POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

/ #1366

2016-02-23 04:23

Cela ova situacija je gotovo istovetna situaciji od pre 2 godine. Na isti nacin su o nama sa nipodastavanjem izvestavali mediji u pocetku nase borbe, (secam se desetina uvredljivih komentara po mnogim portalima protiv nas, gde su se cak i Bolonjci utrkivali da nas sto vise ocrne), sledili su izbori pre kojih nije bilo moguce nista uraditi sa peticijom (tacnije pre izbora nove vlade), i tek u septembru je doneta odluka (iako smo ranije dobili uverenje da je situacija resena u nasu korist a i tad je takodje septembar bio krajnji rok za moguci zavrsetak nasih studija). Ne vidim kako ce se ova situacija ove godine resiti ranije jer nam je i tada gorelo pod nogama pa je opet sve reseno u nasu korist. Zato budite optimisti.

Sto se tice diskriminacije koju pominje zamenik ministra (a sam zestoko diskriminise), da li neko moze da mi odgovori da li je IJEDNA generacija Bolonjaca do sada izgubila pravo na skolovanje?! Ja mislim da nije i to bi trebalo saopstiti i zameniku ministra (a ako neko ima drugacije informacije o tome molio bih da me razuveri). Sto se tice uplitanja politike u celu ovu nasu problematiku, stvar je vrlo jednostavna. Nas glas na izborima moze samo da dobije BILO KOJA OPCIJA KOJA BI NAM OMOGUCILA DA ZAVRSIMO STUDIJE PO STATUTU PO KOJEM SMO I UPISALI FAKULTET I TACKA. Da li ce to biti aktuelna vlast ili neka nova, opozicija, kakvi su im politicki ciljevi, to apsolutno ne bi trebalo da nas interesuje. Ne zanosite se idealima da u ovoj drzavi (a i bilo kojoj drugoj) politicari nesto mogu da promene. Jer kao sto su mnogi rekli u postovima pre mene, nama je ovo od zivotnog znacaja i ovo je samo nasa borba.

Inace postaje malo neprijatno citati ispovesti i pojedinacne sudbine ljudi u skoro svakom drugom postu ovde. Budite jaki i dostojanstveni jer pocinjemo da zvucimo neozbiljno i kao grupna jadikovka (znam i ja bih isto kukao ali necu). Nasi glavni aduti umesto jadikovanja moraju biti cinjenica da je zakon na nasoj strani, apsolutna neosetljivost na uvrede i diskriminaciju bilo koje vrste upucene ka nama, kao i nasa istrajnost da i posle svih ovih godina zelimo da postanemo akademski gradjani umesto toga sto bi nas neko sutnuo zauvek na biro bez diplome. Neka nam je sa srecom.