POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Solunski - Pokretači

/ #2073 Opservacija

2016-05-03 14:55

 

Svi stari studenti su APSOLUTNO ISTI, bilo da im fali samo diplomski, bilo da su na pola ispita do diplome, bilo da ih imaju deset i kusur na grbači. Isti su. Zašto su isti? Zato što ih sistem vidi kao iste. Svi mi studiramo dugo... i predugo. Zašto toliko dugo studiramo, to samo mi znamo. I ne moramo se nikome pravdati zbog toga, prije svega zato što nikome ništa nismo otuđili, nikoga ni za šta nismo uskratili, ništa nismo kupili, sami sve plaćamo i sami, povrh svega, ispaštamo zbog ove naše epopeje. E, kad je sistem već tako rekao da smo svi isti: vječiti, solunci, evergrin, koji sve ne studenti, onda ne kontam neke od vas koji misle da imaju, eto, veća prava da im se po bilo kom osnovu prije izađe u susret. Shvatite, nemate nikakva posebna prava u odnosu na sve druge, iz vaše vizure drugačije, koji se isto tako bore za sva ona  prava koja su nam SVIMA ZAJEDNO protivustavno oduzeta. U ovoj borbi, to smo rekli na početku, na prošloj peticiji, a evo podvlačim i sada, NEMA JEDNAKIJIH. Kome se ne sviđa ta ideja, može slobodno da odmaršira u svojim sebičnim solunskim cokulicama, pa dokle dogura. 

 

P.S. I ne znam kakvo je to pominjanje Bolonje i Bolonjaca. Niti su oni mi, niti smo mi oni. Mi smo se ovdje okupili s idejom da se izborimo za ovaj naš mali svijet, pa je svako poređenje s paralelnim bolonjskim univerzumom izlišno. Pogotovo je van svake pameti na početku bitke razmatrati šta će biti kad nas neprijatelj zarobi. Ispitujete sve opcije? Ajde ispitajte u ova tri-četiri roka da date što više ispita. Ja bih od toga krenuo.