POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Quoted post


Gost

#2066 Re: Re: Re: Re: Fizicar

2016-05-03 13:12

#2057: - Re: Re: Re: Fizicar 

 Na fizici i po bolonji predavanja i vezbe uglavnom nisu obavezni , a ispiti su identicni kao i po starom , tj. gradivo je identicno.  Dodatak su ta 4 ispita. A promena se sastojala u tome sto su neki ispiti podeljeni na pola. To je sve. Niti jedan ispit se ne moze poloziti preko kolokvijuma ili seminara. Moguce je skupiti najvise 20% na predispitnim obavezama. Zato bi prelazak na bolonju bio totalna glupost, jer i ta dodatna 4 ispita nisu neki bitni ispiti. Fizika se ne menja bas toliko brzo :). A ja imam jedan ispit do kraja plus diplomski. I necu stici. A muka mi je vise od studiranja. Sto rece neki kolega iznad , glupo je da neko kome je ostalo 10% do kraja , ili manje , bude prebacen na bolonju. Jer taj sigurno nije bio lenj , cim je dotle stigao. A slazete se , neko kome je ostalo jos 15 ispita mozda i jeste bio lenj. Mada i on ima pravo da zavrsi po starom , tj. ako placa ima i pravo da bude lenj. Sve u svemu , ako se ne moze izboriti produzenje , treba se bas pokusati izboriti za to da svaki faks ponaosob donese odluku. A faks sigurno nece baciti na bolonju nekog ko ima 5-10-15% ispita do kraja. Nek se ne ljute oni koji imaju vise. Ne kazem da treba praviti podele , ali isto tako ne treba da vredniji i marljiviji ispastaju zbog nekih ipak mozda i malo manje vrednih i marljivih.

Odgovori

BIOLOG

#2067 Re: Re: Re: Re: Re: Fizicar

2016-05-03 13:48:44

#2066: - Re: Re: Re: Re: Fizicar 

 Morace da produze,sta smo im mi,neko ko ce da ispasta njihove greske?!Neka oni produze a mi cemo da se snalazimo kako znamo i umemo,kao i do sada.Zar da nam urade tako nesto kaa nam je ostalo nekolicina ispita,sto to nisu radili kada smo bili na pocetku.KOLEGE,do pobede.Uspcemo,moramo da verujemo!


Gost

#2069 Re: Re: Re: Re: Re: Fizicar

2016-05-03 13:53:34

#2066: - Re: Re: Re: Re: Fizicar 

 Saglasna u potpunosti, na psihologiji su neke ispite podelili na dva ispita a neke na cak 4, nesto sto je meni bilo obavezno je sada izborni...Molim Vas...i sada kada mi je diplomski ostao samo da mi dodaju jos neki ispit...A daleko od toga da sam bila los ili lenj student, jednostavno zbog posla i drugih zivotnih okolnosti studiranje se oduzilo. Dalje, sta je sa pricom da ce oni koji su diplomirali po starom programu automatski biti izjednaceni sa masterom? Po toj osnovi, nama kojima je ostao samo diplomski, po novom mogu odmah da dodele  diplome, jer na vecini studijskih programa po Bolonji ne postoji diplomski rad. Smatram, da bi svakom od nas Fakultet trebao da posalje obavestenje sta ce se desiti sa nama, zar to nije logicno?

moje mišljenje

#2070 Re: Re: Re: Re: Re: Fizicar

2016-05-03 14:03:15

#2066: - Re: Re: Re: Re: Fizicar 

 To je moje mišljenje,(prethodni komentar) kolega fizičaru,mada sam ja sa društvenih nauka. Nikako ne bi bilo u redu, moralno i ljudski da ljudima sa samo ispitom ili diplomskim do kraja nametnuti još 4,5 ispita, pa gde je tu pravo i pravda ?! Pa oni bi u tom slučaju bili duplo oštećeni, sa jedne strane bi položili sve ispite po starom programu a sa druge bi morali da polože i razliku po bolonji,a diploma i pored tolikog broja ispita opet bolonjska(po meni manje vredna nego po starom) plus novac koji bi morali da uplate za prebacaj.Znaci katastrofa, najviše bi bili pogođeni i oštećeni upravo oni koji su najbliži diplomi:-/