJUVREMENU KORISTITE FB STRANICU! Pozdrav!!!

veciti-nicim-izazvan

#1509

2016-02-27 10:15

Trebalo bi nekako pod  hitno od ovog meseca odmah zatraziti da se obezbede ti dodatni rokovi, da moze na svaki ispit da se izadje bez obzira sa koje je godine. Apslolventski negde postoje negde ne ali u njima ne mozete da izadjete na sve ispite koje postoje na studijama. Knkretno kod mene na Gradj fakultetu u te apslolventske za stare studente ulaze samo oni predmeti koji su bili na 4 i 5-toj godini. Dakle ako niste dali nesto iz 3 - ce a ima x takvih slucajeva morate da cekate jun, jos ako je taj ispit uslovan za neke predmete na 4 -toj i 5 - toj onda ste dodatno u problemu. Mislim po meni je ok da ne mozete da izadjete na projektovanje 1 npr ako niste polozoli statiku 1 sa trece godine ima takvih verovali ili ne, ali onda neka dozvole rokove da ljudi mogu da izlaze. U jednom periodu je bio haos na faxu izalzio je ko je na sta hteo i neki ljudi su dali sve osim npr. nekog ispita i 3ce pa cak ima i iz 2ge godine sto jeste apsurno ali studenti za to nisu krivi. Moram da napomenem da su u oktobru 2015 dali neki dodatni rok a da apsurd bude veci stari studenti na njega nisu mogli da izadju posto su apsolventi, kao uveli su pravilo da za apslovente taj rok ne vazi u sta spadaju naravno srudenti koji zavrsavaju po starom. Taj prelazak na Bolonju na mom fakultetu je napravio haos u pravom smislu te reci, ni osoblje na fakultetu mislim na predavace i asistente nisu vise znali sta rade. Po meni napravljeno je jedno loodilo. Neke predmete zbog obima su podelili na dva dela i izbacili iz njoih gomilu stvari. Zamisli te da je sada matematika 2 i matematika 3 jedan semestar. Pa to je apsurdno. I jos izadje neki ekpert na tv i kaze kako je stariprogrma mnogo zastareo i da studenti koji zavrse po starom nisu dovoljno strucni i treba da predju na novi Bolonjski sistem da bi bili strucniji, o cemu mi pricamo. Neko uzme skrka matematiku 2 u jedan semestar  totalno besmisleno, to je jedina novina koju su uveli a to je haos po fakultetima. 


Gost

#1510 ...

2016-02-27 16:55

Kod nas na fakultetu moraš svake godine da platiš punu školarinu, kao obnovu godine, ali zato svakog meseca imamo apsolventske rokove. Postoji raspored ispita za studente po starom, i za studente po novom. Ali uglavnom polažemo isto. Profesori ne maltretiraju stare studente. Poštuju nas, ali traže znanje i ne popuštaju. Nađe se par onih koji izađu u susret baš onima, koji su mnogo stariji studenti i od mene. Toliko stariji, da su čak nekad imali i druge profesore. Ali i jedan do dva iskomleksirana i umišljena asistenta, koji otvoreno kažu - Sve bih ja vas prebacila/o na Bolonju. 

veciti-nicim-izazvan

#1511 Re: ...

2016-02-27 19:36

#1510: - ... 

 Bilo bi dobro da napisete koji je fakultet kako bi pokretaci  peticije imali kompletnije podatke.


Gost

#1512

2016-02-28 00:40

>3.700! Bravo!


Gost

#1513 Re:

2016-02-28 02:14

#1512: -  

''>3.700! Bravo!''

Pokretači - Solunski

#1514 Aman!

2016-02-28 08:01

 

Kolege, stvarno nema smisla, dajte se uozbiljite, kakav je to način da se napiše petnaestak imena uz fakultete, bez broja indeksa, i to onako redom, nabrojano tek da se pređe 3700. PRAVITE NAM DODATNI POSAO! Zilion puta naglasismo da se popune svi traženi podaci. Ko hoće - hoće, ko neće, nek ne zatrpava peticiju. Ne znam, zaista ne znam, na ivici sam da napišem svašta nešto, a opet se suzdržavam, ne želim povrijediti kolege koje nisu iz ove priče. Volio bih ja da mi imamo i 10 000, ali ako neko ne zna za peticiju ili zna, ali jednostavno neće da se potpiše, onda imamo koliko imamo. I bolje da imamo i 1000 ispravno popunjenih nego 5000 feleričnih. Ovo je stresno samo po sebi, niko ko nije ušao u ovu priču ne može ni pojmiti koliko je stresno, koliko traži odricanja, koliko svi pokretači troše energije, zdravlja, koliko se nerviraju (o, daaaa), koliko stvari, životno bitnih po svakoga od nas, stavimo u drugi plan i opet se nađe neko da izmišlja neka nova pravila igre. Aman, ljudi, nismo u vrtiću da se igramo skrivalice. I kako onda neko ozbiljno da te shvati, zar nam nije malo naše muke, prozivanja da smo vječiti itd? Krpice ostavite kad odete u vrtić, ovdje se ponašajte kao akademski građani. Ko nije to u stanju, za njega i nije ova peticija i, usuđujem se reći, nije ni ono što se traži u njoj. Pogrešno skretanje kod Albukerkija. A za "Pertini" bar ne treba diploma.

 

P.S. I zaista ne očekujte da svakome ponaosob odgovorimo na inbox-pitanje ima li šta od ovoga i dokle se stiglo. Razumijem ja sve, vaš nemir, iščekivanje, strah, strepnju, ali bilo bi dobro da i vi malo razumijete nas. Imamo mi i vlastite živote, vlastite strahove i strepnje, bitke na ovom i onom planu, zaista nemamo ni vremena ni živaca da izigravamo neplaćene kol-operatere, šalteruše sa svakog vašeg faksa i psihologe na radu.  


Gost

#1515

2016-02-28 09:28

Kolege, pa zar treba da se stidimo zbog vaše neozbiljnosti?! 

Videla sam sinoć one silne potpise bez br.indexa i baš sam bila besna.

Dragana

#1516

2016-02-28 14:04

Dajte,stvarno se uozbiljite! Nemoj da zbog nekih neozbiljnih propadne citava peticija, kao i nas VELIKI problem!

Apel na neozbiljne!

veciti-nicim-izazvan

#1517 Re: Aman!

2016-02-28 15:06

#1514: Pokretači - Solunski - Aman! 

 Ne bi me iznenadilo da neko ima motiv da daje nepotpune podatke. Ja mislim da su jasna pravila po kojima neki potpis vazi.

Vi ste dali jasno obavestenje, nemojte se nervirati jednostavno nevazece potpise eliminisite i to je to. Ako mogu nekako da pomognem u ovoj stvari tu sam.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-02-28 15:32


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2016-02-28 18:56



Gost

#1520

2016-02-28 22:04

Imam tri ispita do kraja studija. Potrebna mi je jos jedna sansa kako bih dokazala sebi da nisam uzalud studirala zbog dva ispita kod iste profesorke.
pravda za stare studente

#1521

2016-02-29 07:26

 Ja sam na prav.faxu gener.2008/2009. i to je u kg poslednja gener.koja je upisala po starom programu... Kako ispitni rokovi pocinju u januaru (2009),a sada je 2016.,nama nije dato ni 8 godina, koliko imaju bolonjci,a to je i prosek studiranja na pravnom,da zavrsimo fax. Sada ce da nas prebace na bolonju i ponistice nam neke ispite, poput sociologije(koja je imala 1000 str.-gidens 700 i hrestomatija 300) koju bolonjci nisu imali,a da su imali pitam se kad bi oni zavrsili. Dodace nam nove ispite i produzice nam studiranje... I profesori na nasem fakultetu vide da nije fer sto nam ovo rade,zale nas,ali ne popustaju sa kriterijumima, mi im to ne trazimo,ali hocemo da zavrsimo fax po progr.po kome smo upisali i da imamo jednake sanse kao i drugi studenti,jer ovako cela gener.je visak... Cela gener.2008/2009. je uz vas,borimo se do kraja!!!


Gost

#1522 Re:

2016-02-29 09:06

#1521: pravda za stare studente -  I ja sam generacija 08, ali rekla bih da mi sa ovom peticijom necemo dobiti nista. 2005.je uveden nov  studijski program, ali nezavisno od njega, svi koji su upisali od stupanja na snagu  novog zakona jesu vremenski ograniceni. Pa jedino mogu da se nadam da ce se produzenje odnositi na sve koji su upisali po starom programima, a ne samo one do 2005.godine.  I da zamolim pokretace peticije da nas imaju u vidu.

pravda za stare studente

#1523 Re: Re:

2016-02-29 09:27

#1522: - Re:  

 Dr Suvakov,pomocnik min.prosvete je rekao da po zakonu studije mogu trajati dvostruko duze od br.studijskih god.,znaci 8. Mi nismo dobili ni tih 8 (rok jan 2009-sept.2016.),a kamoli duze kao drugi stari studenti,tako da su nas dvostruko zeznuli,pa bi trebali tj.morali da nam izadju u susret,jer su to njihove reci i njihov zakon. Zato se nadam da ce ova peticija uspeti,jer u neku grupu od ove dve nas moraju svrstati i nesto se na nas mora odnositi, necemo mi da ispastamo za njihove.greske...


Gost

#1524 Re: Re: Re:

2016-02-29 09:44

#1523: pravda za stare studente - Re: Re:  

 Rok je dvostruki broj SKOLSKIH godina utvrdjenih studijskim programom. Da ne duzimo vise, nek nas pokretaci pomenu. Jedino sto bismo kasnije mogli jeste da na licni zahtev trazimo od fakulteta da nam produzi rok.


Gost

#1525 Re: Re: Re: Re:

2016-02-29 10:07

#1524: - Re: Re: Re:  

 Ne mogu samo da nas pomenu,jer i mi smo upisali pre bolonje. Ovde pise da je dosta fakulteta preslo na bolonju kasnije,pa se ne mogu ograniciti po godini. I da svi znamo kada smo upisali i po kom programu studiramo. Znaci ovo se odnosi i na nas. Ako njima produze,produzice i nama. Zato potpisujemo.