POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

apsolvent

/ #1759 Re: OBAVEŠTENJE

2016-03-29 06:04

#1747: Pokretači - Vasa Rešpekt - OBAVEŠTENJE 

Puna podrška pokretacima peticije i svim koegama! Ja sam uveren da mi imamo ustavno pravo da nam se , ne produži završetak studija po starom programu, već isti ukine jer se zakon ne može primenjivati retroakrivno. Saglasna sam sa predlogom da, u sličaju da idu na ogranićenje zavrđetka studija, spor pokrenemo pred sudskim instancamaoive drzave pa ako ne uspemo ići i pred sudom u Srazburu. Gospodja Lidija , prema kojoj imam veloko poštovanje i zahvalnos i pokretačima peticije, , a verujem sa bi smo svi pristali da u tom sporu pružimo i finansijsku pomoć jer nas je puno i pojedinačno ne bi nas puno koštalo, ali bi smo sigurno uspeli. Negde na interneru sam pročitala da je student, apsolvent Pravnog fakulteta u Zagrebu takav spor pokrenuo i u tome uspeomO. MI PLAĆAMO PRODUŽETKE APSOLVENSKOG STAŽA ILI NASTAVAK STUDUJA, PLAĆAMO ISPITE.Još jedna vrlo vežna činjenica je da večina nas ne živi u Beogradu pa nas idlazak do Beograda , Novig Sada i drugih fakulteta radi polaganja ispita i konsultacija košta jako puno a finansijska situacija je vrlo teška. Xašto  konsultacije sa profesorima  bi održavali i puetm interneta, pa mi te profesore plačamo debelo a ništa ih ne koštamo.O grugim anomalojama u čitavom sistemu obrazovanja ne bih dalje da pišem jer to svi znamo i osećamo. Vertjmo u uspeh i neka nam je sa srečom!