POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

/ #926

2016-02-03 18:48

Moj savet kako da prodjete na ispitu.

1 Obavezno otici kod profesora na konsultacije, pokusajte da mu objasnite vasu situaciju, nemojte kao pojedine kolege da samo prijavite ispit i da tada pricate sa profesorom o vasim problemima

2. Nikako pricati profesoru da vam diploma sluzi kao podsticaj neki moral itd vec da vam je neophodna za posao ili cete  izgubiti posao ako ne diplomirate

 

Pa što ti ne položi tih 5 po tim pravilima? :)

Ti si s Učiteljskog, daj neke savete iz kognitivne nauke i psihologije kako se najefektnije uči.

Evo zamisli da ja sad krenem da zamolim kolege da počnu da pišu o tome koliko su im konsultacije pomogle. Na primer, odgovori mi troje. Ljudi će ti reći da je to poprilično klimavo pravilo. Odnosno, da nije nikakvo pravilo uopšte. Ima ispita zbog kojih treba ići na konsultacije, a ima ih zbog kojih nema smisla ići i bilo šta pitati. Koliko sam samo puta čuo to "Ako se interesuješ za ispit, onda će da te primete pa će ti nekako pomoći" itd.

A što se tiče druge situacije, ko to priča? Možda nekolicina. Nešto mi je teško da zamislim situaciju u kojoj profesor pita studenta "Šta će vam diploma?"