POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

/ #1175

2016-02-18 10:18

Ja mogu da primetim samo jednu stvar. Sa ovim "novim" obrazovanjem ne primećujem i bolje kadrove. A to su želeli da postignu. Ono što je zabrinjavajuće je nivo samopouzdanja tih bolonjaca sa visokim ocenama. Ni jednog momenta ne sumnjaju u svoje znanje, a ono je poprilično diskutabilno. Trebalo bi da važi da se obrazuješ dok si živ ali oni to ne rade. Odem juče u apoteku i tražim lek koji sam godinama kupovala kod njih, zadnju godinu su ga prestali uvoziti pa sam ga kupovala napolju i sada opet počeli. Devojka mi hladno i arogantno kaže taj lek ne postoji i nikada ga nisu imali. Kao da je popila svo znanje farmacije na fakultetu pa ne treba ni da sumnja. Ja ne budi lenja, izvučem kutijicu praznog leka i račun iz njihovem druge apoteke, od pre šest meseci. Turnem joj to pod nos i kažem, biće da bi trebala još malo da učiš. Pozelenela je od muke. Umesto da se izvine ona napada sa rečima kako ona to prviput vidi. Pokupim se i odem u državnu apoteku kod onih starih teta, da ipak proverim dozu koju moram da pijem. I nešto razmišljam, šta će biti kada pomru stari kadrovi. Mi nećemo imati od koga da naučimo a ovi novi misle da sve znaju.