POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

veciti-nicim-izazvan

/ #1509

2016-02-27 10:15

Trebalo bi nekako pod  hitno od ovog meseca odmah zatraziti da se obezbede ti dodatni rokovi, da moze na svaki ispit da se izadje bez obzira sa koje je godine. Apslolventski negde postoje negde ne ali u njima ne mozete da izadjete na sve ispite koje postoje na studijama. Knkretno kod mene na Gradj fakultetu u te apslolventske za stare studente ulaze samo oni predmeti koji su bili na 4 i 5-toj godini. Dakle ako niste dali nesto iz 3 - ce a ima x takvih slucajeva morate da cekate jun, jos ako je taj ispit uslovan za neke predmete na 4 -toj i 5 - toj onda ste dodatno u problemu. Mislim po meni je ok da ne mozete da izadjete na projektovanje 1 npr ako niste polozoli statiku 1 sa trece godine ima takvih verovali ili ne, ali onda neka dozvole rokove da ljudi mogu da izlaze. U jednom periodu je bio haos na faxu izalzio je ko je na sta hteo i neki ljudi su dali sve osim npr. nekog ispita i 3ce pa cak ima i iz 2ge godine sto jeste apsurno ali studenti za to nisu krivi. Moram da napomenem da su u oktobru 2015 dali neki dodatni rok a da apsurd bude veci stari studenti na njega nisu mogli da izadju posto su apsolventi, kao uveli su pravilo da za apslovente taj rok ne vazi u sta spadaju naravno srudenti koji zavrsavaju po starom. Taj prelazak na Bolonju na mom fakultetu je napravio haos u pravom smislu te reci, ni osoblje na fakultetu mislim na predavace i asistente nisu vise znali sta rade. Po meni napravljeno je jedno loodilo. Neke predmete zbog obima su podelili na dva dela i izbacili iz njoih gomilu stvari. Zamisli te da je sada matematika 2 i matematika 3 jedan semestar. Pa to je apsurdno. I jos izadje neki ekpert na tv i kaze kako je stariprogrma mnogo zastareo i da studenti koji zavrse po starom nisu dovoljno strucni i treba da predju na novi Bolonjski sistem da bi bili strucniji, o cemu mi pricamo. Neko uzme skrka matematiku 2 u jedan semestar  totalno besmisleno, to je jedina novina koju su uveli a to je haos po fakultetima.