POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Quoted post

Fizicar

#1352

2016-02-22 23:04

Ukoliko nakon predaje peticije budu izriciti da nema produzenja , mislim da treba da se organizujemo i da odmah delujemo. Ja ne zelim da strajkujem gladju i da idem u Strazbur :). Ali mozemo , ali ozbiljno , organizovati neki miran protest. Mozemo videti sa pokretacima da pokrenemo neku tuzbu. Neka je 10% od ovih potpisnika spremno da se bori za svoja prava. To je dovoljan broj! Ja nisam pravnik i ne znam kako to ide i koliko kosta. Ne znam ni koga zapravo treba da tuzimo. Ali se mozemo organizovati. Neka nas je i samo 300 spremnih. Mislim da bi svako mogao da izdvoji po 10 ili 20 evra. Mislim da bi tih 3000-6000 evra bilo dovoljno novca za advokata. Nama u ovoj borbi nije u primarnom interesu da tom tuzbom naplatimo pare. Ali bi to mogao da bude jak stih koji bi mogao da ih natera na nagodbu. Ukoliko lakse ne bude moglo. Eto to je moje misljenje

Odgovori


Gost

#1353 Re:

2016-02-22 23:09:57

#1352: Fizicar -  

 Tako je, kolega ! Moramo da imamo u vidu sve vidove borbe, podrzavam.....do KRAJA i do POBEDE !

veciti-nicim-izazvan

#1354 Re:

2016-02-22 23:10:40

#1352: Fizicar -  

 Videcemo nesto, skupicemo pare za advokata i idemo na sud, nesto cemo videti samo da ne posustanemo i drzimo se zajedno. To je jedini nacin. Predajemo potpisae pa cemo da vidimo reakcije. Ima nas dovolno i previse da mozemo nekako da skupimo taj novac. Ja sam za i pratim. Cak i ako stignem da zavrsim do oktobra pratim i idem do kraja. Ovim ne branimo samo sebe vec branimo i Srbiju od zatupljivanja anarhije i od ljudi sumjiivog morala.

U ime znanja u ime struke i za sve one godine, za sve  neprespavane noci nad knjigom. trudicu se da stignem do oktobra ali i posle njega dajem 100% sebe u ovome. Neka daju ljudima da zavrse skole i nemoj da otezavaju ako ne mogu da pomognu.


Gost

#1375 Re:

2016-02-23 11:48:03

#1352: Fizicar -  

 Pare ce se skupiti, koliko smo do sada davali na razne strane verujem da bi svako od nas po evro imao i zeleo da da u ovu svrhu. Nekako mi je tesko da poverujem da uopste mogu da pomisle da  nam ukinu pravo na skolovanje a kamoli da to urade. Jos kao milostivi su pa nam daju rokove ne bi li zavrsili. Jos kad se setim izjave da to nije fer prema novijim studentima, pa to cak nije ni razlog. Naprosto, to je posprdavanje.