POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2016-01-25 14:46


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2016-01-25 15:06


Boki

#553

2016-01-25 15:15

Molim administratora da obrise prethodne komentare kolega jer su iritantni (pa i moj). Alo svi smo jednaki. Cilj je da ne postoji rok a vi se prepucavate oko jedne godine. Sramota.


Gost

#554 Re:

2016-01-25 16:21

#552: -  

 ''Cilj treba da bude zavrsetak bez ogranicenja''.


Gost

#555 Re:

2016-01-25 16:34

#543: -  

 pa tvojoj drugarici su ucinili ogromnu uslugu, jer je za razliku od tih "evergrin studenata" zavrsila fakultet.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2016-01-25 16:34



Gost

#557

2016-01-25 16:59

Sta je zvanicno zahtev u peticiji tj. kako glasi peticija?


Gost

#558

2016-01-25 18:01

To bih i ja hteo da znam,ukoliko je definisano , naravno. Imam puno poverenje u pokretace

Stari studenti
Autor peticije

#559

2016-01-25 19:29

 

Kolege, budimo ljudi, iako smo stari studenti :) Ne rasipajte energiju. Istina, svi smo frustrirani, ali to ne znači da sad treba međusobno da se istrebimo. "Neprijatelj" nam je zajednički. A "neprijatelj" ne pravi razliku, to da vam bude jasno. To uključuje i kolege sa privatnih fakulteta, pošto se negde zaboravi da i među njima ima potpisnika ove peticije. Da se razumemo, ko je hteo da kupi diplomu, on ju je već kupio, svakako neće tražiti nekakva produženja da to uradi sada, pa dobio državnu ili privatnu diplomu. I zato, apelujem još jednom, bez podela, bez prozivki, koncentrišimo se oko prvog cilja - prikupljanje potpisa. U pregovorima će se tražiti maksimum, videćemo kako će dalje biti. I još nešto, imajte u vidu da su ovo javne stranice i da ne možemo (i nećemo) iznositi svaki potez. Sve što se bude ticalo konkretnih akcija, biće istaknuto, javljeno, obavestićemo vas. Tako je bilo pretprošle godine, tako će, nadamo se, biti i ove. Samo malo vere i pomerićemo i ovo brdo :)


Gost

#560 Re:

2016-01-25 20:24

#559: Stari studenti -  

 Napokon glas razuma. :) Sirite ljudi informacije o peticiji. Svaki potpis je bitan. Drzimo se zajedno, jer jedino tako imamo sanse. Ja se nadam pozitivnom ishodu. Trudim se da ucim i ne razmisljam negativno. Zelim nam puno srece...

Izgubljeni_Student

#561 Upis

2016-01-25 21:27

Zdravo svima, 

ja sam naravno kao pala sa Marsa... setila sam se fakulteta usred zivotnog ludila i upravo skontala da sam propustila i naknadni upis koji je bio u decembru. Potpisala sam peticiju u volela bih da pokusam da zavrsim fakultet konacno, ali sad sam u fazonu da nisam vise student i da je za mene gotovo... U pitanju je Filoloski inace. Ima li ko iskustva sa ovakvom situacijom? Da li postoji sansa da molim za upis sad ili to nema vajde? Ako neko nesto zna, bila bih beskrajno zahvalna. 


Gost

#562

2016-01-25 21:55

Kolege, ali oko cega pregovarati? Pa nama je nezakonito oduzeto pravo zavrsetka po statutu po kom smo upisali. Dakle, zahtev,a ne molba! Da, i ako treba i do Strazbura. Nemamo vise sta da izgubimo.

 


Gost

#563 Re: Upis

2016-01-25 21:56

#561: Izgubljeni_Student - Upis 

 Ne može niko bolji odgovor da ti da nego ljudi na tvom fakultetu. Administracija i studentska služba. To ti je najsigurnija informacija.


Gost

#564

2016-01-25 22:03

Kako mislis upis? Mislim da ce biti u redu da overis semestar, prijavis ispit i nastavis dalje. Svi smo u haosu, nisi jedina. Raspitaj se, plati im i gazi napred.


Gost

#565 Re: Re: Upis

2016-01-25 22:04

#563: - Re: Upis 

 Tako je, i ja sam pravila podužu pauzu, pa kad sam rešila da završim započete studije, otišla sam u studentsku službu i rekla sam im da želim da završim započete studije, po starom programu. Bez treme i ustručavanja. Slobodno. To je tvoje pravo.

Stari studenti
Autor peticije

#566 Re: Upis

2016-01-25 22:15

#561: Izgubljeni_Student - Upis 

 Koleginice, opšte je poznato da Filfak pare nikad odbio nije :)) Mislim da će to biti ok, samo se raspitajte na šalteru grupe, u studentskoj službi itd. Cenim da će biti dovoljna uplatnica, molba i indeks, koji vrate posle sedam do deset dana. Samo napred!  :))

 

 


Gost

#567 Re: Re:

2016-01-26 08:02

#555: - Re:  

 Pitanje da li je to bila usluga. Ona je tada odlučila da se vrati na fakultet, možda kao mnogi sada ovde, umesto tih desetak ili nešto manje, oni su joj dodali dve godine i mnogo više ispita. U pitanju je tehnički fakultet, devet semestara. Jeste završila, ali posle četiri godine, samo ona ona zna kako joj je bilo uz rad. Naravno i pre toga i sada radi u struci i niko ne pominje to što je bila evergrin student.


Gost

#568

2016-01-26 08:56

Juce sam imala ispit i niko od kolega nije znao za peticiju-nadam se da ce odrzati obecanje i da nece zaboraviti da potpusu. 


Gost

#569 Re: Re: Re:

2016-01-26 09:31

#567: - Re: Re:  

 u poslednjoj recenici je sve receno :)

donela je odlicnu odluku i sebi olaksala zivot na duge staze sto se i pokazalo na kraju, verovatno bi danas jos uvek bila evergrin, bez zavrsenog faxa i posla

+4 godine, znaci da od 2011, vec skoro 5 godina radi u struci, zaradjuje i ima normalan zivot

mislim da niko normalan ne bi SADA izabrao da bude na mestu tih evergin studenata koji su njena generacija a jos uvek se razvlace i muce sa ispitima, nego se sada uzdaju u eventualni uspeh peticije

devojka je em zavrsila, bez obzira na to sta su joj dodali jos ispita i sto se namucila, em sada radi u struci sto je jako mala verovatnoca za te kolege obzirom na godine, konkurenciju mladjih kolegaitd

ustedela je dosta vremena i sad je mirna, to je poenta

a mucenje i tezak rad i ucenje svakom sleduje ;)


Gost

#570 Re: Re: Re: Re:

2016-01-26 10:29

#569: - Re: Re: Re:  

 Ja stvarno ne znam o cemu ti pricas. Pa nekim ljudima je ostalo malo ispita do kraja. Nisu sigurni da ce da zavrse do predvidjenog roka. I sad neko treba da im nakalemi jos ispita i da im se jos vise oduzi studiranje. Zamisli ostane ti na kraju jedan-dva. Znaci treba ti jos malo vremena za zavrsetak. A ovako po tebi bolje je da te vrate na neku godinu unazad, da polazes razliku ispita i da se studiranje oduzi u nedogled. 


Gost

#571 Re: Re: Re: Re:

2016-01-26 10:43

#569: - Re: Re: Re:  

 Bas je ustedela. Kakve sve gluposti covek procita. Vrate te unazad dve godine, dodaju ti ispite i ispade usteda na vremenu:)


Gost

#572 Re: Re: Re: Re:

2016-01-26 11:08

#569: - Re: Re: Re:  

 Ti uopšte nisi shvatio poentu moje priče.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-01-26 12:52


Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-01-26 12:58


bIOLOG 87

#575

2016-01-26 13:19

U Bosni su produzili rok,zasto ne bi i nama produzili?Nij ebitno ko koliko ima,nego je bitno da se udruzimo i da ostavrimo pravo na produzetak roka.Svako ima razloge zasto nije zavrsio.Ali svako ima pravo da zavrsi po statutu po kom je zapoceo studiranje.