Peticije.online

Peticija za regulisanje finansiranja liječenja bolesne djece i građana CG kroz državni fond

Ovom peticijom bi se regulisalo pitanje finansiranja bolese djece i ljudi koji boluju od teških bolesti u Crnoj Gori.
Svjedoci smo da se djeca kojima treba pomoć u CG liječe preko poruka, skromnim donacijama građana i odseljenih ljudi porijeklom iz Crne Gore.
Kada bi Skupština Crne Gore usvojila akt o osnivanju posebnog fonda u kojem bi i država, i građani uzeli učešće i donirali skromne priloge, smatramo da bi bilo potrebno manje društvenog angažovanja, u veoma teškim finansijskim uslovima kako u svijetu, tako i kod nas, za sve građane Crne Gore.
U koliko bi svaki građanin u tom fondu uplatio barem 1€, u zajednici sa državom Crnom Gorom, sakupili bi toliko da nam se djeca ne liječe preko poruka i na milost/ili (ne)milost građana.


Aleksa Markuš, Nezavisno udruženje građana "Pečat Humanosti"
Kontaktiraj autora

Potpišite peticiju

Potpisivanjem prihvatam da će Aleksa Markuš, Nezavisno udruženje građana "Pečat Humanosti" moći da vidi sve informacije koje pružim na ovom obrascu.


ILI

Nećemo prikazati vašu imejl adresu javno na mreži.

Nećemo prikazati vašu imejl adresu javno na mreži.

Dajem saglasnost za obradu informacija koje pružam u ovom obrascu u sledeće svrhe: