POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

/ #2059

2016-05-03 08:03

Ponasajte se zrelo, ne treba nikome pretiti, vec se treba izboriti za prava koja imamo svim zakonskim sredstvima, a jedino sto zahtevamo je da ukoliko smo upisali po starom programu, da se omoguci  na isti nacin i zavrsetak studiranja, a ne eliminacija i izbacaj sa fakulteta, jer nista drugacije ne znaci prebacivanje na novi tj. slican studijski program, neki smerovi i nemaju slicne studijske programe, to 'slicno' podrazumeva upis srodnog, a to znaci studiranje ispocetka. Mi smo diskriminisana grupa, prvo od drzave koja nas predstavlja kao grupe koje su nesposobne da zavrse fakultete, a zatim i onih studenata koji su upisali po novom programu ne znajuci koliko je studiranje po starom programu slozenije i ne samo to, mi ukoliko smo upisali po odredjenim zakonskim pravilima, bez ogranicenja, stupanjem novog zakona ne moze se oduzimati to pravo koje je neko osigurao prethodnim zakonom. Ne znam da li su kolege imale taj slucaj, ja jesam, da su mi ispiti vec sada korigovoani, uslov za izlazak na ispit me je i seminarski, sto je po novom, a ne po starom programu, tako da smo trostruko osteceni, dodaju nam se delovi ispiti, a organicava vreme.