POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Pokretači - Solunski

/ #1176

2016-02-18 10:25

Ne postoje nikakvi predstavnici starih studenata, tako da dotična gospođa nikoga nije ni mogla pozvati u emisiju, što će reći da ne govori istinu ili ju je organizator slagao. I budući da smo svi mi i dalje studenti, da imamo indekse, ovjerene, naplaćene i upisane godine, trebalo bi da znači da nas zastupaju oni koji govore i u ime svih ostalih studenata, uključujući i gore pomenutu personu. Tako bi trebalo na papiru, a zašto nije tako, ko tu kome i zbog čega ne želi da se zamjeri, to je drugo pitanje i ne želim se njime baviti. Mi smo pokretači akcije za produžetak, jedni od vas, nikakvo udruženje, nikakvi samozvanci, ama baš ništa tog tipa. Djelujemo regularnim kanalima, ne guramo se, ne laktamo se, ne namećemo se, ne promovišemo se, ne slikamo se, bukvalno pokrećemo inkognito inicijativu, u okviru svih pravnih normi. Zašto to radimo? Zato što niko drugi nije htio time da se pozabavi. Prošli put je bila slična situacija, ovaj put ista. Svi samo pišu, svi ratuju za tastaturama, a kad treba nešto konkretno, svi junaci nikom ponikoše. Kolega pominje učestvovanje u nekakvim TV emisijama i taksativno navodi šta je po njegovom mišljenju presudno, "što niko ne pominje". Uvaženi kolega, to što svako crevce ne iznosimo u komentarima na Peticiji ili na fb grupi ne znači da nije negdje zapisano, da se ne potegne u pregovorima i slično. Znamo za jadac, vjerujte. Što se tiče gostovanje, evo, govoriću u sopstveno ime, iako mislim da će se i ostali pokretači složiti, meni kamere ne trebaju. Ne trebaju mi iz više razloga. Navešću samo par. Ne treba mi da me neko posmatra kroz prizmu onih koji nekoga štite a rade isključivo u svom interesu. Ne želim taj balast. Ovako radim lokalno i djelujem globalno iliti, u prerađenoj varijanti, što važi i za "Jupitera", važi i za "vola". Ne treba mi problem više, a on bi nastao istog trena kad bismo se pojavili na ekranima. Još od prošlog puta imamo informacije da je krenuo lov na vještice na našem fakultetu, da se traže ti stari studenti koji su im "umijesili pogaču". Nekako smo uspjeli da sve te mine izbjegnemo i izborili smo se zajednički za ovu našu stvar, inkognito, dostojanstveno, akademski. Dokle god bude moglo tako da se djeluje, ja ću tako djelovati, a vjerujem da isto važi i za moje kolege pokretače. Ukoliko bude bilo potrebe nešto da se mijenja, onda ćemo djelovati u skladu sa datom situacijom. Za sada idemo ovako, utabanim stazama. No, to ne znači da odbijamo pomoć te vrste, ukoliko bilo ko od vas misli da treba i tu stranu pokriti, slobodan je da se priduži i da ispred kamere zastupa naše interese. Možete i vi, dragi kolega iz iste fakultetske zgrade, vidim da ste veoma rječiti. Pokretači se sastaju u ponedjeljak, pa nam se možete i pridružiti. Šačica nas, što opet nije naš izbor, iznuđeno je gore pomenutom narodnom "nikom ponikoše", zaista ne može pokriti sve. Znate, i mi imamo porodice, moramo zaraditi za stan, za leba, idemo doktorima, borimo se sa svakodnevicom, treba valjda i da učimo, čemu onda ovo sve... i na sve to ušli smo u ovo kolo. I da ne bude sad da baba daje dva dinara da iz njega izađe, ova baba vas poziva da u njega uđete, da ga zajedno igramo. I u skladu s tim, ponoviću komentar uvaženog kolege Vase Rešpekta:

 

Radimo ubrzano jer se peticija mora predati što pre. Bilo bi jako dobro kada bi se neko od kolega sa Pravnog javio i priključio našoj maloj grupi, jer bi nam pomoć dobrodošla. Molim zainteresovane kolege da se jave, najbolje na fb profil "Vasa Rešpekt", da se dogovorimo oko detalja. Posla ima dosta, treba preraditi peticiju skroz, ali uspećemo.

Još nešto, jako važno! MOLIM SVE KOLEGE KOJIMA ISPITNI ROKOVI NA FAKULTETU NISU BILI ODOBRENI SVAKOG MESECA DA NAPIŠU KOJI JE TO FAKULTET I NEKA NAPIŠU KOLIKO ROKOVA IMAJU. Tadašnji ministar Jovanović je na sednici Odbora rekao da svi fakulteti starim studentima moraju odobriti rokove svakog meseca, jer kad može Medicinski, mogu i svi ostali. Na nekim fakulteima je to ostalo samo mrtvo slovo na papiru. Jako je bitno da to podvučemo u peticiji.

 

P.S. Imamo podatke za Filološki u BG, Fizički u BG, FTN u NS, Pravni u NS, Hemijski u BG, PMF u BG, Biološki u BG, Pravni u KM, Filozofski u NS, Pravni u BG, Filozofski u BG, Filozofski u KM, Medicinski u BG, Učiteljski u BG, Fakultet bezbednosti u BG, Pravni u KG, Filozofski u NI, ETF u BG, Geografski u BG, PMF u NS.

 

Hvala na saradnji, zajedno smo jači.