POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

/ #705 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-01-30 20:30

#704: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Dragi kolega/koleginice, ako Vi ne razlikujete pridiku od komentara i opazanja (dobronamernog) onda nemamo o cemu da razgovaramo. Trazila sam pojasnjenje, realno pojasnjenje, zivotno, zasto je to "presudno za zivot" nekome ko studira toliko dugo, radi, ima decu...npr.. Zelela sam da stvari malo postavim drugacije da se smanji tenzija, nikome takve fatalisticke izjave i pogledi nazivot nisu doneli dobro. 

Ono sto ne razumem je zasto ama svaki komentar koji se samo malo drugacije bavi nama straijim studentima, a nije ni zlonameran niti podrivacki za ovo za sta se borimo docekate na noz. Zar mi stari studenti ne umemo malo da kontrolisemo svoj ego? Da, napadaju nas, da, omalovazavaju nas, da sprdaju se sa nama, podsmevaju se, nazivaju raznim pogrdnim imenima, da li mi zato treba da dignemo nos i mislimo da smo bolji od svih drugih jer polozene ispite zaista zasluzujemo, jer smo "odrali dupeta" od ucenja, jer smo imali toliko teskoca , muka u zivotu kakvih niko u zemlji nije imao..itd..

Hajde sad napadnite me koliko god zelite, samo sam realna i ne zelim da pravim zrtvu od sebe (ne zelim ni da pisem o svom zivotu) ali ZELIM da se borim za ono sto smatram da imam pravo da zavrsim jer sam upisala po zakonu koji nije imao ogranicenja. Samo zelim da isteramo ovo do kraja, da se izborimo za nasa prava i da zavrsimo zapoceto.

Ako je nekome fakultet zaista presudan za zivot, ja mu se najiskrenije izvinjavam ukoliko sam napisala bilo sta sto ga je povredilo. Samo sam pitala za pojasnjenje, ukoliko neko zeli da napise, bez sarkasticnih komentara.

Pozdrav i Vama.