POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Quoted post

Pokretači - Vasa Rešpekt

#1747 OBAVEŠTENJE

2016-03-28 16:54

Poštovane kolege,

Pokretači su imali razgovor sa zamenikom predsednika Odbora za obrazovanje, profesorom Ljubišom Stojmirovićem. Čovek je potpuno razumeo naš problem, ima jasan stav da nama ne treba ništa ograničavati, da nikome ne štetimo niti koga ugrožavamo, sve plaćamo fakultetima. Spreman je da se bori za nas. Moramo ga podržati. Malo se lakše diše. :) Konačno da neko shvati suštinu.

 

Odgovori


Gost

#1748 Re: OBAVEŠTENJE

2016-03-28 17:11:33


Gost

#1750 Re: OBAVEŠTENJE

2016-03-28 18:06:14

#1747: Pokretači - Vasa Rešpekt - OBAVEŠTENJE 

Kada pokretači planiraju razgovor sa nadležnim Ministarstvom?


Gost

#1752 Re: OBAVEŠTENJE

2016-03-28 18:35:07

#1747: Pokretači - Vasa Rešpekt - OBAVEŠTENJE 

 Hvala dragom Bogu i pokretačima i svima.....malo se lakše diše....huh

apsolvent

#1759 Re: OBAVEŠTENJE

2016-03-29 06:04:05

#1747: Pokretači - Vasa Rešpekt - OBAVEŠTENJE 

Puna podrška pokretacima peticije i svim koegama! Ja sam uveren da mi imamo ustavno pravo da nam se , ne produži završetak studija po starom programu, već isti ukine jer se zakon ne može primenjivati retroakrivno. Saglasna sam sa predlogom da, u sličaju da idu na ogranićenje zavrđetka studija, spor pokrenemo pred sudskim instancamaoive drzave pa ako ne uspemo ići i pred sudom u Srazburu. Gospodja Lidija , prema kojoj imam veloko poštovanje i zahvalnos i pokretačima peticije, , a verujem sa bi smo svi pristali da u tom sporu pružimo i finansijsku pomoć jer nas je puno i pojedinačno ne bi nas puno koštalo, ali bi smo sigurno uspeli. Negde na interneru sam pročitala da je student, apsolvent Pravnog fakulteta u Zagrebu takav spor pokrenuo i u tome uspeomO. MI PLAĆAMO PRODUŽETKE APSOLVENSKOG STAŽA ILI NASTAVAK STUDUJA, PLAĆAMO ISPITE.Još jedna vrlo vežna činjenica je da večina nas ne živi u Beogradu pa nas idlazak do Beograda , Novig Sada i drugih fakulteta radi polaganja ispita i konsultacija košta jako puno a finansijska situacija je vrlo teška. Xašto  konsultacije sa profesorima  bi održavali i puetm interneta, pa mi te profesore plačamo debelo a ništa ih ne koštamo.O grugim anomalojama u čitavom sistemu obrazovanja ne bih dalje da pišem jer to svi znamo i osećamo. Vertjmo u uspeh i neka nam je sa srečom!