POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Quoted post


Gost

#2057 Re: Re: Re: Fizicar

2016-05-03 07:35

#2055: - Re: Re: Fizicar 

 Da, jasno....sajt mog fakulteta ne sluzi bas nicemu...mene interesuje ako dodje do prebacivanja na Bolonju da li cemo morati da slusamo prvo ta predavanja ili ne...Znam, znam, reci cete nije nam to cilj, nije ni meni na Bolonju da me prebacuju(posebno sto mi je samo diplomski ostao), ali prosto moram da uzmem sve u obzir...

Odgovori


Gost

#2066 Re: Re: Re: Re: Fizicar

2016-05-03 13:12:50

#2057: - Re: Re: Re: Fizicar 

 Na fizici i po bolonji predavanja i vezbe uglavnom nisu obavezni , a ispiti su identicni kao i po starom , tj. gradivo je identicno.  Dodatak su ta 4 ispita. A promena se sastojala u tome sto su neki ispiti podeljeni na pola. To je sve. Niti jedan ispit se ne moze poloziti preko kolokvijuma ili seminara. Moguce je skupiti najvise 20% na predispitnim obavezama. Zato bi prelazak na bolonju bio totalna glupost, jer i ta dodatna 4 ispita nisu neki bitni ispiti. Fizika se ne menja bas toliko brzo :). A ja imam jedan ispit do kraja plus diplomski. I necu stici. A muka mi je vise od studiranja. Sto rece neki kolega iznad , glupo je da neko kome je ostalo 10% do kraja , ili manje , bude prebacen na bolonju. Jer taj sigurno nije bio lenj , cim je dotle stigao. A slazete se , neko kome je ostalo jos 15 ispita mozda i jeste bio lenj. Mada i on ima pravo da zavrsi po starom , tj. ako placa ima i pravo da bude lenj. Sve u svemu , ako se ne moze izboriti produzenje , treba se bas pokusati izboriti za to da svaki faks ponaosob donese odluku. A faks sigurno nece baciti na bolonju nekog ko ima 5-10-15% ispita do kraja. Nek se ne ljute oni koji imaju vise. Ne kazem da treba praviti podele , ali isto tako ne treba da vredniji i marljiviji ispastaju zbog nekih ipak mozda i malo manje vrednih i marljivih.