POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

/ #325

2016-01-06 14:18

U vecini slucajeva je problem u nama,studentima, sto ne znamo uvek do koje granice treba da spremamo ispit ali postoje konsultacije pa ti profesor sve lepo objasni i preporuci literaturu ako nisi bio u mogucnosti da ides redovno na predavanja.Bolonjci su u vecoj prednosti od nas zato sto njih organizuje to sto znaju da moraju ici na predavanja,skupljaju bodove,ne smeju da izostaju ali polazu u delovima sto je velika olaksica,a mi moramo sami da se organizujemo sa dosta obimnim gradivom,a pogotovo sto puno nas nije ni islo na sva predavanja jer nismo morali i to nam je dalo slobodu da pored fakulteta radimo,osnivamo porodice pa smo se malo pogubili sto ne znaci da treba da nam pola tesko polozenih ispita propadne,to nikako.Da smo znali kad smo upisivali bilo bi nam mnogo lakse.Ako su produzili u Bosni trebalo bi i kod nas,ne vidim koji problem mozemo da napravimo ako nam produze.To sto ministar kaze,,nije fer prema bolonjcima" mi apsolutno nista ne znaci,pa nije fer ni prema nama da mi polazemo jedan ispit odjednom ,a oni iz pet delova kao u skolici.Ako cemo da se uporedjujemo nije fer ni da neko ko je imao prosek sedam prvi dobije posao od kolege koji je imao prosek devet,isto tako nije fer da se neko bogati na racun nekog drugog,a taj drugi nema ni krov nad glavom,nije fer da nase plate budu 30 000,a u drugim drzavama 2000 eura.Jao sta sve nije fer. Mnogo stvari nije fer kao i dobijanje poslova preko veze ,a ne preko znanja i proseka.Ministar tom izjavom nije nista konkretno rekao,neka pogleda malo sire ali bas ga briga.Nisam optimista ovog puta ali necemo odustati,dacemo sve od sebe pa sta bude ali ako nam ovo ne uspe zavladace veci haos nego sto je bio tako da bi im bilo bolje da produze kao u Bosni i kraj .