POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Quoted post

Solunski - Pokretači

#2073 Opservacija

2016-05-03 14:55

 

Svi stari studenti su APSOLUTNO ISTI, bilo da im fali samo diplomski, bilo da su na pola ispita do diplome, bilo da ih imaju deset i kusur na grbači. Isti su. Zašto su isti? Zato što ih sistem vidi kao iste. Svi mi studiramo dugo... i predugo. Zašto toliko dugo studiramo, to samo mi znamo. I ne moramo se nikome pravdati zbog toga, prije svega zato što nikome ništa nismo otuđili, nikoga ni za šta nismo uskratili, ništa nismo kupili, sami sve plaćamo i sami, povrh svega, ispaštamo zbog ove naše epopeje. E, kad je sistem već tako rekao da smo svi isti: vječiti, solunci, evergrin, koji sve ne studenti, onda ne kontam neke od vas koji misle da imaju, eto, veća prava da im se po bilo kom osnovu prije izađe u susret. Shvatite, nemate nikakva posebna prava u odnosu na sve druge, iz vaše vizure drugačije, koji se isto tako bore za sva ona  prava koja su nam SVIMA ZAJEDNO protivustavno oduzeta. U ovoj borbi, to smo rekli na početku, na prošloj peticiji, a evo podvlačim i sada, NEMA JEDNAKIJIH. Kome se ne sviđa ta ideja, može slobodno da odmaršira u svojim sebičnim solunskim cokulicama, pa dokle dogura. 

 

P.S. I ne znam kakvo je to pominjanje Bolonje i Bolonjaca. Niti su oni mi, niti smo mi oni. Mi smo se ovdje okupili s idejom da se izborimo za ovaj naš mali svijet, pa je svako poređenje s paralelnim bolonjskim univerzumom izlišno. Pogotovo je van svake pameti na početku bitke razmatrati šta će biti kad nas neprijatelj zarobi. Ispitujete sve opcije? Ajde ispitajte u ova tri-četiri roka da date što više ispita. Ja bih od toga krenuo. 

Odgovori

moje mišljenje

#2074 Re: Opservacija

2016-05-03 15:48:33

#2073: Solunski - Pokretači - Opservacija 

 Pa,demokratski je dati priliku svakom da izrazi svoje mišljenje pa makar bilo i drugačije,ako to čini pristojno i u ovom slučaju argumentovano.Pitate zašto pišemo o bolonji,pa kako da ne pišemo kad su na pojedinim fakultetima već uveliko obaveštenja o postupku prelaska na novi program?!Ljudi su u panici,isfrustrirani jer i pored tolikog truda na kraju preti opasnost da sve bude uzalud,pa čemu toliki trud da se dođe do taj jedan ispit ili diplomski ako će da potone zajedno sa onim na drugoj, trećoj godini.Ja mislim da je upravo to sebično, ako ne mogu ja nećeš ni ti pa makar bio na samom kraju.Naravno da je najbolje da se ukinu svi rokovi i sva vremenska ograničenja za završetak studija, ali mora da se upitamo šta će biti ako nam to ne uspe?Moramo o tome razmišljati, jer do sada niko nije garantovao produženje ni pre a evo ni posle izbora.Ne znam u čemu je problem ako neko napise nešto drugačije, nešto što izlazi iz šablona. Pozdrav svima,naročito pokretacima peticije,ja se više neću oglašavati i izvinjavam se svima ako sam ih svojim komentarom na bilo koji način povredio.