POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

/ #2066 Re: Re: Re: Re: Fizicar

2016-05-03 13:12

#2057: - Re: Re: Re: Fizicar 

 Na fizici i po bolonji predavanja i vezbe uglavnom nisu obavezni , a ispiti su identicni kao i po starom , tj. gradivo je identicno.  Dodatak su ta 4 ispita. A promena se sastojala u tome sto su neki ispiti podeljeni na pola. To je sve. Niti jedan ispit se ne moze poloziti preko kolokvijuma ili seminara. Moguce je skupiti najvise 20% na predispitnim obavezama. Zato bi prelazak na bolonju bio totalna glupost, jer i ta dodatna 4 ispita nisu neki bitni ispiti. Fizika se ne menja bas toliko brzo :). A ja imam jedan ispit do kraja plus diplomski. I necu stici. A muka mi je vise od studiranja. Sto rece neki kolega iznad , glupo je da neko kome je ostalo 10% do kraja , ili manje , bude prebacen na bolonju. Jer taj sigurno nije bio lenj , cim je dotle stigao. A slazete se , neko kome je ostalo jos 15 ispita mozda i jeste bio lenj. Mada i on ima pravo da zavrsi po starom , tj. ako placa ima i pravo da bude lenj. Sve u svemu , ako se ne moze izboriti produzenje , treba se bas pokusati izboriti za to da svaki faks ponaosob donese odluku. A faks sigurno nece baciti na bolonju nekog ko ima 5-10-15% ispita do kraja. Nek se ne ljute oni koji imaju vise. Ne kazem da treba praviti podele , ali isto tako ne treba da vredniji i marljiviji ispastaju zbog nekih ipak mozda i malo manje vrednih i marljivih.