POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

/ #703 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-01-30 20:12

#697: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ok, evo malo realnosti.

Nisam ni ja zavrsila, ali ne smatram da mi je to presudno za zivot nego je nesto sto sam davno otpocela i sticajem raznih okolnosti nisam zavrsila. Ima mnogo ljudi koji su imali mnoooogo gore okolnosti od mene ali su uspeli da zavrse, izborili su se jer je to njima zaista bilo presudno u zivotu. Sada te moje kolege rade u struci sto ja realno mogu samo da sanjam jer se fax previse oduzio i poslodavci ce radije da zaposle nekog mladjeg i perspektivnijeg. ALI ja zelim da zavrsim fax zbog sebe, jer sebi to dugujem da zavrsim zapoceto. Vecina nas stalno ponavlja kako nije zavrsila fax zbog posla i/ili porodice, to su uglavnom razlozi, naravno ima i drugih, kao sto je bolest, bolest clanova porodice...itd itd. Ocigledno je nama nesto drugo bilo presudno za zivot, pa smo morali da se posvetimo tome.

Ono sto hocu da kazem kao stari student, koji se bori i sada za produzenje kao i pre dve godine, je da fakultet za mene nije presudna stvar za zivot, jer da je bila toliko presudna za ZIVOT nasla bih nacin da zavrsim kao mnogi drugi koji su nekada i pored puno muka, teskoca, prepreka itd, a verujem da svi mi znamo bar jednu takvu osobu sa fakulteta. Fakultet mi jeste jako bitna stvar i borim se i boricu se do kraja da ga zavrsim, ali nije presudna za zivot. Svim raspolozivim sredstvima cu se sa svima ostalim strarim studentima boriti, i nadam se da cemo se izboriti, verujem da hocemo. Medjutim, u nekom ludom slucaju da to ipak ne uspe, necu misliti da sam izgubila nesto sto je presudno za moj zivot. Fakultet jeste bitan, ali zivot cine mnogo bitnije stvari.

Meni jeste mesto ovde, i molim kolege da smanje malo dozivljaj jer nismo svi koji komentarisemo zlonamerni.