POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Veciti student Uciteljskog fakulteta

/ #912

2016-02-03 16:06

Ja se izvinjavam svima koji budu citali ovaj post. Verujte mi nemam ni jednu losu nameru niti mi na kraj pameti pada nekog da vredjam ali moram  da napisem neko svoje vidjenje vezano za ovu nasu situaciju. Prvo ne svidja mi se tema koju je kolega ili kolegenica nedavno otvorila a vezana je za nase nesrecne slucajeve tokom studiranja. Moram da kazem da mi nije lako sto sam ovo napisao, znam da ce me pojedinci osudjivati ali malo smo skrenuli s teme. Evo zasto sam to mislio. Sasvim je u redu da to sto ste ovde rekli kazete i profesoru a ovde ako zelite mozete da napisete sta vam je rekao profesor tokom ispita ili konsultacije zasto niste polozili ispit do sad. Jednostavno moze da vam kaze kolega znate koliko je bilo smtrnih slucajeva u porodici i bolonjaca pa su nastavaili svoje skolovanje ili npr. pojavi se bolonjac nakon 8 godina i kaze mi isto sto i vi sta cemo onda.  Nedavno je jedna kolegenica napisala da ne moze da izadje na ispit ako ne nauci sve i ne dobije 10. Pitao bih tu kolegenicu a sta ako imate sve desetke a ostane vam jos jedan ispit. Moj vam je savet da ucite samo da prodjete pustite prosek. Jedini argument koji mozemo da uputimo ili alibi da trazimo to je da prilikom upisa nije trazen rok za zavrsetak studija.Ministar nam je pruzio jos jednu sansu (nadam se i drugu). Da je mogao rekao bi da je ovo zadnja sansa ucite da prodjete sta ste naucili naucili ste.

Moj savet kako da prodjete na ispitu.

1 Obavezno otici kod profesora na konsultacije, pokusajte da mu objasnite vasu situaciju, nemojte kao pojedine kolege da samo prijavite ispit i da tada pricate sa profesorom o vasim problemima

2. Nikako pricati profesoru da vam diploma sluzi kao podsticaj neki moral itd vec da vam je neophodna za posao ili cete  izgubiti posao ako ne diplomirate