POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

BIOLOG87

#826

2016-02-01 20:56

E ovako ide moja prica.Sve je pocelo 2006.Poticem iz siromasne porodice,a zelja da zavrsim fakultet j ebila velika,jedva smo kraj sa krajem sastavljali.Posto sam putovala 50km do fakulteta,isto toliko i nazad,cesto sam bila gladna,sa iscepanim patikama,jedva sam prezivlajavala.Ostalo mi je nekoliko ispita,nisam mogla da zavrsim ranije,zato sto nisam imala da plactim ispit,i prodju i po nekoliko roka a ja nemam para.Zelim da zavrsim,zelim mojim roditeljima da dam diplomu kao dokaz neceg vrlo loseg i siromasnog u mom zivotu,ali ipak uspesnog.Neka se stave iz ministarstva na nase mesto,da vide kako je.Njihovo odobrenje nama znaci mnogo,a njima nista.Pozdrav svima i DO POBEDE!

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2016-02-01 20:58



Gost

#828 Re: NE

2016-02-01 21:03

#827: besni student - NE 

 Da poznaješ bar 1 starog studenta, stideo bi se ovakvih reči...


Gost

#829 Re: NE

2016-02-01 21:04

#827: besni student - NE 

 Tebi ocigledno je u opisu zivota da ponizavas i vredjas.Svako ima razlog sto nije zavrsio.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2016-02-01 21:07



Gost

#831 Re: NE

2016-02-01 21:09

#827: besni student - NE 

 Izvini, što ti trošiš energiju ovde?!

Mene je sramota koliko su mladje kolege, koje su završile po Bolonji, loše obrazovani. Čast izuzecima, pa šta sad?! Pošto radim u struci, svaki dan vidimo u firmi po neki biser, sve samih mastera sa desetkama. A da li ja sad treba da budem besna što su ispite koje sam ja položila degradirali i smanjili na sveščice? 


Gost

#832

2016-02-01 21:13

Momak troluje. Preskocite da mu pruzate paznju, uskoro ce mu obrisati post.

Ovo je znak da idemo u dobrom smeru, da se nasa peticija procula, tako su nas i proslog puta pokusavali da ponize pa nisu uspeli.

Samo pozitivno i smireno dalje.


Gost

#833 Re:

2016-02-01 21:15

#832: -  

 I ja mislim da treba krenuti dalje, a ovo preskočiti.


Gost

#834 Re: NE

2016-02-01 21:15

#827: besni student - NE 

 Idi vakcinisi se protiv besnila besni studentu. Niko od besa ne studira ovoliko i mnoge od nas je zivot na to naterao.

 


Gost

#835 Re: NE

2016-02-01 21:17

#827: besni student - NE 

Poruka svim dobronamernim potpisnicima i svima koji nas podrzavaju - ignorisite ovakve pateticne ispade i provokacije. Ne komentarisite ni nakon mog komentara. Ignorisite. Hvala.


Gost

#836 Re: NE

2016-02-01 21:19

#827: besni student - NE 

 Kada sam ja studirala, svi su dobijali sestice i sedmice i prosek studiranja oko 12 godina. U pitanju je građevina. Danas su to sve odlični inženjeri, mnogi rade po Aziji. Danas same devetke i desetke, nikad vise mastera i nikad losijih projekata, prave kardinalne greske. Osim toga, samnom rade ljudi kojima je ostalo malo do kraja i dobri su u tome sto rade. Tvoja teorija ne stoji.

Daci

#837

2016-02-01 21:25

Svako ko bude procitao ovu poruku neka nadje, pozove samo JEDNU osobu za koju MISLI da jos nije zavrsila fakultet i ucinice mnogo za ovu peticiju.

Znam da svi radite i da nemate puno vremena, ALI sam siguran da cete naci bar malo vremena da nadjete BAR JEDNU osobu koja nije popunila peticiju.

Mnogi studenti nisu uopste ni culi za ovu peticiju. Narocito oni koji ne zive u gradu u kojem se nalazi fakultet vec su otisli svojim kucama.

AKO NEKO IMA NEKIH POZNANSTAVA U FAKULTETSKIM EVIDENCIJAMA NEKA TO ISKORISTI I POKUPI BROJEVE TELEFONA STARIH STUDENATA. DOVOLJNO JE POSLATI IM SAMO JEDNU SMS PORUKU.

 

OVO URADITE OBAVEZNO:

ODSTAMPAJTE NA NEKOLIKO STRANA INFORMACIJU O OVOJ PETICIJI I ZALEPITE SVUDA PO FAKULTETU KAKO BI SVI STUDENTI VIDELI.

 

Znam da svako od vas (nas) razmislja da taj jedan potpis nece mnogo uticati, ALI TO JE VELIKA GRESKA.

Nas skoro 3000 potpisnika neka svako nadje samo 1 ( JEDAN ) potpis i eto nama 6000 potpisa.

Potrudite se malo, iako vi licno ne znate "tu osobu" koja studira, mozda neko od vasih prijatelja zna !!!

 

Zar je toliko tesko pitati svoje poznanike : hej, jel mozda znate nekog ko dugo studira a jos nije zavrsio? Ima takvih puno.  Poslati njima jedan ili dva sms-a ne kosta mnogo, ali zato mnogo znaci.

 

SAMO HRABRO I USPECEMO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2016-02-01 21:26



Gost

#839

2016-02-01 21:29

A zašto to tebe, Besni Studente, toliko dira? Šta ti imaš od toga koliko neko studira? Zašto ne želiš da se ljudima dopusti da završe po programu po kojem su započeli? Čemu tolika žurba da to bude do 30. septembra?


Gost

#840 Re: NE

2016-02-01 21:30

#827: besni student - NE 

 A sto to tebe dotice?!

Pa ti si ocigledno dobar student i mi te ne ugrozavamo ni u kom smislu. Samo nemoj da pricas o tome sta je fer a sta ne. Život nije fer, pa sta sad!


Gost

#841 Re: Re: Re: NE

2016-02-01 21:30

#838: besni student - Re: Re: NE 

Poruka svim dobronamernim potpisnicima i svima koji nas podrzavaju - ignorisite ovakve pateticne ispade i provokacije. Ne komentarisite ni nakon mog komentara. Ignorisite. Hvala.


Gost

#842

2016-02-01 21:31

 

------------------------------->


Gost

#843

2016-02-01 21:31

Zapravo, hvala pokretacima sto su izdvojili vreme, sredstva i sve sto je potrebno da bismo se izborili za svoja prava. Rekoh ovde vec jedanput kakve su prilike ljudi koji studiraju. Deca radnika koja imaju zelju da zavrse fakultet cesto su primorana da se i sama zaposle. Ljudi nazalost nemaju ni taj iznos koji treba za prijavu ispita a kamoli za upis i obnovu godine. Imala sam snaznu zelju i borben duh da zavrsim fakultet ali zbog teskih uslova morala sam se zaposliti. Uz nedostatak vremena topila se i zelja i motivacija za ucenje. Da bih zavrsila faks, morala sam prekinuti sa poslom i opet roditeljima na grbacu. Ima puno ljudi kojima nije idealan zivot ali vidim da se borimo. Izguracemo mi ovo.


Gost

#844 Re: Re: Re: NE

2016-02-01 21:33

#838: besni student - Re: Re: NE 

 Eto, super za tebe!

I dalje ne razumem sta to tebe tangira. I sta ti radis na ovom mestu?!

Daci

#845

2016-02-01 21:33

Jos jedan VAZAN SAVET SVIM SABORCIMA

 

IGNORISITE poruke zlobnih i pakosnih ljudi koji uzivaju u tome da komsiji crkne krava ili su prilicno glupi da shvate da je neko morao da radi i da studira paralelno i pritom da izdrzava porodicu.

 

Ne odgovarajte na njih i ne ulazite u diskusiju vec poslusajte savete koje sam izneo u prethodnoj poruci (#837) i sve ostale dobronamerne savete

 

 

 


Gost

#846

2016-02-01 21:41

Ja imam sreću što radim u struci poslednjih šest godina, pa nekako guram sa finansijama.

Moj problem je što me sramota da izadjem na ispit a da ne znam bar 90% gradiva. Ostala mi jos dva, prosle godine polozila tri. Mislim da su u pitanju godine koje imam, pa me blam da se blamiram. Doduše, na ova tri se nisam izblamirala ali to zahteva vreme.


Gost

#847 Re:

2016-02-01 22:20

#846: -  

 Ja nazalost ne radim ni u struci ni van struke ali isti problem imam pri izlazenju na ispit i mogu reci da 90℅ kolega moje generacije ima isti problem, masovno se vracaju kvitice i agonija se produzava ali po meni jeste mozda i nasa krivica ali sa druge strane i nije jer se od nas ocekuje i dalje nivo znanja koji se oduvek ocekivao a od mladjih ni upola toliko, sto su dvostruki arsini a kako se izboriti u takvoj situaciji i ne biti ozlojedjen zaista ne znam...o padu samopouzdanja necu ni da pricam...


Gost

#848

2016-02-01 22:32

Strucak, vredan, radan, zavrsio fakultet a bakces se sa nama propalim studentima, lenjim kako nas nazivas?Ili imas puno mrznje, ili si jako dokon a mislim da i pored fakulteta prosao nisi, delujes mi jako daleko od zadovoljnog coveka, bes je gadna stvar, pusti ove ljude na miru, laj negde drugo, niko ti ovde ni za sta nije kriv, brzo kod cike dr na pregled, ne obracajte paznju na dokonog strucnjaka,blokirajte ga!


Gost

#849 Re: Re:

2016-02-01 22:38

#847: - Re:  

 Upravo tako.

Nisam se izblamirala ali se od mene to i ocekivalo. Ali sam zgrozena sta sve pustaju, pre bi za tako nesto mi dobijali zabranu izlazenja na dva roka. I crveneli smo pred kolegama i profesorom.

Samopouzdanje sam vratila kada sam pocela da radim, sto i tebi zelim. Onda nekako sve dodje na svoje. E sad za sve one koji misle da sam se "uhljebila" u drzavnom sektoru, nisam. Radim kod privatnika, promenila ih vise. Da ne znam svoj posao letela bih prve nedelje.


Gost

#850

2016-02-01 22:39

Dok god imamo para da sami sebi placamo nasa stvar, nase pravo!