Peticija protiv dodjele nagrade za mir Mustafi Ceriću

Paradigm

#426

2012-02-11 15:21

Potpisnici peticije ne vrijeđaju nikoga, zato nisu potrebne ni uvrede sa strane onih koji su ustali protiv „peticionara“ . Niko ne spori da je reis Cerić obrazovan i učen čovjek, ali nagradu za mir nije zaslužio. Zašto li je na slikama uvijek ljut i namršten? Nije ni gladan niti brine za ogrijev.

Gost

#427

2012-02-11 15:38

Covjek koji cio svoj mandat koristi za radikalizaciju i produbljivanje razdora medju narodima BIH.

Gost

#428 @426

2012-02-11 17:14

Reis vam se smije.

http://depo.ba/media/pictures/2010/09/27/e9382d288b5274481e444b89ed92579d.jpg

Baš ga briga. Što mu možete naškoditi je da mu pljunete pod prozor. :)I bez te nagrade svijet ga i dalje poštuje i član je razni svjetskih udruženja, asocijacija, vijeća...i stalno ga pozivaju da učestvuje u radu i na orijentu i na oksidentu. Aktivnosti u zemlji je suvišno i spominjati. Posebno su ateisti ljubomorni na njegove uspjehe, ali njegova misija je unapređivanje i stvaranje uvjeta za normalan rad islamske zajednice koja ima više članstva nego sve stranke i partije Platforme zajedno.

http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=254&Itemid=185



Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-02-11 17:50



Gost

#430

2012-02-11 21:19

MI PODRZAVAMO MUSTAFU CERICA. ZA REISA.

Gost

#431 NE religiozan

2012-02-11 21:52

meni smeta jedinstvo bilo kojih vjernika ako to ide na štetu drugih. Doduše, sad će vas se vjerovatno naći koji ćete mi kenjat da on nikog nije oštetio, mogu vam samo reći ovo, svojim stavovima i postupcima je oštetio i ovo malo tolerancije i razuma u ovoj državi. Nije on tu sam naravno, idu tu s njim i vjerski lideri drugih zajednica, i još pregršt političara, ali njemu se dodjeljuje nagrada za mir, i ja zato potpisujem ovu peticiju. A vi što pišete nebuloze o tome kako nekome smetaju muslimani, pogledajte imena potpisnika ove peticije i vidit ćete da ih je većina bošnjačke nacionalnosti haha. Ko vam je kriv što se niste naučili primiti kritiku, najlakše je kad se pojavi nešto ovako reći da su to pokrenuli nacionalisti, e pa, hebiga, skontajte da nije do nas, do reisa je i do vas što njega podržavate.

Gost

#432 #431

2012-02-12 11:43

Može neko imati muslimansko ime kao npr. Emir Kusturica, Fahreta Jahić, Raif Dizdarević....a da nema niti je ikada imao išta sa islamom. To ti nije nikakav argument. Postoje kritičari rada reisa unutar IZ pa si mogao slušati i u TV emisijama prof.dr Dževada Hodžića sa Fakulteta islamskih nauka ili profesora sa Gazine medrese Mustafe Spahića, ali to ni blizu ne sliči ovome. Ovdje se često koristi komunistički vokabular što upućuje i na još 'neke' pozadine. Sumnjam da je iko ovdje čuo za reisa Huseina Mujića koji je bio reis krajem osamdesetih kada je već atmosfera na Balkanu bila 'ugrijana' jer taj čovjek nije ništa ni radio i takav je odgovarao ateistima, ali ovaj fakat radi i nije nanio nikakve štete kako drugoj konfesiji tako i ideološkom ubjeđenju sve dok takvi ne počnu raditi na štetu islama, muslimana ili Bosne.

Mnogo je reisovih govora, ali se mlati samo sa one 4 minute izrezane iz sat vremena govora u Blagaju, a ne znam da je šta rekao loše zato što je rekao da nekoliko osoba kojima se ne sviđa vjeronauka ne mogu o tome odlučiti što je i istina. Zašto nikada FTV ne pokaza govor u kojem kritikuje 'vehabije' nego i dalje trubi kako ih on podržava?

http://www.youtube.com/watch?v=vaLEsIocH2E

Gost

#433

2012-02-13 16:40

super je treba ovog lopova deportovat iz BiH

Gost

#435

2012-02-15 11:48

cerić postaje sve gori i gori. treba raskrinkati njegovu nacionalističku podlogu dok je još vrijeme

Gost

#437

2012-02-15 13:21

Na konto chega i za sta? Ovaj je covjek unazadio i BiH i Islam u njoj.. Ja kao Begovski sin se gnusam njegovog uvodjenja Vehabizba i Sandzackih standarda u zemlju koja se toliko dugo (ne samo u proslom ratu) borila da se rijesi pritisaka i nameta sa strana i da bude svoja...

Njemu treba dati samo nogu u guzicu iz IZ

Gost

#438 Re:

2012-02-15 19:29

#Milorad Dodik: - cuj ti begovski sin hahahaha...glasao :D

 


Gost

#441

2012-02-15 23:58

Braćo, vidim da ove novinske članke niste baš dobro podnijeli. Nešto vas ne čujem. Šta je bilo? Pojela maca jezik? Niste računali na ovo? Hajmo malo vaših konstruktivnih komentara, prijetnji, psovki. Ništa??? E jebi ga, više nije interesantno.

Gost

#442 I šta sada?

2012-02-16 00:32

Polemike ipak neće spriječiti dodjelu nagrade: „Ne mislim da naš Naučni komitete može poništiti odluku koja je još davno donesena i u potpunosti motivisana. Osim toga, u delikatnim situacijama kakva je ona na Balkanu postoji uvijek neslaganje i oprečni stavovi. Fondacija će, u svom duhu institucije koja se zalaže za promociju interkulturalnog i interreligijskog dijaloga, prihvatiti i kritike i drugačije stavove od vlastitoga, jer upravo oni predstavljaju konstruktivne elemente dijaloga za koji se zalažemo“, kaže Ducci.

Gost

#443

2012-02-16 01:26

Znači da dobija nagradu bez obzira na peticiju i novinske članke. Novine odoše u stari papir, a nagrada u vitrinu pored ostalih nagrada. Reis uvijek pobjeđuje.
Edin
Gost

#444

2012-02-16 02:40

Ljudi skontali da na Balkanu ima deset istina i najviše vjeruju sebi.


Gost

#445 Sorento

2012-02-16 09:44

#441: -

Sačekaj do kraja, vidiš da je sve politika. Ali mi ostajemo i dalje  pri našem (Feđi). Od naše strane  nije bilo ni prijetnji, ni psovki. Naprotiv.


Anonymous

#446 Re: Sorento

2012-02-16 12:07

Izgleda nisam bio jasan! I ja sam na Fedjinoj strani, nego vidim "braća" se ušutila, obično vrijedjaju, psuju i prijete, a poslje ovih članaka ništa.

Gost

#447

2012-02-16 14:03

Uglavnom ne znam sta prica po inostranim skupovima, ali sudeci po mnogobrojnim međunarodnim nagradama,prica ono sto godi usima raznoraznih stranih zvanicnika i organizacija.
Ali,njegova prica i ponasanje u BiH je samo jos jedan izvor, i to ne male netrpeljivosti i netolerancije. Za njega doslovno vrijedi opis iz Andriceve pripovjetke "pismo prijatelju".
Koji su ublehasi tek ti koji dodjeljuju raznorazne nagrade takvim ljudima, koliko ne znaju ili nece da znaju kome dodjeljuju ta neka priznanja.
Ono sto mene interesuje je od kada ta "usrana" Evropa nagradjuje teizaciju drzave. Neka mi, umjesto gospodina Cerica, oni odgovore da li ce moje dijete zivjeti u sekularnoj drzavi ili ne. Po Cericu, nece, prema tome, evropo pripreemi se, saljem ti djecu.

Gost

#448 Re: I šta sada?

2012-02-16 14:08

#442: - I šta sada?  

 Nista. Bruka za Fondaciju ako nesto vrijede, a donekle su i u pravu.Pod dijalog se moze svasta strpati, a u konkretnom slucaju, uglavnom se radi o monolozima.


Gost

#449

2012-02-16 14:27

A kako to da reis uvijek pobijedi svoje protivnike. I Suljagića iako je imao onoliku podršku pa sada Feđu uz galamu koju ste napravili? Da li je do njega ili njegovih protivnika?

Gost

#450 Re:

2012-02-16 14:58

#449: -  

 Do njega je. Kako jedan reis, ako radi svoj posao, moze uopce imati protivnike? Sto se tice usporedbe sa kantonalnim ministrom (bivsim) obrazovanja, pa kome stize municija? Usporedba je odlicna, njom je sve receno, posiljalac zasluzuje nagradu za mir, moze je podijeliti i sa ovogodisnjim laureatom. Ne mozemo reci da nismo znali sta nas ceka.