POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

/ #590

2016-01-26 18:27

Eh, pa nije bas tako. Bolonja zahteva dolazenje na predavanje radi skupljanja poena na osnovu kojih student biva ocenjen ili mu se olaksava polaganje predmeta. Program je poput onog iz srednjih skola. Mislim da nijedan fakultet ne odobrava izostanke sa predavanja a cini mi se da bi retko koji poslodavac tek tako pustio radnika dva ili tri sata ranije da bi mucenik stigao na predavanje.Jednom bi ga pustio a vec sledeci put bi mu bilo pripreceno otkazom. Po bolonjskom programu mogu da studiraju osobe koje imaju svoj ili porodicni posao ili rade za nekog ko ih neizmerno voli i tolerise SVAKODNEVNI odlazak sa posla. To nijedan privatnik nece dopustiti.U toku studija ja sam propustla devedeset odsto predavanja zbog posla. Ne, nisu imali razumevanja i bas ih je bilo briga da li ce jedna od njihovih zaposlenih zavrsiti fakultet. No....borimo se da nas oslobode vremenskih stega i to je poenta.Komentar za damu koju su prebacili na Bolonju je besmislen.Mnogo toga mora da se poklopi da bi covek zavrsio na vreme.A da bi zavrsio na vreme treba ti VREME....za ucenje, odmor, ponavljanje gradiva. Rad i studiranje je uzasna mesavina gde vecina ljudu zavrsi depresivna, bez vremena za sebe i porodicu. Nestaje volja za ucenje i cilj se izbrise pod pritiskom posla. Svaka cast ljudima koji su uspeli da zavrse fakultete uz puno radno vreme i godisnjim odmorom od cetrnaest i manje dana.