POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Quoted post

Stari studenti
Autor peticije

#854

2016-02-01 23:15

Iako trola ne treba hraniti, moram samo prokomentarisati nešto. Ne razumijem ljude koji trpaju nos u stvari koje ih se ne tiču. Čovječe, tebi ova peticija ni iz džepa ni u džep. Nek smo i lijeni, evo, nek sam konkretno ja lijen, pod pretpostavkom da je to moja "dijagnoza" i da nisam imao nikakvih problema u životu, da mi je sve bilo potaman, a ja, eto, zaležao, pa ni da se pomjerim s mrtve tačke, šta se tebe tiče što ja ovako lijen trošim SVOJE pare i što ih iznova bacam u bunar bez dna? Da ih nisi možda ti zaradio umjesto mene? Da li ćeš možda ti biti oštećen ako mi dobijemo to produženje? Hoćemo li dobiti posao prije tebe kad završimo, hoće li nam država dati stan, beneficirani radni staž na račun naših "solunskih zasluga"? U čemu je tvoj problem, o Mali Veseljače? Ko je završio, taj je završio, po starom, po novom, ko zna, taj zna, nezavisno od programa, deklaracija, prosjeka, godina studiranja, sve je to relativno. Poznajem kolege koje su završile u roku i rade u institutima, bili su vrhunski studenti, kao što poznajem one koji su završili u roku sa slabim, prosječnim ocjenama, a bogme se znao provući i neki sa boljim prosjekom, a svi smo znali kako se provlačio/-la. I vjerujem da je takva situacija i dan-danas, da i kod "bolonjaca" ima ovakvih i onakvih, kao što vjerujem da i među svima nama, evergrin studentima, soluncima, metuzalemima, starim studentima, kako kome volja, ima ovakvih i onakvih. To što neko studira 15 godina, na primjer, ne mora značiti da ne posjeduje vještine i znanja iz oblasti koju je nekoć upisao i nikad završio. Naprotiv, ima ih i koji su ih unaprijedili i sad im samo fali taj papir, makar ga samo uramili i gledali na zidu. A možda je neko i pravi tutumrak i ništa od njega nema i neće biti, ali njegovo je PRAVO da troši SVOJE novce kako on/ona misli da treba. Pale se ljudi i na mazohizam, moj kolega, šta ćeš. Od cjelokupne ove papazjanije došlo se u situaciju da se od drveta ne vidi šuma. Poenta je da je svako ime i prezime za sebe, svako odgovara za vlastite postupke, za vlastito znanje ili neznanje i tu nikakvoj generalizaciji nema mjesta. Gazda će odlučiti da li mu radnik valja ili ne valja, sve ostalo je puka ambalaža koja ne govori o kvalitetu upotrebljenog proizvoda. A šta tek reći za protivustavno i retroaktivno sprovođenje zakona... Igumane, igumane...

 

P.S. A vi se ne pecajte, ja sam ipak riba u horoskopu, pa moram malo :))

Odgovori


Gost

#858 Re:

2016-02-01 23:51:41

#854: Stari studenti -  

 Dobar vam je komentar. :)


Gost

#860 Re:

2016-02-02 06:54:50

#854: Stari studenti -  

Bezveze što je komentar obrisan.

 

Ovako izgleda kao razgovor s duhom.

 

Ne zna se na šta se referira.

Lena

#935 Re:

2016-02-03 23:25:41

#854: Stari studenti -  

 Svaka cast na odgovoru !!