Peticija za ukidanje veronauke u skolama


Gost

/ #314

2011-09-21 18:09

Blagosloven nek si Gospode,Boze nas,kralju univerzuma,ti koji nam hleb s neba i iz zemlje dajes!Gospodu se ne moze ugoditi ako ga ne veruju,i ne moze se nista od Boga dobiti ako ga ne vole i ako ne vole bliznje svoje.Dobro je traziti od Gospoda i ovo:nek je blagoslovena osoba sto blagoslovi mene,nek je blagosiljana ona osoba sto me blagosilja,nek voljena i ljubljena je ona osoba sto ljubi me i voli,blagodarena nek je osoba sto me blagodari,a osobi koja kune me i proganja uzvraceno nek bude blagosiljanjem i dobrim.Bog jedino sto mrzi jeste zlo,Gospod ne mrzi gresnika,Bog mrzi i ne voli greh,Gospod uvek voli tebe i mene sestro i brate,ako shvatas,i dao nam je ove dve najvece zapovesti,a to je da ljubimo Boga svog svim bicem svojim,i da ljubimo bliznjeg svog kao samog sebe!Rece Gospod:"A ja vam kažem:ljubite neprijatelje svoje i molite se za gonitelje svoje,da budete sinovi Oca svoga koji je na nebesima,jer on čini da njegovo sunce grane zlima i dobrima i daje kišu pravednima i nepravednima."Sotona je taj sto cini da ne volimo jedan drugog,ako nisi shvatio,i bas zbog toga kazem tebi brate i sestro,ja te volim i ja ti oprastam,jer Otac na Nebesima tebe ljubi i oprasta ti!Gospod je pobednik,i ako sledimo Isusa i mi smo pobednici,ako verujes sestro i brate!Hristos je dao svoj zivot za tebe i za mene brate i sestro,svojom krvlju spasao nas je prokletstva i greha nasih,krv Isusova cisti nas i rec Gospodnja cisti nas,ako verujemo Boga i Gospodu.Hrista vise ne moze niko povrediti,jer s desne strane Oca je na nebu.Otac na nebu ljubi te i voli,zbog toga je i dao svog jedinorodnog sina Isusa Hrista,((i svi koji ga veruju kroz njega imaju spas i isceljenje,ljubav i milost))za tebe i mene sestro i brate,verovao ili ne verovao,bio ljut na mene ili ne.Koliko god da ti je tesko brate ili sestro,Bog te poznaje,Gospod zna tvoje srce i tvoju ogorcenost i tvoj bes,nekad je dovoljno reci samo:"Isuse Hriste sine Davidov ili ti sine Boziji,smiluj se meni gresnome."Ljubim te,Bog te voli,ljubim te,ljubav istinska jeste Hristos!Rece Bog kroz Bibliju:"A ti kada se moliš,uđi u svoju sobu,zatvori vrata svoja i pomoli se Ocu svome u tajnosti;i Otac tvoj koji gleda u tajnosti ispuniće ti.A kada se molite,ne govorite mnogo kao mnogobošci;jer misle da će zbog mnogih reči biti uslišeni.Ne budite dakle kao oni;jer zna Otac vaš šta vam treba, pre no što ga zamolite.Ovako se dakle molite:Oče naš,koji si na nebesima,neka se sveti ime tvoje;neka dođe carstvo tvoje;neka bude volja tvoja i na zemlji kao na nebu;hleb naš nasušni daj nam danas;i oprosti nam dugove naše,kao što smo i mi oprostili dužnicima svojim;i ne uvedi nas u iskušenje,nego nas izbavi od zla.Jer ako oprostite ljudima njihove greške,oprostiće i vama Otac vaš nebeski;ako li ne oprostite ljudima,ni Otac vaš neće oprostiti grešaka vaših."

Druga saborna poslanica svetog apostola Petra,Glava 1:2."Blagodat i mir da vam se umnozi poznavanjem Boga i Hrista Isusa Gospoda nasega."