Peticije.online

НЕ ДАМО НАШЕ ТЕРЕНЧЕ

Својим потписом захтевам од градских власти враћање јавне намене на земљишту изнад АД „Ћеле кула“ у урбанистичким плановима свих нивоа и тражим поништај незаконито донетог документа -  Друге измене Плана генералне регулације подручја градске општине Палилула – друга фаза, усвојеног 22. јуна 2023. године и на основу њега донетог Плана детаљне регулације фебруара 2024. године којим је у искључивом интересу приватних инвеститора 3,5 хектара  зелене површине на брду изнад „Старе циглане“ деценијама предвиђене за  намену спорта, рекреације, паркови, зеленило одузет од грађана и претворен у грађевинско земљиште са планираном изградњом 2.500 станова у стамбеним блоковима висине 50 метара. Овим је учињена велика штета јавном интересу, свим грађанима Ниша и Палилуле од којих је отета ова последња зелена оаза, а бетонирањем читавог брда створиће непоправљиве промене у виду још већег загађења ваздуха, промене микроклиме, повећања температура, спречавања циркулације ваздуха, још већих поплава, опасности од клизишта, уништење биљног и животињског света и нарушавање квалитета живота не само у Палилули већ и у читавом Нишу. Ово земљиште треба остане у јавној намени, на корист, здравље и квалитет живота свих Нишлија, њихове деце и генерација које долазе.


Удружење грађана "Нишлије да се питају"
Kontaktiraj autora

Potpišite peticiju

Potpisivanjem prihvatam da će Удружење грађана "Нишлије да се питају" moći da vidi sve informacije koje pružim na ovom obrascu.


ILI

Nećemo prikazati vašu imejl adresu javno na mreži.

Nećemo prikazati vašu imejl adresu javno na mreži.

Dajem saglasnost za obradu informacija koje pružam u ovom obrascu u sledeće svrhe: