POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

/ #1854

2016-04-08 11:55

Cinjenica je da drzavi uvek treba jos novca, jos jedna cinjenica je da nas ima dosta i da mi donosimo jos novca u budzet. Oni nas ne mogu da diraju jer znaju da je to protivustavno i da bismo glatko dobili tuzbu u Strazburu. S druge strane, dekan na mom fakultetu mi je rekao da oni ne mogu da dobiju reakreditaciju ako ostane veliki broj studenata po starom programu. Mislim da je ovo sve samo mamac da bi se veliki broj njih koji nisu obnavljali apsolventski staz ni prijavljivali ispite (a time ni punili budzet) aktiviraju i pokrenu se. To su i uspeli i veliki broj njih cak prijavljuje i po 5-6 ispita za rok iako realno nema sanse ni jedan da spreme kako treba za rok (bar na mom fakultetu). To je veeeliki priliv novca zaista.

Drzavi se uopste ne isplati da nas prebacuje na Bolonju, jer ce dosta njih i odustati, nastaviti da odugovlaci ili se prebaciti na privatni fakultet, a to im nista ne ide u prilog. 

Zaista ne razumem ove pesimiste, niti jedan realan razlog nemate da mislite negativno, osim da je 'dat rok za kraj studija'. To je mrtvo slovo na papiru, niko nam ne moze oduzeti pravo da zavrsimo po onom zakonu po kom smo upisali, moze neko samo da se pravi pametan i da sprovodi svoje vidjenje zakona, ali mislim da niko ne zeli da se zeza sa zalbom u Strazburu.