POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

#776 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-01-31 20:20


Gost

#777

2016-01-31 20:40

Uvek postoji mogućnost da oni koji su zaboravili br.indexa, pošalju mail autoru peticije, sa potrebnim podacima.


Gost

#778

2016-01-31 21:19

Hvala pokretacima na trudu, samo gurajte

Pokretači

#779 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-01-31 21:37

#719: Boki - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Molimo kolegu koji se potpisuje imenom "Boki", da se javi porukom u inboks. Hvala

Pokretači

#780 Molba svim kolegama

2016-01-31 21:42

Koleginice i kolege,

Uskoro će izbori, prema nekim saznanjima trebalo bi da se održe oko 23. aprila. Što znači, da mi imamo manje od dva meseca da ovu našu akciju sprovedemo do kraja. Dakle, molim vas, aktivirajte se, znam da nas je još mnogo više nego što je trenutno potpisanih. Iskreno se nadam da će svako od nas ovo shvatiti jako ozbiljno i da nećemo posle kukati, ako nešto ne uspemo da odradimo. Krajem marta mora već sve da bude dostavljeno Vladi. Šerujte, obaveštavajate ljude, pitajte ljude, za koje znate da su stari studenti, da li su se potpisali, ako nisu, ili ako ne mogu iz nekog razloga, uzmite podatke i potpišite ih ili pošaljite nama, mi ćemo upisati. Na prošloj peticiji je bilo 6000 potpisa, a ni to nije bio konačan broj.
Mi krećemo u prepravljanje i pisanje molbe, očekuje nas dosta poslam, ali odradićemo. Hajde da se svi uključimo.


Gost

#781

2016-02-01 07:28

Dali mogu da se objave podaci o kolegama koji su zaboravili da upisu nesto od podataka koji su potrebni za ovu peticiju da bi oni to videli i potpisali se ponovo!


Gost

#782 Re: Molba svim kolegama

2016-02-01 08:04

#780: Pokretači - Molba svim kolegama 

 Kakva dva meseca. Mnogo manje. Niko neće odlučivati o peticiji u aprilu, 20 dana pre izbora. Ili pre ili mnogo, mnogo kasnije, kad se formira nova vlada.


Gost

#783

2016-02-01 08:18

Ljudi, kraj marta je prekasno, kome cete dostaviti peticiju kada ce u to vreme vlada bitu raspustena?Izbori ce biti za dvadesetak dana od tada, bas ih briga za peticiju, ako bi nas sad odbili mi mozemo ponovo da predamo pwticiju novoj vladi, od cekanja nema nista, mi u martu moramo da znamo sta je nasa sudbina, a ne da tek tada predajemo peticiju, ovim tempom kako se ljudi potpisuju, imacemo u martu mozda do petsto potpisa vise, sto je nebitno za sustinu nase price!


Gost

#784 Re:

2016-02-01 08:21

#783: -  

I ja tako mislim,da je vec kasno,jos malo i stizemo do 3000 potpisa.


Gost

#785

2016-02-01 08:37

Pozdrav svima, ja mislim da bi svi trebali da se ukljucimo u sherovanje peticije...ja sam prosledio link u par facebook grupa fakulteta, a posto Ivanu Ivanovicu niste uspeli da posaljete mail, setio sam se i na intagramu sam u direktnoj poruci prosledio nasu peticiju i apel za pomoc.Ukljucimo se svi! Pozdrav


Gost

#786 Re:

2016-02-01 08:57

#785: -  

Nešto slabo ide taj Facebook. Baš sad gore videh da je bilo samo 332 preporuke.


Gost

#787

2016-02-01 09:12

Treba na sve moguce nacine da sirimo informacije o peticiji. Ukljucimo se svi, pa ce se i sakupljanje potpisa ubrzati. 


Gost

#788

2016-02-01 09:34

Ja samo znam da mi je rečeno 2013 godine, da je na mom fakultetu, stiglo nešto oko 6000 molbi za nastavak studija. Od tada nije moglo ni pola da diplomira. Da li postoji mogućnost da se proveri koliko ljudi sa prošlog spiska je diplomiralo. Možda je glupo pitanje, ali...


Gost

#789

2016-02-01 09:36

Sad su rokovi, govorite kolegama koje znate i ne znate za peticiju, a oni nek sire dalje. Nek ide lancano.

Stari studenti
Autor peticije

#790 L'acqua bolle!

2016-02-01 09:58

 

Pošto su neki od vas postali baš bezobrazni, ali baaaaaš, iskoristiću ovu priliku da izbacim sve iz sebe, ovako sabajle, i po ovom pitanju ne mislim se više oglašavati. Ako se neko drugi od saboraca želi bakćati tuđim strahovima, frustracijama, pesimizmom, lamentom, široko mu polje, ja stvarno više ne mogu.

 

Znate li vi koliko nama energije, živaca, zdravlja, slobodnog vremena, cimanja, pa i materijalnih troškova ide na sve ovo? Mi ovo ne radimo prvi put, a priča se ponavlja. I niko od nas nije vam rekao: ajde ti ovo, ajde ti ono, ajmo se malo raspodijeliti, jok, a sve što smo tražili i prošlog puta i sada su dvije stvari: širite vijest o peticiji, vjerujte nam. I nekima je i to mnogo. Koliku je samo žrtvu podnosila gđa Lidija, s kojom nam je, usuđujem se reći, ludačkom energijom pomogla prošli put, a nekima je i to bilo malo, opet su se posipali pepelom, jadikovali, jer samo je njima teško, samo njima gori pod nogama, zaboga. Pa gdje ste, vajni generali, bili prošli put, kad smo vas zvali da nam pomognete, da zajedno s nama obijate pragove brojnih studentskih organizacija, udruženja, Ministarstva prosvete, Vlade RS, Narodne skupštine, poslanika, gdje ste bili kad se pisao tekst peticije, kad se predavao na X adresa, kad su se sređivali potpisi do kasno u noć, kad se sve to moralo uobličiti određenim softverom, prebaciti na papir, štampati, ukoričiti, dopisivati, uzimati reverse, javljati na telefone, zapisivati kontakte, slati poruke, dogovarati termine razgovora, i to kad nekom drugom odgovara? Gdje ste bili, što ste niste priključili? Gdje ste sada, internet ratnici, djelioci pameti, Vange, "strazburaši" i ostali? Nije valjda da smo mi jedini zaludni, da nemamo vlastitih obaveza, da ne moramo učiti, ne moramo raditi, plaćati stanarine, komunalije, da nemamo porodice, djecu, da smo zdravi ko dren, da smo u Beogradu, dok svi vi možete sebi prikačiti neki od gore navedenih "izgovora"? Nekad se zapitam odakle vam onda toliko vrijeme da visite na komentarima, pored tolikih obaveza. Ajd, mi smo zaludni, pa smo zaludni, ali vi, uposleni na toliko frontova... Znate, prošli put je čitavu stvar izgurala šaka ljudi sa dva fakulteta, tačnije sa katedre jednog fakulteta BU i jednog fakulteta Univerziteta u NS uz, naravno, neizmjernu pomoć gđe Lidije. A neće biti da smo mi baš htjeli da sve bude tako. Zvali smo kolege sa više fakulteta, sa više univerziteta, jedva da se neko javio treba li nam pomoć. No, nema veze, mala ekipa, ali odabrana, uz dobru organizaciju, urodilo je plodom. I ovaj put primjenjujemo isti recept. Poučeni pretprošlogodišnjom pričom, nismo htjeli ništa mijenjati. A i čemu, ko da bi scenario bio drugačiji. I da, svi vi što biste lupali u šerpe, latili se kuke i motike, pa vi prvi ne biste došli na protest, ukoliko bi do toga došlo. Jaki samo na riječima, na djelu ništa. Kad vas mrzi da tu i tamo nalijepite link, nazovete kolegu, proglagoljate obavještenje o peticiji, da VJERUJETE, kako onda da očekujem(-o) da biste sutra bili spremni na radikalnije poteze, štrajkove, "stiroporašenje" i sl. Shvatam ja da je naš narod, uopšte uzev, ubijen u pojam, ali imajte bar toliko takta da ne solite pamet nekome ko se o vas ni na koji način nije ogriješio, nije se o vas okoristio. Koliko takvih kojima ste dali nekakav glas/potpis poznajete? Vi nas ne znate, a mi bismo najviše voljeli da do kraja ove "igre" tako i ostane, jer mi nismo u ovo kolo ušli da bismo brali nekakve lovorike, slikali se, bili nekakvi predstavnici nekakvih studenata, koristili priliku da agitujemo za nekakve stranke i sl. Ima takvih dovoljno, i previše. Za ovo plaćeni nismo, to je svima jasno, ovo je čista dobra volja, svakoga od nas. Ponukani željom da privedemo kraju našu agoniju, da ne damo da nam sve ove godine pojedu skakavci, odlučili smo da se borimo - sa štitom ili na njemu. I da ne bi bilo zabune, sve ovo što napisah ne znači da smo mi grupica sujetnika kojima se, eto, ne da ništa prigovoriti. Naprotiv, konstruktivne kritike, konstruktivni komentari će uvijek biti dobrodošli, ali širenje pesimizma, ona ubijajuća malodušnosti, odsustvo pobjedničkog elana, to kod nas nikada neće naići na odobravanje.

 

A kako je to, sažeto, izgledalo 2014. godine, može se vidjeti iz priloženog (obratiti posebnu pažnju na vrijeme održavanja izbora):

 

- 15. 01. Predat tekst peticije na 12 adresa, na 20 kucanih strana, sa velikim brojem dokaza i 3700 potpisa

- 31. 01. Sjednica Odbora za visoko obrazovanje

- 16. 03. Vanredni parlamentarni izbori

- 09. 05. Dobili garancije da je stvar okončana u našu korist

- 11. 09. Izglasane su, gotovo jednoglasno, Izmene i dopune Zakona o visokom obrazovanju


Gost

#791 Re: L'acqua bolle!

2016-02-01 10:04

#790: Stari studenti - L'acqua bolle! 

 Ovo je vrlo tezak posao,zato Vam i verujem da cete uspeti  u ime svih nas a i u Vase ime.Mi ovde treba da budemo solidarni,da podrzimo jedni druge,a ne da sirimo pesimizam.Napred pokretaci,zelim Vam sav moguci uspeh!


Gost

#792 Odbor za obrazovanje, nauku, tehnološki razvoj i informatičko društvo

2016-02-01 10:23

Evo ko su članovi Odbora za obrazovanje, nauku, tehnološki razvoj i informatičko društvo:

 

Odbor za obrazovanje, nauku, tehnološki razvoj i informatičko društvo


Gost

#793 Re: Odbor za obrazovanje, nauku, tehnološki razvoj i informatičko društvo

2016-02-01 10:31


Gost

#794

2016-02-01 10:36

Aman ljudi, lepo su napisali Pokretači, nemojte više da nervirate. Ako mislite da imate konkretne predloge, pošaljite im mail i ponudite pomoć. Ovako nas samo štrecate.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-02-01 10:38



Gost

#796 Odbor i emisija Tako stoje stvari

2016-02-01 11:00

#793: - Re: Odbor za obrazovanje, nauku, tehnološki razvoj i informatičko društvo 

Ne znam, iskreno. Možda je bolje da ništa ne kažem. Samo se pitam znači li išta za ovu našu borbu to što je zakon vrlo skoro menjan i hoće li skupština biti spremna da ga nakon tako kratkog razdoblja ponovo menja. Mislim da je ovaj što je sad na snazi usvojen 4. avgusta 2015. Znači, pre 6 meseci.

 

Koleginice i kolege koji su medijski pismeni, da li bi značilo nešto da se kontaktira i ova emisija na RTS-u Tako stoje stvari. Naslov joj se čini prikladnim: Kako stoje stvari s uslovom o završetku ako još hiljade studenata nije završilo i pitanje je hoće li stići. Zašto su neki fakulteti ukinuli apsolventske rokove i time stvari učinili još težim. A ionako je teško.


Gost

#797 Re: L'acqua bolle!

2016-02-01 11:09


Gost

#798 Re: L'acqua bolle!

2016-02-01 11:16

#790: Stari studenti - L'acqua bolle! 

 Svaka čast!Zajedno do pobede!


Gost

#799 Re: Odbor i emisija Tako stoje stvari

2016-02-01 11:16

#796: - Odbor i emisija Tako stoje stvari 

 A sta je to menjano 4 avgusta 2015?


Gost

#800 Re: L'acqua bolle!

2016-02-01 11:26

#790: Stari studenti - L'acqua bolle! 

 Bravo na odgovoru svim ovim pametnjakovicima, koji sire samo pesimizam i dizu tenziju. Ako nista konkretno ne mozes da uradis, bar se ne pravi pametan, vec siri peticiju. Barem to mozemo.