POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Quoted post


Gost

#1084 Re: Re:

2016-02-17 10:56

#1083: - Re:  

Da ne govorimo i o tome koliko se još izlazi u susret bolonjcima u pogledu dodeljivanja bodova za uslov silom, pa i 'izmišljanje' silnih. Na mom faksu su onima koji fali uslov za završnu godinu unapred obračunavali bodove za diplomski, što je dvadesetak bodova. I još stalno odustaju od povećavanja bodovnog uslova za budžet. Negde se toleriše 37, uglavnom je 48, a trebalo je da se odavno pređe na svih 60. A tu su i rokovi, čiji broj bi trebalo da se smanjuje postepeno za jedan godišnje i bude 4 (sad ih je 6). Od svega toga se ili odustalo (poslednja izmena Zakona o visokom obrazovanju, ova s jeseni 2015, je upravo za cilj imala to) ili nije ni nastavljena započeta inicijativa. I posle kobajagi sledimo Bolonjsku deklaraciju... 

Odgovori


Gost

#1086 Re: Re: Re:

2016-02-17 11:38:23

#1084: - Re: Re:  

 Naravno. Ja sam išla na usmeni i jedina sam odgovarala. Pre toga sam prisustvovala njihovom upisivanju ocena i  negodovanju profesorke. Komentari su bili, moram da vam dam 60% bodova zato što ste prisustvovali predavanju, moram da vam dam 10% za ovaj rad koji me je sramota da čitam, pismeni ste uradili 45% i ja moram da vam dam 7. To je sramota. I sad ja treba da se stidim što to nije fer prema njima i. Ili da se osećam ko budala. Kada sam ja odgovarala, profesorica se prema meni odnosila kao prema nekome ko je njoj ravan. Ni jednom me nije osudila što nisam završila na vreme.