POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Pokretači - Vasa Rešpekt

/ #1180 PORUKA POSLATA GOSPOĐI JOVANI JOKSIMOVIĆ

2016-02-18 12:05

  • Poštovana gospođo Joksimović,

    Oprostite što na ovaj način zloupotrebljavamo Vaš profil, ali to je bio najbrži način da Vas kontaktiramo. Jutros u "Jutarnjem programu" Telivizije Pink, koji ste Vi vodili, na temu "Večitih studenata" u samoj najavi kazali ste, da ste kontaktirali pokretače pomenute peticije i veliki broj studenata koji studiraju po starom programu i da niko nije hteo da se odazove. Oprostite, ali to prosto nije istina, da ne kažemo nekako drukčije. Nećemo ulaziti u to da li je to stvar Vašeg organizatora ili nekog trećeg, ali prosto nikoga od pokretača niste kontaktirali. Da ste zaista imali želju da to uradite, postupili biste kao i novinari dnevnih listova, koji su nas kontaktirali preko peticije, poslavši mejl i mi smo se uredno odazvali. Ne pogađa nas to što nas neko naziva "večitim, starim, soluncima" ili kako već. Više nas pogađa neistina i to što niko nije rekao da mi ne možemo biti studenti, ako ne upišemo i ne overimo godinu, a pre svega toga da platimo, prosto ne možemo izlaziti na ispite. Tačno je da nas ima preko 20.000, neki ljudi su već odustali, ali veliki broj, koji nije zanemarljiv, je itekako zainteresovan da završi studije po programu koji smo započeli. Ni na koji način mi ne štetimo Državu, jer plaćamo sve iz svog džepa. A taj novac treba zaraditi. Ono najvažnije, ni u jednom trenutku niste pomenuli kršenje Ustava. Ustav se ne može kršiti, kao ni retroaktivno primenjivati zakon. Kolege koje su upisale studije po Bolonji, jasno su znale da im studije traju 8 godina, pri upisu starih studenata, to nije bio slučaj. Nama studije nisu oročene pri upisu. Mnogo je stvari rečeno u emisiji koje su kontradiktorne, ali to na kraju nije Vaš problem. O razlozima zašto i zbog čega smo mi još uvek studenti, ne želimo da govorimo, jer niko više od nas ne bi voleo da nismo tu gde jesmo. Zahvaljujemo Vam na ukazanom vremenu i temi koju ste nam posvetili, ali Vas molimo da ubuduće poštujete ono sveto pravilo dobrog novinarstva, a to je objektivnost i sagledavanje obeju strana.

    S poštovanjem,

    Studenti upisani po starom nastavnom planu i programu